Senior Brand Manager DPD Polska. Ukończyła Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia Zarządzania Marką w Szkole Głównej Handlowej. Od 11 lat związana z branżą logistyczną i DPD Polska, gdzie odpowiada za współtworzenie strategii marki i kompleksowe działania wizerunkowe. W swojej pracy ceni jej interdyscyplinarny charakter, który sprawia, że jest ona dynamiczna, rozwijająca oraz pełna pozytywnych wyzwań. W życiu nie potrafi się nudzić. U ludzi ceni dystans do samych siebie i zdrową mieszankę każdego rodzaju poczucia humoru.
...
Czytaj więcejSenior Brand Manager DPD Polska. Ukończyła Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia Zarządzania Marką w Szkole Głównej Handlowej. Od 11 lat związana z branżą logistyczną i DPD Polska, gdzie odpowiada za współtworzenie strategii marki i kompleksowe działania wizerunkowe. W swojej pracy ceni jej interdyscyplinarny charakter, który sprawia, że jest ona dynamiczna, rozwijająca oraz pełna pozytywnych wyzwań. W życiu nie potrafi się nudzić. U ludzi ceni dystans do samych siebie i zdrową mieszankę każdego rodzaju poczucia humoru.
Partner w funduszu inwestycyjnym Movens Capital . Dr Maciej Kraus całą swoją ponad 15-letnią karierę zawodową poświęcił marketingowi i sprzedaży, ze szczególnym uwzględnieniem strategii cenowych (pricingu). Studiował na Stanford i Harvard. . Maciej regularnie prowadzi zajęcia na wielu prestiżowych uczelniach, m.in. Stanford i London Business School, autor książek na temat strategii sprzedaży i zarządzania cenami. Pracował w ponad 50 krajach świata dla największych globalnych koncernów oraz małych i średnich firm. TED Talk Macieja ma już ponad 100.000 odsłon!
...
Czytaj więcejPartner w funduszu inwestycyjnym Movens Capital . Dr Maciej Kraus całą swoją ponad 15-letnią karierę zawodową poświęcił marketingowi i sprzedaży, ze szczególnym uwzględnieniem strategii cenowych (pricingu). Studiował na Stanford i Harvard. . Maciej regularnie prowadzi zajęcia na wielu prestiżowych uczelniach, m.in. Stanford i London Business School, autor książek na temat strategii sprzedaży i zarządzania cenami. Pracował w ponad 50 krajach świata dla największych globalnych koncernów oraz małych i średnich firm. TED Talk Macieja ma już ponad 100.000 odsłon!
Prezes, Członek Zarządu, Przedsiębiorca, Praktyk Biznesu, Dyrektor Zarządzający z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji. Ma doświadczenie w zarządzaniu zespołami + 40 FTE do +500 FTE. Laureatka nagród za: wyniki sprzedaży, usprawnienia w procesach, zrządzanie zespołami oraz nastawienie na potrzeby klientów. COO Expertsender. Twórczyni 3 start-upów. Finalistka konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Korporacja. Autorka cyklu artykułów dla „Personel Plus” dotyczących aktualnych trendów w HR oraz rozwoju najwyższej kadry managerskiej. Mentorka w programie Vital Voices Poland Chapter i w programie wsparcia przedsiębiorstw ekonomii społecznej prowadzonej przez „Dobra Robota”. Współautorka cyklu warsztatów „Transformacja HR” zakończonych międzynarodową certyfikacją. 1 z 10 Kobiet, które „trzęsą biznesem” wg Gazety Finansowej.
...
Czytaj więcejPrezes, Członek Zarządu, Przedsiębiorca, Praktyk Biznesu, Dyrektor Zarządzający z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji. Ma doświadczenie w zarządzaniu zespołami + 40 FTE do +500 FTE. Laureatka nagród za: wyniki sprzedaży, usprawnienia w procesach, zrządzanie zespołami oraz nastawienie na potrzeby klientów. COO Expertsender. Twórczyni 3 start-upów. Finalistka konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Korporacja. Autorka cyklu artykułów dla „Personel Plus” dotyczących aktualnych trendów w HR oraz rozwoju najwyższej kadry managerskiej. Mentorka w programie Vital Voices Poland Chapter i w programie wsparcia przedsiębiorstw ekonomii społecznej prowadzonej przez „Dobra Robota”. Współautorka cyklu warsztatów „Transformacja HR” zakończonych międzynarodową certyfikacją. 1 z 10 Kobiet, które „trzęsą biznesem” wg Gazety Finansowej.
Założycielka, właścicielka i Prezes Zarządu ogólnopolskiej firmy rekrutacyjnej Jobhouse. Związana z branżą HR od blisko 15 lat. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Bizneswoman Roku Publiczności 2016. Służbowo i prywatnie ciągle w ruchu – ukończyła kilkanaście maratonów, półmaratonów i triathlonów. Zdobywczyni Kilimandżaro. Od niedawna mama Nelli.
...
Czytaj więcejZałożycielka, właścicielka i Prezes Zarządu ogólnopolskiej firmy rekrutacyjnej Jobhouse. Związana z branżą HR od blisko 15 lat. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Bizneswoman Roku Publiczności 2016. Służbowo i prywatnie ciągle w ruchu – ukończyła kilkanaście maratonów, półmaratonów i triathlonów. Zdobywczyni Kilimandżaro. Od niedawna mama Nelli.
Adiunkt w zakładzie zarządzania strategicznego i międzynarodowego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Fundacji Forda i Mellona w USA oraz programu Unii Europejskiej Marie Curie Fellowships. Dyrektor Międzynarodowego Centrum Zarządzania WZ UW i Programu ExecutiveMBA@UW. Asesor programów MBA w stowarzyszeniu Association of MBAs (AMBA). Autor artykułów oraz rozdziałów w publikowanych przez PWE, PWN, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne oraz Wydawnictwa Wydziału Zarządzania UW. Wykładowca specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu procesami organizacyjnymi. Prowadził zajęcia na uczelniach zagranicznych w tym m.in. University of Illinois At U-C, Lund University oraz Hochschule für Philosophie w Monachium.
...
Czytaj więcejAdiunkt w zakładzie zarządzania strategicznego i międzynarodowego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Fundacji Forda i Mellona w USA oraz programu Unii Europejskiej Marie Curie Fellowships. Dyrektor Międzynarodowego Centrum Zarządzania WZ UW i Programu ExecutiveMBA@UW. Asesor programów MBA w stowarzyszeniu Association of MBAs (AMBA). Autor artykułów oraz rozdziałów w publikowanych przez PWE, PWN, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne oraz Wydawnictwa Wydziału Zarządzania UW. Wykładowca specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu procesami organizacyjnymi. Prowadził zajęcia na uczelniach zagranicznych w tym m.in. University of Illinois At U-C, Lund University oraz Hochschule für Philosophie w Monachium.
Laureatka konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2021 w kategorii Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln złotych. Właścicielka Akademii Online oferującej 50 szkoleń z zakresu Nail Design, prawa i BHP w branży beauty, autorka bestsellerowych Leksykonów Stylizacji Paznokci „Wyssane z palca®” i serii podcastów o tym samym tytule, które wspięły się na 15 miejsce rankingu Spotify „Top 200 podcastów w Polsce”. Autorka branżowych publikacji akademickich, dwukrotna zwyciężczyni Online Courses Awards za największą liczbę sprzedanych szkoleń online, „Osobowość roku” magazynu Beauty Forum.
...
Czytaj więcejLaureatka konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2021 w kategorii Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln złotych. Właścicielka Akademii Online oferującej 50 szkoleń z zakresu Nail Design, prawa i BHP w branży beauty, autorka bestsellerowych Leksykonów Stylizacji Paznokci „Wyssane z palca®” i serii podcastów o tym samym tytule, które wspięły się na 15 miejsce rankingu Spotify „Top 200 podcastów w Polsce”. Autorka branżowych publikacji akademickich, dwukrotna zwyciężczyni Online Courses Awards za największą liczbę sprzedanych szkoleń online, „Osobowość roku” magazynu Beauty Forum.
Współzałożyciel i szef Fundacji Startup Hub Poland (2012) zachęcającej talenty high-tech z kraju, ośrodków polonijnych oraz krajów Europy Wschodniej do zakładania innowacyjnych startupów w Polsce i międzynarodowej ekspansji biznesowej jako projekty Made-in-Poland. Analityk inwestycyjny, następnie zarządzający funduszami typu seed. Z wykształcenia historyk filozofii, z powołania promotor polskich szans rozwojowych wśród wynalazców i pionierów zaawansowanych technologii na świecie. Jego celem jest skupienie i powiększanie potencjału intelektualnego Europy Środkowej wokół Polski. Członek m.in. Komitetu ds. Nowych Technologii i Innowacji Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Rady Programowej CZiTT PW. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Laureat New Europe 100.
...
Czytaj więcejWspółzałożyciel i szef Fundacji Startup Hub Poland (2012) zachęcającej talenty high-tech z kraju, ośrodków polonijnych oraz krajów Europy Wschodniej do zakładania innowacyjnych startupów w Polsce i międzynarodowej ekspansji biznesowej jako projekty Made-in-Poland. Analityk inwestycyjny, następnie zarządzający funduszami typu seed. Z wykształcenia historyk filozofii, z powołania promotor polskich szans rozwojowych wśród wynalazców i pionierów zaawansowanych technologii na świecie. Jego celem jest skupienie i powiększanie potencjału intelektualnego Europy Środkowej wokół Polski. Członek m.in. Komitetu ds. Nowych Technologii i Innowacji Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Rady Programowej CZiTT PW. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Laureat New Europe 100.
Koordynator Laboratorium Innowacji w BNP Paribas Bank Polska. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z inkubatorami, parkami naukowo-technologicznymi (InQbator, Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, Technopark Gliwice, Wrocławski Park Technologiczny etc.) i dalej z funduszami inwestycyjnymi (InQbator Seed, SpeedUp BRIdge Alfa etc.), gdzie m.in. wspierała ambitnych naukowców w komercjalizacji wyników ich prac naukowych. Pracowała przy regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych programach dedykowanych pomysłodawcom i młodym przedsiębiorcom (m.in. Erasmus for the Young Entrepreneurs). Przez lata współorganizatorka poznańskiej społeczności startupowej (Hive61, Poznań Startup Weekend, Poznań Offline Party, etc.). Wcześniej także aktywna dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka jednej z pierwszych w kraju audycji o startupach. Absolwentka 4 kierunków studiów. W Banku BNP Paribas od 2017 r. Kierowany przez nią zespół Laboratorium Innowacji wsparł do tej pory ponad 15 wdrożeń startupów do organizacji.
...
Czytaj więcejKoordynator Laboratorium Innowacji w BNP Paribas Bank Polska. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z inkubatorami, parkami naukowo-technologicznymi (InQbator, Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, Technopark Gliwice, Wrocławski Park Technologiczny etc.) i dalej z funduszami inwestycyjnymi (InQbator Seed, SpeedUp BRIdge Alfa etc.), gdzie m.in. wspierała ambitnych naukowców w komercjalizacji wyników ich prac naukowych. Pracowała przy regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych programach dedykowanych pomysłodawcom i młodym przedsiębiorcom (m.in. Erasmus for the Young Entrepreneurs). Przez lata współorganizatorka poznańskiej społeczności startupowej (Hive61, Poznań Startup Weekend, Poznań Offline Party, etc.). Wcześniej także aktywna dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka jednej z pierwszych w kraju audycji o startupach. Absolwentka 4 kierunków studiów. W Banku BNP Paribas od 2017 r. Kierowany przez nią zespół Laboratorium Innowacji wsparł do tej pory ponad 15 wdrożeń startupów do organizacji.
Psycholożka z doświadczeniem w zakresie zarządzania zespołem. Facylitatorka, ekspertka w dziedzinie emocji i komunikacji. Ponad 4 lata zarządzała firmą badawczo-technologiczną wprowadzającą innowacyjne rozwiązania do badań rynku i komunikacji reklamowej. Ponad 14 lat przeprowadzała projekty polegające na budowaniu strategii marketingowej, wprowadzaniu nowych produktów na rynek czy weryfikacji skuteczności przekazów reklamowych. Była arbitrem Komisji Etyki Reklamy oraz mentorką wspierających studentów w przygotowaniu prezentacji inwestorskich w ramach Programu MedBiz Innovation. W Albrecht&Partners wspiera zarządy firm w budowaniu efektywnych zespołów.
...
Czytaj więcejPsycholożka z doświadczeniem w zakresie zarządzania zespołem. Facylitatorka, ekspertka w dziedzinie emocji i komunikacji. Ponad 4 lata zarządzała firmą badawczo-technologiczną wprowadzającą innowacyjne rozwiązania do badań rynku i komunikacji reklamowej. Ponad 14 lat przeprowadzała projekty polegające na budowaniu strategii marketingowej, wprowadzaniu nowych produktów na rynek czy weryfikacji skuteczności przekazów reklamowych. Była arbitrem Komisji Etyki Reklamy oraz mentorką wspierających studentów w przygotowaniu prezentacji inwestorskich w ramach Programu MedBiz Innovation. W Albrecht&Partners wspiera zarządy firm w budowaniu efektywnych zespołów.
Dziennikarka związana ze słowem pisanym od jedenastu lat. Studiowała Zarządzanie Innowacjami. Od czterech lat pracuje w MamStartup. Pisze o startupach i branży Venture Capital. Interesuje się nowatorskimi przedsięwzięciami i sposobami finansowania startupów. Przed dołączeniem do MamStartup zajmowała się researchem biznesowym.
...
Czytaj więcejDziennikarka związana ze słowem pisanym od jedenastu lat. Studiowała Zarządzanie Innowacjami. Od czterech lat pracuje w MamStartup. Pisze o startupach i branży Venture Capital. Interesuje się nowatorskimi przedsięwzięciami i sposobami finansowania startupów. Przed dołączeniem do MamStartup zajmowała się researchem biznesowym.
Dyrektorka Transformacji i Modeli Biznesowych w Orange Polska, ostatnie 6 miesięcy pełniąca również obowiązki Dyrektorki IOT i Zaawansowanych Technologii. Od 10 lat związana z Rynkiem B2B. Odpowiada za transformację i automatyzację procesów sprzedażowych z wykorzystaniem nowych technologii a także strategię rozwoju i sprzedaż rozwiązań w kategorii Internetu Rzeczy. Ekspertka w budowaniu efektywnych systemów motywacyjnych, podnoszeniu efektywności kanałów sprzedażowych oraz profilowaniu i segmentowaniu bazy klientów. Jedna z 4 liderek programu Razem.One, wspierającego zarządzanie różnorodnością w Orange Polska oraz odwagę kobiet w podejmowaniu wyzwań. Absolwentka Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz MBA na Uniwersytecie Warszawskim.
...
Czytaj więcejDyrektorka Transformacji i Modeli Biznesowych w Orange Polska, ostatnie 6 miesięcy pełniąca również obowiązki Dyrektorki IOT i Zaawansowanych Technologii. Od 10 lat związana z Rynkiem B2B. Odpowiada za transformację i automatyzację procesów sprzedażowych z wykorzystaniem nowych technologii a także strategię rozwoju i sprzedaż rozwiązań w kategorii Internetu Rzeczy. Ekspertka w budowaniu efektywnych systemów motywacyjnych, podnoszeniu efektywności kanałów sprzedażowych oraz profilowaniu i segmentowaniu bazy klientów. Jedna z 4 liderek programu Razem.One, wspierającego zarządzanie różnorodnością w Orange Polska oraz odwagę kobiet w podejmowaniu wyzwań. Absolwentka Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz MBA na Uniwersytecie Warszawskim.
Przedsiębiorczyni i strateżka marek oraz marek osobistych, mentorka biznesów. Jest właścicielką firm wspierających duże organizacje, a także autorką kursów i programów mentoringowych dla mikro i małego biznesu. Stworzyła bestsellerowy kurs – Dochodowa Firma w 5 tygodni, przez który przeszło już ponad 5000 przedsiębiorców. Od ponad 15 lat pomaga rozwijać i skalować dochodowe biznesy swoich klientów w Polsce, USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, trafnie diagnozując ich zmagania i trudności. Opracowuje autorskie strategie rozwoju biznesów – skuteczne, niezależnie od etapu, na jakim się one aktualnie znajdują. Przede wszystkim jednak, rozwija swoje firmy, głównie usługowe
...
Czytaj więcejPrzedsiębiorczyni i strateżka marek oraz marek osobistych, mentorka biznesów. Jest właścicielką firm wspierających duże organizacje, a także autorką kursów i programów mentoringowych dla mikro i małego biznesu. Stworzyła bestsellerowy kurs – Dochodowa Firma w 5 tygodni, przez który przeszło już ponad 5000 przedsiębiorców. Od ponad 15 lat pomaga rozwijać i skalować dochodowe biznesy swoich klientów w Polsce, USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, trafnie diagnozując ich zmagania i trudności. Opracowuje autorskie strategie rozwoju biznesów – skuteczne, niezależnie od etapu, na jakim się one aktualnie znajdują. Przede wszystkim jednak, rozwija swoje firmy, głównie usługowe
Założycielka i szefowa projektu Dharma Żoliborz (Miejsce Kobiet Mocy – kobieca społeczność, strefa eventów, kawiarnia i showroom kobiecych marek ). Jest drugą kobietą w Polsce (zaraz po Pani Minister Cyfryzacji), która przystąpiła do procesu crowdfundingu udziałowego ze swoim biznesem, odnosząc sukces przed czasem, jednocząc ponad 90 inwestorów (sukcesem jest fakt, że stanowcza większość z nich to kobiety), sprzedając udziały za ponad pół miliona złotych. Pierwsza osoba w kraju organizująca crowdfunding na Prostej Spółce Akcyjnej. Cofounderka i dyrektor zarządzająca firmy CIC Poland (Cambridge Innovation Center – globalna sieć startupów i centr coworkingowych) w latach 2015-2021. Jedna z pierwszych osób w Polsce rozwijających świat startupów i coworkingu – manager AIP Business Link Warsaw w latach 2012-2015. Przedsiębiorczyni, współwłaścicielka firmy szkoleniowej w latach 2011-2015. W 2008 – 2011 zdobywała doświadczenie zawodowe, reprezentując korporacje finansowe, między innymi Lukas Bank S.A i Expander Advisors Sp. z o. o., w tym czasie uzyskała wyróżnienia za wyniki w sprzedaży rozwiązań inwestycyjnych i budowanie długofalowych relacji z klientami. Pasjonatka rozwoju osobistego i spersonalizowanego podejścia do ludzi – certyfikowana trenerka metodologi Persolog. Mama cudownego, niespełna 6-letniego Leopolda, miłośniczka mindfulnessu, ludzi i jedzenia.
...
Czytaj więcejZałożycielka i szefowa projektu Dharma Żoliborz (Miejsce Kobiet Mocy – kobieca społeczność, strefa eventów, kawiarnia i showroom kobiecych marek ). Jest drugą kobietą w Polsce (zaraz po Pani Minister Cyfryzacji), która przystąpiła do procesu crowdfundingu udziałowego ze swoim biznesem, odnosząc sukces przed czasem, jednocząc ponad 90 inwestorów (sukcesem jest fakt, że stanowcza większość z nich to kobiety), sprzedając udziały za ponad pół miliona złotych. Pierwsza osoba w kraju organizująca crowdfunding na Prostej Spółce Akcyjnej. Cofounderka i dyrektor zarządzająca firmy CIC Poland (Cambridge Innovation Center – globalna sieć startupów i centr coworkingowych) w latach 2015-2021. Jedna z pierwszych osób w Polsce rozwijających świat startupów i coworkingu – manager AIP Business Link Warsaw w latach 2012-2015. Przedsiębiorczyni, współwłaścicielka firmy szkoleniowej w latach 2011-2015. W 2008 – 2011 zdobywała doświadczenie zawodowe, reprezentując korporacje finansowe, między innymi Lukas Bank S.A i Expander Advisors Sp. z o. o., w tym czasie uzyskała wyróżnienia za wyniki w sprzedaży rozwiązań inwestycyjnych i budowanie długofalowych relacji z klientami. Pasjonatka rozwoju osobistego i spersonalizowanego podejścia do ludzi – certyfikowana trenerka metodologi Persolog. Mama cudownego, niespełna 6-letniego Leopolda, miłośniczka mindfulnessu, ludzi i jedzenia.
Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online w Interaktywnej Paczce, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej Bądź Online oraz kursów online w Interaktywnej Akademii WordPressa, organizatorka Interaktywnej Konferencji GIRLBOSS, inicjatorka raportu „Jesteś ekspertką! Uwierz w to!” i autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Od 2015 roku pomaga kobietom z całej Polski w realizacji ich interaktywnych marzeń i osiągnięciu niezależności finansowej na własnych zasadach. Przeszkoliła już ponad 50 000 Polek. Pokazuje im, jak stworzyć stronę WWW od podstaw, jak założyć sklep internetowy czy rozpocząć biznes online. Z sukcesem tworzy zaangażowaną społeczność Jesteśmy Interaktywne. Laureatka w XII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu oraz LadyBusiness Awards w kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY. Od 2018 roku w rankingu TOP20 wpływowych blogerów JasonHunt. Prelegentka i mówczyni na wielu branżowych wydarzeniach, m.in. I <3 Marketing czy Blog Conference Poznań, BusinessWoman Live. Absolwentka Informatyki na Politechnice Poznańskiej, Grafiki Projektowej w Collegium Da Vinci oraz Coachingu Biznesowego w WSKZ. Swoją pierwszą stronę internetową stworzyła jeszcze w podstawówce 20 lat temu. Od tamtej pory stworzyła ich ponad 500. Więcej na: www.olagosciniak.pl
...
Czytaj więcejPomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online w Interaktywnej Paczce, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej Bądź Online oraz kursów online w Interaktywnej Akademii WordPressa, organizatorka Interaktywnej Konferencji GIRLBOSS, inicjatorka raportu „Jesteś ekspertką! Uwierz w to!” i autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Od 2015 roku pomaga kobietom z całej Polski w realizacji ich interaktywnych marzeń i osiągnięciu niezależności finansowej na własnych zasadach. Przeszkoliła już ponad 50 000 Polek. Pokazuje im, jak stworzyć stronę WWW od podstaw, jak założyć sklep internetowy czy rozpocząć biznes online. Z sukcesem tworzy zaangażowaną społeczność Jesteśmy Interaktywne. Laureatka w XII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu oraz LadyBusiness Awards w kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY. Od 2018 roku w rankingu TOP20 wpływowych blogerów JasonHunt. Prelegentka i mówczyni na wielu branżowych wydarzeniach, m.in. I <3 Marketing czy Blog Conference Poznań, BusinessWoman Live. Absolwentka Informatyki na Politechnice Poznańskiej, Grafiki Projektowej w Collegium Da Vinci oraz Coachingu Biznesowego w WSKZ. Swoją pierwszą stronę internetową stworzyła jeszcze w podstawówce 20 lat temu. Od tamtej pory stworzyła ich ponad 500. Więcej na: www.olagosciniak.pl
Historyk i dziennikarz z doświadczeniem pracy m.in w portalu HiCash, Pulsie Biznesu, Radiu PiN, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mysiadle. Od marca 2020 roku gospodarz porannego programu w BIZNES24 – jedynej polskiej telewizji biznesowej. Przez dziewięć lat związany z projektem Gazele Biznesu – rankingiem najbardziej dynamicznych firm sektora MŚP. W marcu 2018 roku uznany w badaniu magazynu PRESS jednym z trzech dziennikarzy internetowych najbardziej cenionych przez kolegów i koleżanki z mediów tradycyjnych.
...
Czytaj więcejHistoryk i dziennikarz z doświadczeniem pracy m.in w portalu HiCash, Pulsie Biznesu, Radiu PiN, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mysiadle. Od marca 2020 roku gospodarz porannego programu w BIZNES24 – jedynej polskiej telewizji biznesowej. Przez dziewięć lat związany z projektem Gazele Biznesu – rankingiem najbardziej dynamicznych firm sektora MŚP. W marcu 2018 roku uznany w badaniu magazynu PRESS jednym z trzech dziennikarzy internetowych najbardziej cenionych przez kolegów i koleżanki z mediów tradycyjnych.
Właścicielka „Siostry Plotą”. Laureatka Bizneswoman Roku 2021 w kategorii Mikrobiznes. Ukończyła Akademie Sztuk Teatralnych w Krakowie na wydziale aktorstwo dramatyczne oraz szkołę zawodową o profilu koszykarz-plecionkarz. Działaniom jej firmy przyświeca misja ratowania polskiego rzemiosła, utrzymania go przy życiu. Sama realizuje ją poprzez prowadzenie warsztatów, współpracę z mistrzami plecionkarstwa, prowadzeniem social mediów, na których stara się rozkochiwać ludzi w tym rzemiośle. Ta praca to zdecydowanie jej pasja, a w biznesie lubi kierować się sercem i intuicją.
...
Czytaj więcejWłaścicielka „Siostry Plotą”. Laureatka Bizneswoman Roku 2021 w kategorii Mikrobiznes. Ukończyła Akademie Sztuk Teatralnych w Krakowie na wydziale aktorstwo dramatyczne oraz szkołę zawodową o profilu koszykarz-plecionkarz. Działaniom jej firmy przyświeca misja ratowania polskiego rzemiosła, utrzymania go przy życiu. Sama realizuje ją poprzez prowadzenie warsztatów, współpracę z mistrzami plecionkarstwa, prowadzeniem social mediów, na których stara się rozkochiwać ludzi w tym rzemiośle. Ta praca to zdecydowanie jej pasja, a w biznesie lubi kierować się sercem i intuicją.
Współzałożycielki marki Whisbear. Przedsiębiorczynie, a prywatnie mamy. Laureatki konkursu Bizneswoman Roku 2016. W ciągu pierwszych trzech lat działalności udało im się zbudować od podstaw jedną z najważniejszych polskich marek w branży dziecięcej, oferującą innowacyjny produkt, który pokochali rodzice i dzieci na całym świecie. Firma zdobyła kilkadziesiąt nagród i jako pierwsza w historii polska firma, otrzymała prestiżową nagrodę „Kind und Jugend Innovation Award 2016”. Whisbear dostępny jest w ponad 20 krajach na świecie.
...
Czytaj więcejWspółzałożycielki marki Whisbear. Przedsiębiorczynie, a prywatnie mamy. Laureatki konkursu Bizneswoman Roku 2016. W ciągu pierwszych trzech lat działalności udało im się zbudować od podstaw jedną z najważniejszych polskich marek w branży dziecięcej, oferującą innowacyjny produkt, który pokochali rodzice i dzieci na całym świecie. Firma zdobyła kilkadziesiąt nagród i jako pierwsza w historii polska firma, otrzymała prestiżową nagrodę „Kind und Jugend Innovation Award 2016”. Whisbear dostępny jest w ponad 20 krajach na świecie.
Prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Redaktor naczelna „Perspektywy”. Stworzyła największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie – Perspektywy Women in Tech Summit. Jej pasją jest wspieranie dziewczyn w STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Zainicjowała kampanię „Dziewczyny na politechniki!”, w której wzięło już udział 200 tysięcy maturzystek, oraz szereg projektów pomagających studentkom kierunków technicznych i ścisłych w budowaniu kariery w branży technologicznej: „Lean in STEM”, „Girl go start-up Academy”. „Nowe technologie dla dziewczyn”. Autorka książek o jakości i umiędzynarodowieniu nauki.
...
Czytaj więcejPrezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Redaktor naczelna „Perspektywy”. Stworzyła największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie – Perspektywy Women in Tech Summit. Jej pasją jest wspieranie dziewczyn w STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Zainicjowała kampanię „Dziewczyny na politechniki!”, w której wzięło już udział 200 tysięcy maturzystek, oraz szereg projektów pomagających studentkom kierunków technicznych i ścisłych w budowaniu kariery w branży technologicznej: „Lean in STEM”, „Girl go start-up Academy”. „Nowe technologie dla dziewczyn”. Autorka książek o jakości i umiędzynarodowieniu nauki.
Członek Zarządu i Dyrektor ds. technologii. Z firmą IGT Poland związany od 1991 roku. Od 2008 roku odpowiedzialny za dostawy technologiczne oraz wdrażanie systemów loteryjnych dla klientów w Europie Wschodniej i Centralnej, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Jako szef Warszawskiego Centrum Technologicznego IGT w Polsce, między innymi aktywnie wspiera działania na rzecz zwiększenia liczby kobiet pracujących w branży nowych technologii. W wolnych chwilach oddaje się pasji fotografowania samolotów.
...
Czytaj więcejCzłonek Zarządu i Dyrektor ds. technologii. Z firmą IGT Poland związany od 1991 roku. Od 2008 roku odpowiedzialny za dostawy technologiczne oraz wdrażanie systemów loteryjnych dla klientów w Europie Wschodniej i Centralnej, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Jako szef Warszawskiego Centrum Technologicznego IGT w Polsce, między innymi aktywnie wspiera działania na rzecz zwiększenia liczby kobiet pracujących w branży nowych technologii. W wolnych chwilach oddaje się pasji fotografowania samolotów.
Managing Director w Accenture Polska, jest członkiem kadry zarządzającej obszarem technologii w Accenture w Polsce. Posiada ponad 16 lat doświadczenia we wdrażaniu i utrzymaniu systemów informatycznych (m.in. SAP) u Klientów z różnych branż i sektorów. Przez ostatnie lata skupia się na realizacji projektów dla największych firm telekomunikacyjnych w Europie. Dodatkowo Agnieszka aktywnie wspiera obszar zarządzania różnorodnością i integracją w polskim biurze. Prywatnie mama dwóch córek.
...
Czytaj więcejManaging Director w Accenture Polska, jest członkiem kadry zarządzającej obszarem technologii w Accenture w Polsce. Posiada ponad 16 lat doświadczenia we wdrażaniu i utrzymaniu systemów informatycznych (m.in. SAP) u Klientów z różnych branż i sektorów. Przez ostatnie lata skupia się na realizacji projektów dla największych firm telekomunikacyjnych w Europie. Dodatkowo Agnieszka aktywnie wspiera obszar zarządzania różnorodnością i integracją w polskim biurze. Prywatnie mama dwóch córek.
Od roku 2019 dyrektor ds. operacyjnych Fundacji Startup Hub Poland. Specjalistka od zarządzania projektami. Manager projektów akceleracyjnych w tym: Akademicka Liga Startupów, Poland Prize czy Warsaw Booster, a także projektów scoutingowych i edukacyjnych takich jak V4 Venture Drill, Orlen Inventor Tech Day czy projektów softlandingowych takich jak Poland Business Harbour. W latach 2016-2019 była Dyrektorem Działu Marketingu w Instytucie Studiów Wschodnich, odpowiadała za współpracę z partnerami komercyjnymi, za promocję firm podczas imprez organizowanych przez Instytut (w szczególności Forum Ekonomicznego – największej imprezie gospodarczej w regionie, zwanej „Polskim Davos”). Spikerka wielu konferencji branżowych, w tym Seeds for Future, czy WolvesSummit. Mentorka w programach takich jak Boston Counsulting Group – EMPOWER.PL, Akademicka Liga Startupów czy Warsaw Booster. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku: nauki polityczne, Stypendystka Państwowego Uniwersytetu w Sankt Petersburgu. Umiejętności zarządzania potwierdzone certyfikatem PRINCE2.
...
Czytaj więcejOd roku 2019 dyrektor ds. operacyjnych Fundacji Startup Hub Poland. Specjalistka od zarządzania projektami. Manager projektów akceleracyjnych w tym: Akademicka Liga Startupów, Poland Prize czy Warsaw Booster, a także projektów scoutingowych i edukacyjnych takich jak V4 Venture Drill, Orlen Inventor Tech Day czy projektów softlandingowych takich jak Poland Business Harbour. W latach 2016-2019 była Dyrektorem Działu Marketingu w Instytucie Studiów Wschodnich, odpowiadała za współpracę z partnerami komercyjnymi, za promocję firm podczas imprez organizowanych przez Instytut (w szczególności Forum Ekonomicznego – największej imprezie gospodarczej w regionie, zwanej „Polskim Davos”). Spikerka wielu konferencji branżowych, w tym Seeds for Future, czy WolvesSummit. Mentorka w programach takich jak Boston Counsulting Group – EMPOWER.PL, Akademicka Liga Startupów czy Warsaw Booster. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku: nauki polityczne, Stypendystka Państwowego Uniwersytetu w Sankt Petersburgu. Umiejętności zarządzania potwierdzone certyfikatem PRINCE2.
Prezeska Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych, która współpracuje z Harvard Business School, Stanford University, MIT oraz wieloma niezależnymi prelegentami i wykładowcami z całego świata. Fundacja zajmuje się edukacją managerów organizując: Executive Programs, wyjazdy studyjne, warsztaty, szkolenia i konferencje. Od 2017 roku fundacja jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce Singularity University – amerykańskiego think-tanku edukacyjnego z Doliny Krzemowej, który kształci i inspiruje liderów do stosowania technologii, które stawiają czoła wielkim wyzwaniom ludzkości.
...
Czytaj więcejPrezeska Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych, która współpracuje z Harvard Business School, Stanford University, MIT oraz wieloma niezależnymi prelegentami i wykładowcami z całego świata. Fundacja zajmuje się edukacją managerów organizując: Executive Programs, wyjazdy studyjne, warsztaty, szkolenia i konferencje. Od 2017 roku fundacja jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce Singularity University – amerykańskiego think-tanku edukacyjnego z Doliny Krzemowej, który kształci i inspiruje liderów do stosowania technologii, które stawiają czoła wielkim wyzwaniom ludzkości.
Territory Manager Google Cloud PL CZ SK HU. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google. Wcześniej V-ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce. Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy ma za sobą szereg transformacji cyfrowych. Na co dzień Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.
...
Czytaj więcejTerritory Manager Google Cloud PL CZ SK HU. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google. Wcześniej V-ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce. Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy ma za sobą szereg transformacji cyfrowych. Na co dzień Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.
Przygodę z HR rozpoczął kilkanaście lat temu, tuż po ukończeniu psychologii na SWPS. Od tamtego czasu pracował w kilku dużych firmach branży finansowo-ubezpieczeniowej, a od 12 lat związany jest z NatWest Group, gdzie przez ostatnich 10 lat pełni funkcję Dyrektora Departamentu Zasobów Ludzkich w Polsce. Poza pracą balansuje pomiędzy aktywnym spędzaniem czasu (podróże, spacery, górskie wędrówki), a relaksowaniem się przy książce (dziś bardziej audiobooku), muzyce i filmie.
...
Czytaj więcejPrzygodę z HR rozpoczął kilkanaście lat temu, tuż po ukończeniu psychologii na SWPS. Od tamtego czasu pracował w kilku dużych firmach branży finansowo-ubezpieczeniowej, a od 12 lat związany jest z NatWest Group, gdzie przez ostatnich 10 lat pełni funkcję Dyrektora Departamentu Zasobów Ludzkich w Polsce. Poza pracą balansuje pomiędzy aktywnym spędzaniem czasu (podróże, spacery, górskie wędrówki), a relaksowaniem się przy książce (dziś bardziej audiobooku), muzyce i filmie.
Head of HR. Zbudowała dział personalny w Blue Media. Gdy dołączyła do firmy 18 lat temu pracowników było kilkunastu, obecnie spółka liczy ponad 250 osób. W 2022 roku otrzymała tytuł Bizneswoman Roku w konkursie Sukces Pisany Szminką w kategorii „Organizacja Przyjazna Rodzinie”. Była także finalistką konkursu „Top HR Biznes Partner Roku” organizowanym przez Polish Society for Training & Development (PSTD) w 2016 roku. Holistyczne podejście oraz dbanie o różne strefy życia pracowników są dla niej ważnym elementem budowania strategii personalnej. Uwielbia dzielić się doświadczeniami podczas wystąpień oraz zajęć ze studentami studiów podyplomowych. Ukończyła Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej oraz controlling personalny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
...
Czytaj więcejHead of HR. Zbudowała dział personalny w Blue Media. Gdy dołączyła do firmy 18 lat temu pracowników było kilkunastu, obecnie spółka liczy ponad 250 osób. W 2022 roku otrzymała tytuł Bizneswoman Roku w konkursie Sukces Pisany Szminką w kategorii „Organizacja Przyjazna Rodzinie”. Była także finalistką konkursu „Top HR Biznes Partner Roku” organizowanym przez Polish Society for Training & Development (PSTD) w 2016 roku. Holistyczne podejście oraz dbanie o różne strefy życia pracowników są dla niej ważnym elementem budowania strategii personalnej. Uwielbia dzielić się doświadczeniami podczas wystąpień oraz zajęć ze studentami studiów podyplomowych. Ukończyła Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej oraz controlling personalny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Dyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe. Jest odpowiedzialny za strategię i realizację działań promujących markę, rozwiązania i produkty Mastercard oraz za projekty sponsoringowe firmy w Polsce, takie jak m.in. Mastercard OFF CAMERA, Orange Warsaw Festiwal, Open’er Festival i Kraków Live Festival, a także za współpracę marketingową z partnerami biznesowymi firmy. Ma 17-letnie doświadczenie marketingowe, które zdobył pracując dla wiodących marek, takich jak Orange, T-Mobile, LUXMED i PZU. Do zespołu Mastercard dołączył bezpośrednio z Orange, gdzie odpowiadał za marketing komercyjny B2B oraz współpracę marketingową z Google, Samsung i Cisco. Jest doktorem socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Czeskiej Akademii Nauk oraz absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Pasją Jerzego jest klasyczna literatura rosyjska oraz boks.
...
Czytaj więcejDyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe. Jest odpowiedzialny za strategię i realizację działań promujących markę, rozwiązania i produkty Mastercard oraz za projekty sponsoringowe firmy w Polsce, takie jak m.in. Mastercard OFF CAMERA, Orange Warsaw Festiwal, Open’er Festival i Kraków Live Festival, a także za współpracę marketingową z partnerami biznesowymi firmy. Ma 17-letnie doświadczenie marketingowe, które zdobył pracując dla wiodących marek, takich jak Orange, T-Mobile, LUXMED i PZU. Do zespołu Mastercard dołączył bezpośrednio z Orange, gdzie odpowiadał za marketing komercyjny B2B oraz współpracę marketingową z Google, Samsung i Cisco. Jest doktorem socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Czeskiej Akademii Nauk oraz absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Pasją Jerzego jest klasyczna literatura rosyjska oraz boks.
Aktywnie działa na rzecz kobiet i równouprawnienia płci. Współwłaścicielka firmy Femmeritum zajmującej się wdrożeniami rozwiązań work-life/family balance w firmach. Prezeska fundacji Share the Care, której misją jest promocja partnerstwa między kobietą a mężczyzną oraz przekonanie mężczyzn do korzystania z urlopów rodzicielskich. Fundacja przygotowała rekomendacje dla rządu odnośnie wdrożenia unijnej dyrektywy work-life balance w Polsce. Aktywnie tłumaczy politykom i partnerom społecznym celowość dyrektywy i nawołuje do dobrego wdrożenia jej w naszym kraju. Dobrego, czyli praktycznego, odpowiadającego realiom życia w Polsce i pozwalającego rodzicom na korzystanie z ich nowych praw. Współprowadzi podcast fundacji Wspólne Dzieci = Wspólne Obowiązki. Jest absolwentką amerykańskiego programu Vital Voices Grow 2018.
...
Czytaj więcejAktywnie działa na rzecz kobiet i równouprawnienia płci. Współwłaścicielka firmy Femmeritum zajmującej się wdrożeniami rozwiązań work-life/family balance w firmach. Prezeska fundacji Share the Care, której misją jest promocja partnerstwa między kobietą a mężczyzną oraz przekonanie mężczyzn do korzystania z urlopów rodzicielskich. Fundacja przygotowała rekomendacje dla rządu odnośnie wdrożenia unijnej dyrektywy work-life balance w Polsce. Aktywnie tłumaczy politykom i partnerom społecznym celowość dyrektywy i nawołuje do dobrego wdrożenia jej w naszym kraju. Dobrego, czyli praktycznego, odpowiadającego realiom życia w Polsce i pozwalającego rodzicom na korzystanie z ich nowych praw. Współprowadzi podcast fundacji Wspólne Dzieci = Wspólne Obowiązki. Jest absolwentką amerykańskiego programu Vital Voices Grow 2018.
Od roku 2021 związana z Instytutem Humanites – Człowiek i Technologia, pełni rolę dyrektorki komunikacji i PR a także zarządza pierwszą polską kampanią wellbeing dla firm i organizacji: Dwie Godziny dla Rodziny/dla Człowieka. Ma dwudziestoletnie doświadczenie w biznesie, w branży kreatywnej, m.in.: w budowaniu i wdrażaniu strategii marketingowych, tworzeniu kampanii dla klientów w obszarach ATL, BTL, digital i branding, jak również w tworzeniu platform komunikacyjnych dla NGO, edukacji i instytucji kultury. Twórczyni i przez 10 lat CEO agencji kreatywnej Cyber Kids on Real. Absolwentka filozofii. Angażuje się w projekty łączące reklamę, sztukę, dizajn i edukację w Polsce i za granicą. Ma na koncie wiele nagród za projekty zarówno komercyjne jak i społeczne, kulturalne oraz edukacyjne, min.: KTR, Dobry Wzór, Projekt Roku, Kreatura, Webstar, Golden Arrow, Złote Orły, MUST HAVE. Obecnie skupiona na działaniach adresowanych do biznesu nakierowanych na dobrostan, zmianę kultury pracy. Autorka wielu materiałów edukacyjnych w tym np. podręcznika do matematyki. Prywatnie mama nastolatka, pasjonatka stolarki, wolny czas spędza podróżując własnoręcznie zbudowanym kamperem.
...
Czytaj więcejOd roku 2021 związana z Instytutem Humanites – Człowiek i Technologia, pełni rolę dyrektorki komunikacji i PR a także zarządza pierwszą polską kampanią wellbeing dla firm i organizacji: Dwie Godziny dla Rodziny/dla Człowieka. Ma dwudziestoletnie doświadczenie w biznesie, w branży kreatywnej, m.in.: w budowaniu i wdrażaniu strategii marketingowych, tworzeniu kampanii dla klientów w obszarach ATL, BTL, digital i branding, jak również w tworzeniu platform komunikacyjnych dla NGO, edukacji i instytucji kultury. Twórczyni i przez 10 lat CEO agencji kreatywnej Cyber Kids on Real. Absolwentka filozofii. Angażuje się w projekty łączące reklamę, sztukę, dizajn i edukację w Polsce i za granicą. Ma na koncie wiele nagród za projekty zarówno komercyjne jak i społeczne, kulturalne oraz edukacyjne, min.: KTR, Dobry Wzór, Projekt Roku, Kreatura, Webstar, Golden Arrow, Złote Orły, MUST HAVE. Obecnie skupiona na działaniach adresowanych do biznesu nakierowanych na dobrostan, zmianę kultury pracy. Autorka wielu materiałów edukacyjnych w tym np. podręcznika do matematyki. Prywatnie mama nastolatka, pasjonatka stolarki, wolny czas spędza podróżując własnoręcznie zbudowanym kamperem.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w globalnych finansach, od 16 lat w NatWest. Od 2013 roku kieruje funkcjami wsparcia dla polskiej części przedsiębiorstwa i bierze aktywny udział w projektach o zasięgu globalnym. Wraz ze swoimi zespołami m.in. tworzy przyjazne, zwinne i innowacyjne środowisko pracy dla koleżanek i kolegów w NatWest oraz dba o portfel nieruchomości w Polsce. Zajmuje się także strategią zakupową dla Polski i regionu EMEA i towarzyszącymi temu procesami. Założycielka NatWest Women Network Poland, ceniona liderka społecznej odpowiedzialności biznesu i zwolenniczka różnorodności. Liderka Różnorodności i Włączania w NatWest Polska od stycznia 2019. Członkini zarządu NatWest Poland. Prywatnie kobieta-dynamit, mama, siostra, mentorka w wielu programach rozwojowych dla kobiet i przyszłych liderów, aktywistka. W ostatnich latach działa z misja normalizacji spraw zdrowia psychicznego. Współautorka podcastu „Przyjaciółka Depresja”. Mówi z dumą o swojej neuroatypowości. Absolwentka studiów Diversity & Inclusion Management na Uniwersytecie Cornell. Laureatka nagród Forum Odpowiedzialnego Rozwoju „Ludzie, którzy zmieniają biznes’ w roku 2021, w kategoriach „Biznes” oraz „Zarządzanie Różnorodnością”. Członkini – współzałożycielka Stowarzyszenia „Bliżej ADHD” działającego z misją edukacji o neuroinkluzywności.
...
Czytaj więcejPosiada ponad 20-letnie doświadczenie w globalnych finansach, od 16 lat w NatWest. Od 2013 roku kieruje funkcjami wsparcia dla polskiej części przedsiębiorstwa i bierze aktywny udział w projektach o zasięgu globalnym. Wraz ze swoimi zespołami m.in. tworzy przyjazne, zwinne i innowacyjne środowisko pracy dla koleżanek i kolegów w NatWest oraz dba o portfel nieruchomości w Polsce. Zajmuje się także strategią zakupową dla Polski i regionu EMEA i towarzyszącymi temu procesami. Założycielka NatWest Women Network Poland, ceniona liderka społecznej odpowiedzialności biznesu i zwolenniczka różnorodności. Liderka Różnorodności i Włączania w NatWest Polska od stycznia 2019. Członkini zarządu NatWest Poland. Prywatnie kobieta-dynamit, mama, siostra, mentorka w wielu programach rozwojowych dla kobiet i przyszłych liderów, aktywistka. W ostatnich latach działa z misja normalizacji spraw zdrowia psychicznego. Współautorka podcastu „Przyjaciółka Depresja”. Mówi z dumą o swojej neuroatypowości. Absolwentka studiów Diversity & Inclusion Management na Uniwersytecie Cornell. Laureatka nagród Forum Odpowiedzialnego Rozwoju „Ludzie, którzy zmieniają biznes’ w roku 2021, w kategoriach „Biznes” oraz „Zarządzanie Różnorodnością”. Członkini – współzałożycielka Stowarzyszenia „Bliżej ADHD” działającego z misją edukacji o neuroinkluzywności.
Inspiratorka, edukatorka, modelka i przede wszystkim spełniająca się kobieta, żona i mama. Choruje na postępującą i genetyczną chorobę, rdzeniowy zanik mięśni. Zaprzyjaźniła się ze swoimi ograniczeniami, bo tylko wtedy mogła wyruszyć w podróż do realizacji siebie. Porusza się na wózku i traktuje to jako swój atut. Każdego dnia udowadnia swoją postawą, że energia nie bierze się z mięśni tylko z pozytywnego podejścia do życiowych sytuacji. Od wielu lat “przełamuje bariery” pokazując, że pomimo niepełnosprawności można działać na wielu płaszczyznach życia i być szczęśliwym. Jej misją jest „zamazywanie” podziałów pomiędzy osobami pełnosprawnymi, a osobami z niepełnosprawnością. Zaraża radością i uśmiechem. Inspiruje ludzi by doceniali swoje życie i brali za nie pełną odpowiedzialność. Prowadzi spotkania inspiracyjne, w których przekazuje, że jesteśmy szczęśliwi w takim stopniu, w jakim się na to decydujemy. Edukuje również najmłodszych, prowadzi warsztaty w szkołach i przybliża dzieciom świat osób z niepełnosprawnością, uczy je jak pomagać, komunikować się i nie bać się kogoś, kto inaczej wygląda lub porusza się. Realizuje się społecznie jako Członek Rady fundacji Ewy Minge, Black Butterflies oraz jako Przewodnicząca Powiatowej Wrocławskiej Rady Społecznej ds. Osób Niepełnosprawnych. Laureatka wielu nagród w branży modelingowej oraz w życiu społecznym, wyróżniana za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością w różnych dziedzinach życia. To Człowiek Bez Barier.
...
Czytaj więcejInspiratorka, edukatorka, modelka i przede wszystkim spełniająca się kobieta, żona i mama. Choruje na postępującą i genetyczną chorobę, rdzeniowy zanik mięśni. Zaprzyjaźniła się ze swoimi ograniczeniami, bo tylko wtedy mogła wyruszyć w podróż do realizacji siebie. Porusza się na wózku i traktuje to jako swój atut. Każdego dnia udowadnia swoją postawą, że energia nie bierze się z mięśni tylko z pozytywnego podejścia do życiowych sytuacji. Od wielu lat “przełamuje bariery” pokazując, że pomimo niepełnosprawności można działać na wielu płaszczyznach życia i być szczęśliwym. Jej misją jest „zamazywanie” podziałów pomiędzy osobami pełnosprawnymi, a osobami z niepełnosprawnością. Zaraża radością i uśmiechem. Inspiruje ludzi by doceniali swoje życie i brali za nie pełną odpowiedzialność. Prowadzi spotkania inspiracyjne, w których przekazuje, że jesteśmy szczęśliwi w takim stopniu, w jakim się na to decydujemy. Edukuje również najmłodszych, prowadzi warsztaty w szkołach i przybliża dzieciom świat osób z niepełnosprawnością, uczy je jak pomagać, komunikować się i nie bać się kogoś, kto inaczej wygląda lub porusza się. Realizuje się społecznie jako Członek Rady fundacji Ewy Minge, Black Butterflies oraz jako Przewodnicząca Powiatowej Wrocławskiej Rady Społecznej ds. Osób Niepełnosprawnych. Laureatka wielu nagród w branży modelingowej oraz w życiu społecznym, wyróżniana za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością w różnych dziedzinach życia. To Człowiek Bez Barier.
Edukatorka, influencerka, aktywistka. O tym, że jest w spektrum autyzmu i ADHD dowiedziała się dopiero jako dorosła kobieta. Dzięki zrozumieniu swojej (neuro)odmienności mogła zmierzyć się z własnymi trudnościami i zacząć żyć bardziej świadomie. Swoje doświadczenia opisuje na profilu @ida_ma_autyzm na Instagramie. Tworzy też podcast „Ida rozmawia”, a wcześniej kanał „Neuroatypowe” na YouTube. Razem z psycholożką i specjalistką HR Martą Walczak-Augustyn prowadzi webinary i szkolenia dla firm na temat neuroróżnorodności w procesie rekrutacyjnym i w miejscu pracy. Jako samorzeczniczka reprezentuje osoby autystyczne w mediach i na międzynarodowych konferencjach, swoją elokwencją i otwartością przełamując utarte stereotypy na temat autyzmu. Z wykształcenia magisterka filologii, specjalność: filologia angielska z romańską.
...
Czytaj więcejEdukatorka, influencerka, aktywistka. O tym, że jest w spektrum autyzmu i ADHD dowiedziała się dopiero jako dorosła kobieta. Dzięki zrozumieniu swojej (neuro)odmienności mogła zmierzyć się z własnymi trudnościami i zacząć żyć bardziej świadomie. Swoje doświadczenia opisuje na profilu @ida_ma_autyzm na Instagramie. Tworzy też podcast „Ida rozmawia”, a wcześniej kanał „Neuroatypowe” na YouTube. Razem z psycholożką i specjalistką HR Martą Walczak-Augustyn prowadzi webinary i szkolenia dla firm na temat neuroróżnorodności w procesie rekrutacyjnym i w miejscu pracy. Jako samorzeczniczka reprezentuje osoby autystyczne w mediach i na międzynarodowych konferencjach, swoją elokwencją i otwartością przełamując utarte stereotypy na temat autyzmu. Z wykształcenia magisterka filologii, specjalność: filologia angielska z romańską.
Andragożka czyli specjalistka w zakresie edukacji dorosłych, ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Warszawski. Posiada wieloletnie doświadczenie w różnych obszarach HR. Od trzech lat w Banku BNP Paribas pełni funkcję Diversity Officer i pracuje na stanowisku Ekspertki ds. Zarządzania Karierą. Jest współinicjatorką i jedną z liderką programu „Kobiety zmieniające BNP Paribas”, który działa na rzecz równości płci i promowania diversity & inclusion w banku. Wierzy w ideę lifelong learning, prowadzi fundację Po Pierwsze Edukacja, poprzez którą realizuje projekty adresowane do różnych grup społecznych. W wolnym czasie zgłębia tajniki zdrowego stylu życia, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego na SGGW.
...
Czytaj więcejAndragożka czyli specjalistka w zakresie edukacji dorosłych, ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Warszawski. Posiada wieloletnie doświadczenie w różnych obszarach HR. Od trzech lat w Banku BNP Paribas pełni funkcję Diversity Officer i pracuje na stanowisku Ekspertki ds. Zarządzania Karierą. Jest współinicjatorką i jedną z liderką programu „Kobiety zmieniające BNP Paribas”, który działa na rzecz równości płci i promowania diversity & inclusion w banku. Wierzy w ideę lifelong learning, prowadzi fundację Po Pierwsze Edukacja, poprzez którą realizuje projekty adresowane do różnych grup społecznych. W wolnym czasie zgłębia tajniki zdrowego stylu życia, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego na SGGW.
Prezeska Fundacji Kultury bez Barier. Od 2008 roku z sukcesami działa na rzecz kultury i przestrzeni publicznej dostępnej dla wszystkich. Inicjatorka i założycielka Sieci Liderów i Liderek Dostępności, Ekspertka dostępnych wydarzeń: festiwali, koncertów, pokazów filmowych oraz spektakli, które organizuje z audiodeskrypcją dla osób niewidomych, napisami dla niesłyszących i tłumaczeniem na język migowy (od 2008), pętlą indukcyjną (od 2012). Zapewniała dostępność na Festiwalach OFF Camera, Millennium Docs Against Gravity. Producentka i współtwórczyni Festiwalu Kultury bez Barier i Festiwalu Przejścia. Autorka audiodeskrypcji do wielu filmów polskich, zagranicznych i filmów Disneya. Inicjatorka projektów dla dzieci z niepełnosprawnościami i współpracy z Disney Polska. Twórczyni innowacji społecznej, Tu Możesz – bazy dostępności, zwycięskiego projektu Funduszu Sektora 3.0 zgodnego z ideą #TechForGood. Współautorka „Wytycznych ws. dostępności wydarzeń dla m.st. Warszawy”, Ekspertyzy dotyczącej dostępności kinematografii dla osób z niepełnosprawnościami, Wytycznych zapewniania dostępności informacyjno-komunikacyjnej dla Urzędu m.st. Warszawy. Członkini Rady Dostępności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, doradczyni w tworzeniu polityki różnorodności w różnych instytucjach i organizacjach.
...
Czytaj więcejPrezeska Fundacji Kultury bez Barier. Od 2008 roku z sukcesami działa na rzecz kultury i przestrzeni publicznej dostępnej dla wszystkich. Inicjatorka i założycielka Sieci Liderów i Liderek Dostępności, Ekspertka dostępnych wydarzeń: festiwali, koncertów, pokazów filmowych oraz spektakli, które organizuje z audiodeskrypcją dla osób niewidomych, napisami dla niesłyszących i tłumaczeniem na język migowy (od 2008), pętlą indukcyjną (od 2012). Zapewniała dostępność na Festiwalach OFF Camera, Millennium Docs Against Gravity. Producentka i współtwórczyni Festiwalu Kultury bez Barier i Festiwalu Przejścia. Autorka audiodeskrypcji do wielu filmów polskich, zagranicznych i filmów Disneya. Inicjatorka projektów dla dzieci z niepełnosprawnościami i współpracy z Disney Polska. Twórczyni innowacji społecznej, Tu Możesz – bazy dostępności, zwycięskiego projektu Funduszu Sektora 3.0 zgodnego z ideą #TechForGood. Współautorka „Wytycznych ws. dostępności wydarzeń dla m.st. Warszawy”, Ekspertyzy dotyczącej dostępności kinematografii dla osób z niepełnosprawnościami, Wytycznych zapewniania dostępności informacyjno-komunikacyjnej dla Urzędu m.st. Warszawy. Członkini Rady Dostępności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, doradczyni w tworzeniu polityki różnorodności w różnych instytucjach i organizacjach.
Absolwentka studiów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na wydziale Wojskowo-Lekarskim, kierunek Zdrowie Publiczne. Od 18 lat piastuje funkcję Prezeski Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji. Inicjatorka i organizatorka wielu kampanii społecznych i programów edukacyjnych m.in. „Depresja – wyleczysz gdy leczysz”, akcji z okazji Ogólnopolskiego i Europejskiego Dnia Walki z Depresją, Światowego Dnia Prewencji Samobójstw, Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego itp. Ma na swoim koncie również opracowanie merytoryczne i prowadzenie wielu warsztatów m.in. umiejętności społecznych, komunikacji bez przemocy, radzenia sobie ze stresem itp. Autorka książki „Depresja i samobójstwa dzieci i młodzieży” oraz wielu publikacji z zakresu promocji zdrowia psychicznego.
...
Czytaj więcejAbsolwentka studiów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na wydziale Wojskowo-Lekarskim, kierunek Zdrowie Publiczne. Od 18 lat piastuje funkcję Prezeski Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji. Inicjatorka i organizatorka wielu kampanii społecznych i programów edukacyjnych m.in. „Depresja – wyleczysz gdy leczysz”, akcji z okazji Ogólnopolskiego i Europejskiego Dnia Walki z Depresją, Światowego Dnia Prewencji Samobójstw, Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego itp. Ma na swoim koncie również opracowanie merytoryczne i prowadzenie wielu warsztatów m.in. umiejętności społecznych, komunikacji bez przemocy, radzenia sobie ze stresem itp. Autorka książki „Depresja i samobójstwa dzieci i młodzieży” oraz wielu publikacji z zakresu promocji zdrowia psychicznego.
Dyrektorka Wykonawcza Obszaru HR i Członkini Komitetu Wykonawczego Banku BNP Paribas. Z Grupą BNP Paribas związana od ponad 20 lat. Zaczynała w Cetelem Polska Expansion S.A., spółce BNP Paribas Personal Finance, wspierając dyrektora operacyjnego w tworzeniu procesów i wdrażaniu standardów grupowych. Następnym krokiem w jej karierze był obszar polityk kredytowych, w którym objęła swoje pierwsze stanowisko menadżerskie. Wraz z kolejnymi zmianami w organizacji, podejmowała się nowych wyzwań – tworzyła funkcję Compliance i zarządzania ryzykiem operacyjnym, pełniła rolę „facylitatora” w procesie fuzji transgranicznej Oddziału Sygma Banque z Cetelem Bankiem, nadzorowała Audyt Wewnętrzny. W 2021 r. podjęła odważną decyzję o zmianie, obejmując stanowisko Dyrektorki Departamentu Relacji Pracowniczych i Ryzyka HR, a następnie rozszerzając obszar odpowiedzialności o Wynagrodzenia, Benefity, Raportowanie.
Iza Chaffour odgrywała bardzo istotną rolę w kształtowaniu kultury organizacyjnej banku opartej o inkluzywność. Nadzorowała obszar Diversity&Inclusion oraz prace nad ważną częścią Kodeksu Postępowania w zakresie szacunku dla innych. Nadzorując współpracę ze związkami zawodowymi istotnie przyczyniła się do zbudowania opartych na zaufaniu relacji z partnerami społecznymi banku. Wdrożone przez nią rozwiązania w zakresie pracy zdalnej wyróżniają bank na rynku oferując pracownikom elastyczność modelu pracy, zaś nadzorowany przez nią obszar regulacyjny i kontrolny zapewnia bankowi wysoką jakość rozwiązań HR. Prowadzone przez nią projekty w obszarze reorganizacji polityki płacowej mają na celu zwiększenie konkurencyjności banku i zadowolenia pracowników. Od ponad roku nadzorując budżet HR, koncentrowała prace w kierunku digitalizacji i wykorzystania danych HR w raportach zarządczych oraz współpracy w planowaniu zasobów ludzkich z kluczowymi interesariuszami. Od dwóch lat jest jedną z liderek oddolnego programu Kobiety Zmieniające BNP Paribas. Misją tego programu jest uwolnienie potencjału kobiet w celu budowania różnorodnej organizacji, która wspiera realizację strategii banku i rozwój jego pracowników.
...
Czytaj więcejDyrektorka Wykonawcza Obszaru HR i Członkini Komitetu Wykonawczego Banku BNP Paribas. Z Grupą BNP Paribas związana od ponad 20 lat. Zaczynała w Cetelem Polska Expansion S.A., spółce BNP Paribas Personal Finance, wspierając dyrektora operacyjnego w tworzeniu procesów i wdrażaniu standardów grupowych. Następnym krokiem w jej karierze był obszar polityk kredytowych, w którym objęła swoje pierwsze stanowisko menadżerskie. Wraz z kolejnymi zmianami w organizacji, podejmowała się nowych wyzwań – tworzyła funkcję Compliance i zarządzania ryzykiem operacyjnym, pełniła rolę „facylitatora” w procesie fuzji transgranicznej Oddziału Sygma Banque z Cetelem Bankiem, nadzorowała Audyt Wewnętrzny. W 2021 r. podjęła odważną decyzję o zmianie, obejmując stanowisko Dyrektorki Departamentu Relacji Pracowniczych i Ryzyka HR, a następnie rozszerzając obszar odpowiedzialności o Wynagrodzenia, Benefity, Raportowanie.
Iza Chaffour odgrywała bardzo istotną rolę w kształtowaniu kultury organizacyjnej banku opartej o inkluzywność. Nadzorowała obszar Diversity&Inclusion oraz prace nad ważną częścią Kodeksu Postępowania w zakresie szacunku dla innych. Nadzorując współpracę ze związkami zawodowymi istotnie przyczyniła się do zbudowania opartych na zaufaniu relacji z partnerami społecznymi banku. Wdrożone przez nią rozwiązania w zakresie pracy zdalnej wyróżniają bank na rynku oferując pracownikom elastyczność modelu pracy, zaś nadzorowany przez nią obszar regulacyjny i kontrolny zapewnia bankowi wysoką jakość rozwiązań HR. Prowadzone przez nią projekty w obszarze reorganizacji polityki płacowej mają na celu zwiększenie konkurencyjności banku i zadowolenia pracowników. Od ponad roku nadzorując budżet HR, koncentrowała prace w kierunku digitalizacji i wykorzystania danych HR w raportach zarządczych oraz współpracy w planowaniu zasobów ludzkich z kluczowymi interesariuszami. Od dwóch lat jest jedną z liderek oddolnego programu Kobiety Zmieniające BNP Paribas. Misją tego programu jest uwolnienie potencjału kobiet w celu budowania różnorodnej organizacji, która wspiera realizację strategii banku i rozwój jego pracowników.
Dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. Przed objęciem tego stanowiska był szefem działu sprzedaży, odpowiedzialnym za rozwój działalności Mastercard w Polsce. Bartosz Ciołkowski rozpoczął swoją karierę w banku BZ WBK. Przed podjęciem pracy w Mastercard pracował także w Pekao SA, nadzorując działalność Departamentu Rozwoju Kart Płatniczych. Do Mastercard dołączył w 2005 r. jako Account Manager. Następnie, jako Product Sales Specialist, zajmował się rynkiem kart kredytowych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie. Od 2009 r. był odpowiedzialny za rozwój konsultingowego działu firmy, Mastercard Advisors, w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, realizując ponad 50 projektów w zakresie optymalizacji rentowności produktów płatniczych, rozwoju innowacyjnych rozwiązań oraz programów lojalnościowych, a także projektów co-brandingowych. W 2017 r. otrzymał przyznawaną przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego nagrodę eDukat w kategorii Osobowość Roku, za wkład w budowanie Polski bezgotówkowej. Jest przewodniczącym rady Fundacji „Polska Bezgotówkowa”, nadzorującej projekt finansowania terminali płatniczych dla detalistów, będący efektem szerokiej współpracy branży finansowej z polskim rządem.
...
Czytaj więcejDyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. Przed objęciem tego stanowiska był szefem działu sprzedaży, odpowiedzialnym za rozwój działalności Mastercard w Polsce. Bartosz Ciołkowski rozpoczął swoją karierę w banku BZ WBK. Przed podjęciem pracy w Mastercard pracował także w Pekao SA, nadzorując działalność Departamentu Rozwoju Kart Płatniczych. Do Mastercard dołączył w 2005 r. jako Account Manager. Następnie, jako Product Sales Specialist, zajmował się rynkiem kart kredytowych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie. Od 2009 r. był odpowiedzialny za rozwój konsultingowego działu firmy, Mastercard Advisors, w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, realizując ponad 50 projektów w zakresie optymalizacji rentowności produktów płatniczych, rozwoju innowacyjnych rozwiązań oraz programów lojalnościowych, a także projektów co-brandingowych. W 2017 r. otrzymał przyznawaną przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego nagrodę eDukat w kategorii Osobowość Roku, za wkład w budowanie Polski bezgotówkowej. Jest przewodniczącym rady Fundacji „Polska Bezgotówkowa”, nadzorującej projekt finansowania terminali płatniczych dla detalistów, będący efektem szerokiej współpracy branży finansowej z polskim rządem.
Partner Deloitte, Członkini Rady Nadzorczej Deloitte Central Europe, kieruje praktyką podatkową Cen Transferowych w Polsce oraz Europie Środkowej. Od ponad 25 lat Iva doradza firmom międzynarodowym oraz krajowym przedsiębiorcom w dziedzinie cen transferowych, uznawana jest za wiodącą ekspertką i znajduje się w ścisłej czołówce listy najlepszych doradców w tym obszarze. Iva od lat angażuje się aktywnie w rozwój kobiecego przywództwa, jest Założycielką i Liderką Klubu SheXO Deloitte. Przez wiele lat pełniła również funkcję Liderki Diversity&Inclusion w Deloitte w Europie Środkowej, wspierając rozwój talentów i tworząc programy organizacyjne budujące kulturę różnorodności i poczucie przynależności.
...
Czytaj więcejPartner Deloitte, Członkini Rady Nadzorczej Deloitte Central Europe, kieruje praktyką podatkową Cen Transferowych w Polsce oraz Europie Środkowej. Od ponad 25 lat Iva doradza firmom międzynarodowym oraz krajowym przedsiębiorcom w dziedzinie cen transferowych, uznawana jest za wiodącą ekspertką i znajduje się w ścisłej czołówce listy najlepszych doradców w tym obszarze. Iva od lat angażuje się aktywnie w rozwój kobiecego przywództwa, jest Założycielką i Liderką Klubu SheXO Deloitte. Przez wiele lat pełniła również funkcję Liderki Diversity&Inclusion w Deloitte w Europie Środkowej, wspierając rozwój talentów i tworząc programy organizacyjne budujące kulturę różnorodności i poczucie przynależności.
Przedsiębiorczyni, Innowatorka społeczna, Współzałożycielka kobiecej sieci Anielic Biznesu i Funduszu Venture Capital, Black Swan. Inicjatorka oraz wieloletnia prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ekspertka i jurorka w programach akceleracyjnych Komisji Europejskiej (EIC Accelerator). Aktywna inicjatorka i współtwórczyni kobiecego ekosystemu startupowego w Polsce. Ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie. Fundatorka w Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Powiernik w Fundacji Powszechnego Czytania, a także Członkini Rady Programowej w Fundacji A/Typowi, zajmującej się tematem neuroróżnorodności oraz w Fundacji Inspiring Girls. Członkini Rady Ekonomicznej Prezydenta Gdyni. Absolwentka cybernetyki ekonomicznej i informatyki, uzyskała tytuł typu MBA na paryskich uczelniach (m.in. Science Po), karierę zawodową rozpoczynała w branży reklamy i komunikacji. Absolwentka Leadership Academy for Poland.
...
Czytaj więcejPrzedsiębiorczyni, Innowatorka społeczna, Współzałożycielka kobiecej sieci Anielic Biznesu i Funduszu Venture Capital, Black Swan. Inicjatorka oraz wieloletnia prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ekspertka i jurorka w programach akceleracyjnych Komisji Europejskiej (EIC Accelerator). Aktywna inicjatorka i współtwórczyni kobiecego ekosystemu startupowego w Polsce. Ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie. Fundatorka w Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Powiernik w Fundacji Powszechnego Czytania, a także Członkini Rady Programowej w Fundacji A/Typowi, zajmującej się tematem neuroróżnorodności oraz w Fundacji Inspiring Girls. Członkini Rady Ekonomicznej Prezydenta Gdyni. Absolwentka cybernetyki ekonomicznej i informatyki, uzyskała tytuł typu MBA na paryskich uczelniach (m.in. Science Po), karierę zawodową rozpoczynała w branży reklamy i komunikacji. Absolwentka Leadership Academy for Poland.
Ekonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.
...
Czytaj więcejEkonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.
Kobietolożka, która od lat łączy wiedzę z różnych dziedzin z wynikami aktualnych badań, poszukując prawdy o społecznych i konsumenckich zachowaniach kobiet. Autorka trzech książek – w tym „YEStem kobietą!” – i kilkuset publikacji oraz badań, między innymi psychografii Polek i Polaków 2018. Ekspertka ds. kobiet TVN i innych mediów (także cyklu „Kobiece DNA” w DD TVN). Felietonistka Onetu. Influencerka kobiet dojrzałych na Instagramie (@Yestemkobietą!). „Idealnie nieidealna za to prawdziwa” – uważa, że szczęście przychodzi z wiekiem. Charyzmatyczna wykładowczyni i mówczyni motywacyjna. Jedyna Polka prelegentka podczas The Global Summit on Marketing to Women w Nowym Jorku, z którym związana jest od kilku lat. Laureatka najważniejszych konkursów z dziedziny marketingu i komunikacji w Polsce i na świecie. Jedna z 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie (Brief, 2017). Od wielu lat jurorka w ważnych biznesowych konkursach, między innymi Stewie Award („Oskary biznesu”). Autorytet w dziedzinie komunikacji i zarządzania strategicznego, strateg i doradca biznesowy. Współzałożycielka Garden of Words, pierwszej polskiej agencji komunikacji marketingowej uwzględniającej kobiece kody komunikacji.
...
Czytaj więcejKobietolożka, która od lat łączy wiedzę z różnych dziedzin z wynikami aktualnych badań, poszukując prawdy o społecznych i konsumenckich zachowaniach kobiet. Autorka trzech książek – w tym „YEStem kobietą!” – i kilkuset publikacji oraz badań, między innymi psychografii Polek i Polaków 2018. Ekspertka ds. kobiet TVN i innych mediów (także cyklu „Kobiece DNA” w DD TVN). Felietonistka Onetu. Influencerka kobiet dojrzałych na Instagramie (@Yestemkobietą!). „Idealnie nieidealna za to prawdziwa” – uważa, że szczęście przychodzi z wiekiem. Charyzmatyczna wykładowczyni i mówczyni motywacyjna. Jedyna Polka prelegentka podczas The Global Summit on Marketing to Women w Nowym Jorku, z którym związana jest od kilku lat. Laureatka najważniejszych konkursów z dziedziny marketingu i komunikacji w Polsce i na świecie. Jedna z 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie (Brief, 2017). Od wielu lat jurorka w ważnych biznesowych konkursach, między innymi Stewie Award („Oskary biznesu”). Autorytet w dziedzinie komunikacji i zarządzania strategicznego, strateg i doradca biznesowy. Współzałożycielka Garden of Words, pierwszej polskiej agencji komunikacji marketingowej uwzględniającej kobiece kody komunikacji.
Absolwentka wydziału japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991 – 1995 kierowała wydawnictwem Harlequin Polska, którego sukces marketingowy został opisany przez Harvard Business School. Przez kolejne 5 lat pełniła funkcję dyrektora generalnego i prezesa agencji reklamowej Young & Rubicam Poland. Od 2001 roku poświęciła się w pełni swojej firmie New Communications, która działa jako przedstawicielstwo międzynarodowych mediów oraz partner organizacji Superbrands. Ekspertka w dziedzinie brandingu i marketingu narodowego. Właścicielka orientalnej perfumerii Sense Dubai oraz własnej marki luksusowych perfum pod tą samą nazwą, wytwarzanych w Dubaju.
...
Czytaj więcejAbsolwentka wydziału japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991 – 1995 kierowała wydawnictwem Harlequin Polska, którego sukces marketingowy został opisany przez Harvard Business School. Przez kolejne 5 lat pełniła funkcję dyrektora generalnego i prezesa agencji reklamowej Young & Rubicam Poland. Od 2001 roku poświęciła się w pełni swojej firmie New Communications, która działa jako przedstawicielstwo międzynarodowych mediów oraz partner organizacji Superbrands. Ekspertka w dziedzinie brandingu i marketingu narodowego. Właścicielka orientalnej perfumerii Sense Dubai oraz własnej marki luksusowych perfum pod tą samą nazwą, wytwarzanych w Dubaju.
Redaktorka naczelna Forbes Women Polska. Dziennikarka promująca wspieranie roli kobiet w społeczeństwie i gospodarce. Pracowała w polskich i zagranicznych mediach (Newsweek, Forbes, TVN24, Polsat, TRK Ukraine, CNN i CNN Radio). Wykłada na Digital Media Campus SWPS. Prowadzi podcast Forbes Women.
...
Czytaj więcejRedaktorka naczelna Forbes Women Polska. Dziennikarka promująca wspieranie roli kobiet w społeczeństwie i gospodarce. Pracowała w polskich i zagranicznych mediach (Newsweek, Forbes, TVN24, Polsat, TRK Ukraine, CNN i CNN Radio). Wykłada na Digital Media Campus SWPS. Prowadzi podcast Forbes Women.
Wiceprezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Członek Zarządu, dyrektor pionu odpowiedzialnego za biznes acquiringowy w PolCard i First Data Polska, doradca zarządu MCX Systems, ekspert Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, kierownik działu handlowego w Przedsiębiorstwie Państwowym ORBIS. Członek Komitetu Organizacyjnego i Rady Programowej III, IV, V i VI Międzynarodowego Kongresu Płatności Bezgotówkowych (Cashless Congress). Współpomysłodawca i współtwórca Komitetu Agentów Rozliczeniowych. Absolwent wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie (obecnie SGH). Współtwórca polskiego rynku płatności bezgotówkowych, niezależny ekspert – autor wielu analiz rynkowych. Odznaczony honorową odznaką Związku Banków Polskich.
...
Czytaj więcejWiceprezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Członek Zarządu, dyrektor pionu odpowiedzialnego za biznes acquiringowy w PolCard i First Data Polska, doradca zarządu MCX Systems, ekspert Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, kierownik działu handlowego w Przedsiębiorstwie Państwowym ORBIS. Członek Komitetu Organizacyjnego i Rady Programowej III, IV, V i VI Międzynarodowego Kongresu Płatności Bezgotówkowych (Cashless Congress). Współpomysłodawca i współtwórca Komitetu Agentów Rozliczeniowych. Absolwent wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie (obecnie SGH). Współtwórca polskiego rynku płatności bezgotówkowych, niezależny ekspert – autor wielu analiz rynkowych. Odznaczony honorową odznaką Związku Banków Polskich.
Wiceprezes ds. rozwiązań cyfrowych i cyberbezpieczeństwa na Polskę, Czechy i Słowację, polskim oddziale Mastercard Europe. Jest ekspertem w zakresie płatności bezgotówkowych i otwartej bankowości. Małgorzata to menedżer z ponad 19-letnim doświadczeniem w pozyskiwaniu klientów, budowaniu relacji i zarządzaniu w sektorze finansowym. Zorientowana na nowe technologie w biznesie. Po dołączeniu do firmy odpowiadała za relacje z kluczowymi klientami Mastercard w Polsce. Od 2019 roku była również odpowiedzialna za rozwój i wdrożenie rozwiązań dla otwartej bankowości w Mastercard. W 2022 roku została nominowana na stanowisko wiceprezesa ds. rozwiązań cyfrowych i cyberbezpieczeństwa. Do zakresu obowiązków, na których skupia się w codziennej pracy należy współpraca z nowymi partnerami technologicznymi, a także płatności w kanałach cyfrowych i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Ma na swoim koncie prowadzenie projektów z największymi bankami w Polsce. Uczestniczyła we wprowadzaniu na polski rynek nowatorskich metod płatności tj. płatności zbliżeniowych, płatności mobilnych, Apple Pay, Google Pay itp. Z sukcesem opracowywała, rozwijała i wdrażała z klientami plany marketingowe, opracowywała wspólne programy lojalnościowe, wprowadzała nowatorskie rozwiązania biznesowe.
...
Czytaj więcejWiceprezes ds. rozwiązań cyfrowych i cyberbezpieczeństwa na Polskę, Czechy i Słowację, polskim oddziale Mastercard Europe. Jest ekspertem w zakresie płatności bezgotówkowych i otwartej bankowości. Małgorzata to menedżer z ponad 19-letnim doświadczeniem w pozyskiwaniu klientów, budowaniu relacji i zarządzaniu w sektorze finansowym. Zorientowana na nowe technologie w biznesie. Po dołączeniu do firmy odpowiadała za relacje z kluczowymi klientami Mastercard w Polsce. Od 2019 roku była również odpowiedzialna za rozwój i wdrożenie rozwiązań dla otwartej bankowości w Mastercard. W 2022 roku została nominowana na stanowisko wiceprezesa ds. rozwiązań cyfrowych i cyberbezpieczeństwa. Do zakresu obowiązków, na których skupia się w codziennej pracy należy współpraca z nowymi partnerami technologicznymi, a także płatności w kanałach cyfrowych i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Ma na swoim koncie prowadzenie projektów z największymi bankami w Polsce. Uczestniczyła we wprowadzaniu na polski rynek nowatorskich metod płatności tj. płatności zbliżeniowych, płatności mobilnych, Apple Pay, Google Pay itp. Z sukcesem opracowywała, rozwijała i wdrażała z klientami plany marketingowe, opracowywała wspólne programy lojalnościowe, wprowadzała nowatorskie rozwiązania biznesowe.
Ekonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.
...
Czytaj więcejEkonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.
Dyrektor Zarządzająca Vital Voices Chapter Poland. Senior Executive z ponad 20-letnim doświadczeniem w różnych obszarach biznesu w międzynarodowej korporacji. W latach 1997 – 2000, zaangażowana w rozwój polskiego przedstawicielstwa amerykańskiej korporacji Fiserv od czasu jego powstania. W roku 2000 była odpowiedzialna za przekształcenie tegoż w spółkę prawa polskiego, a następnie aż do października 2014 za całość operacji w obszarach: HR, finansów, prawnym, zakupów, zapewnienia ciągłości biznesu oraz Compliance. W 2007 i 2008 – zaangażowana w rozwój biznesu organizacji w regionie CEE. Z Vital Voices Chapter Poland nieformalnie związana od 2011. Od września 2014 formalnie odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych oraz popularyzację działań Vital Voices w Polsce.
...
Czytaj więcejDyrektor Zarządzająca Vital Voices Chapter Poland. Senior Executive z ponad 20-letnim doświadczeniem w różnych obszarach biznesu w międzynarodowej korporacji. W latach 1997 – 2000, zaangażowana w rozwój polskiego przedstawicielstwa amerykańskiej korporacji Fiserv od czasu jego powstania. W roku 2000 była odpowiedzialna za przekształcenie tegoż w spółkę prawa polskiego, a następnie aż do października 2014 za całość operacji w obszarach: HR, finansów, prawnym, zakupów, zapewnienia ciągłości biznesu oraz Compliance. W 2007 i 2008 – zaangażowana w rozwój biznesu organizacji w regionie CEE. Z Vital Voices Chapter Poland nieformalnie związana od 2011. Od września 2014 formalnie odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych oraz popularyzację działań Vital Voices w Polsce.
Dziennikarka TVN24 od lat specjalizująca się w temacie edukacji. Autorka książek o młodych „Pokolenie zmiany” czy „Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze”. Laureatka nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Świeżo upieczona mama.
...
Czytaj więcejDziennikarka TVN24 od lat specjalizująca się w temacie edukacji. Autorka książek o młodych „Pokolenie zmiany” czy „Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze”. Laureatka nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Świeżo upieczona mama.
Business Development Director w Altkom Akademii, w której zarządza obszarem kompetencji menedżerskich, społecznych i obszarem zarządzania projektami. Ekspertka ds. rozwoju, menedżerka, mentorka, certyfikowany coach Izby Coachingu, coach mocnych stron – Talentów Gallupa (certyfikacja Strenghts Community). Od ponad 16 lat wspiera firmy w obszarach, związanych z zarządzaniem, współpracą zespołów, realizacją projektów rozwojowych, szkoleniowych, mentoringowych. Pomaga w zakresie wzmacniania talentów, kompetencji miękkich, analizy swoich potrzeb, celów i zasobów. Pracowała w działach HR i Marketingu m.in. w ITI Neovision, Avivie, Enel-Med., Early Stage, współpracowała z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Fundacją Mamo Pracuj, w której realizowała m.in. projekty dla biznesu z zakresu mentoringu, doradztwa zawodowego, wsparcia kobiet w powrocie na rynek pracy. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, specjalizacji HR i Negocjacje, mediacje, rozwiązywanie konfliktów oraz SWPS i Laboratorium Psychoedukacji, kierunku Coaching i Mentoring. Obecnie w trakcie studiów „Uważność i współczucie – psychoterapia, metody, badania” na SWPS. Członkini Stowarzyszenia Ekspertki Razem.
...
Czytaj więcejBusiness Development Director w Altkom Akademii, w której zarządza obszarem kompetencji menedżerskich, społecznych i obszarem zarządzania projektami. Ekspertka ds. rozwoju, menedżerka, mentorka, certyfikowany coach Izby Coachingu, coach mocnych stron – Talentów Gallupa (certyfikacja Strenghts Community). Od ponad 16 lat wspiera firmy w obszarach, związanych z zarządzaniem, współpracą zespołów, realizacją projektów rozwojowych, szkoleniowych, mentoringowych. Pomaga w zakresie wzmacniania talentów, kompetencji miękkich, analizy swoich potrzeb, celów i zasobów. Pracowała w działach HR i Marketingu m.in. w ITI Neovision, Avivie, Enel-Med., Early Stage, współpracowała z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Fundacją Mamo Pracuj, w której realizowała m.in. projekty dla biznesu z zakresu mentoringu, doradztwa zawodowego, wsparcia kobiet w powrocie na rynek pracy. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, specjalizacji HR i Negocjacje, mediacje, rozwiązywanie konfliktów oraz SWPS i Laboratorium Psychoedukacji, kierunku Coaching i Mentoring. Obecnie w trakcie studiów „Uważność i współczucie – psychoterapia, metody, badania” na SWPS. Członkini Stowarzyszenia Ekspertki Razem.
Działaczka społeczna, feministka, modelka, marketerka. Swój aktywizm zaczęła jako 19-latka, zakładając Fundację Dzień Dla Życia, która została wyróżniona w plebiscycie Zwykły Bohater telewizji TVN. Mając 22 lata rozpoczęła swoją karierę marketingową specjalizując się w marketingu społecznie zaangażowanym w międzynarodowych koncernach zdobywając takie nagrody jak Cannes Lions, Effie. Od października 2020 roku prowadzi działania edukacyjne na tematy związane z ciałopozytywnością i akceptowaniem swojego ciała – za co została wyróżniona nagrodą Doskonałość Sieci Twój Styl 2021 w kategorii self-love. Była pierwszą modelką curry, która trafiła do ścisłej czternastki w jedenastej edycji Top Model.
...
Czytaj więcejDziałaczka społeczna, feministka, modelka, marketerka. Swój aktywizm zaczęła jako 19-latka, zakładając Fundację Dzień Dla Życia, która została wyróżniona w plebiscycie Zwykły Bohater telewizji TVN. Mając 22 lata rozpoczęła swoją karierę marketingową specjalizując się w marketingu społecznie zaangażowanym w międzynarodowych koncernach zdobywając takie nagrody jak Cannes Lions, Effie. Od października 2020 roku prowadzi działania edukacyjne na tematy związane z ciałopozytywnością i akceptowaniem swojego ciała – za co została wyróżniona nagrodą Doskonałość Sieci Twój Styl 2021 w kategorii self-love. Była pierwszą modelką curry, która trafiła do ścisłej czternastki w jedenastej edycji Top Model.
Założycielka Fundacji Girls Future Ready, która wspiera i edukuje tysiące młodych dziewczyn na całym świecie. Fundatorka 50one, butikowej agencji, która wspiera firmy i osoby prywatne w tworzeniu i wdrażaniu działań mających na celu wywieranie wpływu społecznego. Zosia jest głosem młodego pokolenia, działa na rzecz edukacji, wzmocnienia pozycji kobiet na rynku pracy i podkreśla ważną rolę biznesu w oddziaływaniu społecznym. Jest też wielokrotnie nagradzaną przedsiębiorczynią społeczną, orędowniczką edukacji i równości płci. Laureatka Forbes 30 Under 30 i 25 Under 25. Rezydentka na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Laureatka Nagrody Ambasadora Polski Innovation Award.
...
Czytaj więcejZałożycielka Fundacji Girls Future Ready, która wspiera i edukuje tysiące młodych dziewczyn na całym świecie. Fundatorka 50one, butikowej agencji, która wspiera firmy i osoby prywatne w tworzeniu i wdrażaniu działań mających na celu wywieranie wpływu społecznego. Zosia jest głosem młodego pokolenia, działa na rzecz edukacji, wzmocnienia pozycji kobiet na rynku pracy i podkreśla ważną rolę biznesu w oddziaływaniu społecznym. Jest też wielokrotnie nagradzaną przedsiębiorczynią społeczną, orędowniczką edukacji i równości płci. Laureatka Forbes 30 Under 30 i 25 Under 25. Rezydentka na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Laureatka Nagrody Ambasadora Polski Innovation Award.
Prezeska Fundacji Digital University. Z Fundacją Digital University związana od samego początku. Przez wiele lat opracowywała i wdrażała działania edukacyjne z obszaru nowych technologii, dziś przewodzi całej fundacji. Jest autorką Uniwersytetu Sukcesu, rocznego programu edukacyjnego, wspierającego młode kobiety z domów dziecka i rodzin w trudnej sytuacji materialnej w zdobyciu atrakcyjnego zawodu przyszłości. Zainicjowała programy Be.Eco i Be.Net – projekty skierowane do nauczycieli i pogłębiające ich wiedzę z zakresu ekologii i bezpieczeństwa w sieci. Jest ambasadorką inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja” i reprezentuje Fundację Digital University w dwóch komisjach przy biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy – Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Przedsiębiorczości oraz Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Cyfryzacji. Za swoją działalność, wraz z założycielką Fundacji zostały nagrodzone w XIV edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu. Poza pracą w Fundacji Digital University, Ela chętnie angażuje się w inicjatywy innych organizacji, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie – szczęśliwa mama Kuby i Grzesia. Z wykształcenia jest psychologiem społecznym. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, HR, szkoleniach i organizacji eventów
...
Czytaj więcejPrezeska Fundacji Digital University. Z Fundacją Digital University związana od samego początku. Przez wiele lat opracowywała i wdrażała działania edukacyjne z obszaru nowych technologii, dziś przewodzi całej fundacji. Jest autorką Uniwersytetu Sukcesu, rocznego programu edukacyjnego, wspierającego młode kobiety z domów dziecka i rodzin w trudnej sytuacji materialnej w zdobyciu atrakcyjnego zawodu przyszłości. Zainicjowała programy Be.Eco i Be.Net – projekty skierowane do nauczycieli i pogłębiające ich wiedzę z zakresu ekologii i bezpieczeństwa w sieci. Jest ambasadorką inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja” i reprezentuje Fundację Digital University w dwóch komisjach przy biurze Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy – Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Przedsiębiorczości oraz Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Cyfryzacji. Za swoją działalność, wraz z założycielką Fundacji zostały nagrodzone w XIV edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu. Poza pracą w Fundacji Digital University, Ela chętnie angażuje się w inicjatywy innych organizacji, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie – szczęśliwa mama Kuby i Grzesia. Z wykształcenia jest psychologiem społecznym. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, HR, szkoleniach i organizacji eventów
Założycielka Feminoteki. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawany przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy.
...
Czytaj więcejZałożycielka Feminoteki. Pedagożka, andragożka, trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antyprzemocowa. Laureatka nagrody Złoty Telefon przyznawany przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanym w przeciwdziałanie przemocy.
Dyrektor ds. komunikacji w polskim oddziale Mastercard Europe & Strategic Communications Lead for CEE. Anna Marciniak dołączyła do zespołu polskiego oddziału Mastercard Europe w marcu 2014 r. Jest odpowiedzialna za strategię i realizację działań komunikacyjnych firmy, relacje z mediami, pozycjonowanie Mastercard w środowisku B2B oraz kampanie edukacyjne skierowane do konsumentów, a także komunikację wewnętrzną. Jednocześnie, jako Strategic Communications Lead for CEE, odpowiada za strategię PR i kluczowe projekty komunikacyjne w kilkunastu krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przed dołączeniem do Mastercard, w latach 2012-2014, pracowała w Hewlett-Packard Polska, gdzie w roli PR managera odpowiadała za działania komunikacyjne dla wszystkich działów biznesowych firmy, w tym rozwiązania i produkty dla biznesu oraz konsumentów, usługi profesjonalne i outsourcingowe, a także komunikację kryzysową i korporacyjną. W latach 2009-2012 pracowała w agencji Solski Burson-Marsteller (obecnie Solski Communications), gdzie prowadziła projekty komunikacyjne dla klientów z branży technologicznej, a także planowała i realizowała działania PR dla marek konsumenckich. Karierę zawodową rozpoczynała w polskim oddziale firmy SAP, gdzie odpowiadała za realizację działań komunikacyjnych firmy oraz organizację konferencji i wydarzeń dla klientów i partnerów SAP. Anna Marciniak jest absolwentką Socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Giedroycia w Warszawie. W wolnym czasie uprawia sport (sztuki walki, bieganie i golf), rozwija zainteresowania związane z psychologią społeczną oraz relaksuje się czytając kryminały.
...
Czytaj więcejDyrektor ds. komunikacji w polskim oddziale Mastercard Europe & Strategic Communications Lead for CEE. Anna Marciniak dołączyła do zespołu polskiego oddziału Mastercard Europe w marcu 2014 r. Jest odpowiedzialna za strategię i realizację działań komunikacyjnych firmy, relacje z mediami, pozycjonowanie Mastercard w środowisku B2B oraz kampanie edukacyjne skierowane do konsumentów, a także komunikację wewnętrzną. Jednocześnie, jako Strategic Communications Lead for CEE, odpowiada za strategię PR i kluczowe projekty komunikacyjne w kilkunastu krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przed dołączeniem do Mastercard, w latach 2012-2014, pracowała w Hewlett-Packard Polska, gdzie w roli PR managera odpowiadała za działania komunikacyjne dla wszystkich działów biznesowych firmy, w tym rozwiązania i produkty dla biznesu oraz konsumentów, usługi profesjonalne i outsourcingowe, a także komunikację kryzysową i korporacyjną. W latach 2009-2012 pracowała w agencji Solski Burson-Marsteller (obecnie Solski Communications), gdzie prowadziła projekty komunikacyjne dla klientów z branży technologicznej, a także planowała i realizowała działania PR dla marek konsumenckich. Karierę zawodową rozpoczynała w polskim oddziale firmy SAP, gdzie odpowiadała za realizację działań komunikacyjnych firmy oraz organizację konferencji i wydarzeń dla klientów i partnerów SAP. Anna Marciniak jest absolwentką Socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Giedroycia w Warszawie. W wolnym czasie uprawia sport (sztuki walki, bieganie i golf), rozwija zainteresowania związane z psychologią społeczną oraz relaksuje się czytając kryminały.
polska projektantka i businesswoman. Właścicielka i Dyrektor Kreatywna Domu Mody La Mania. Z zawodu radca prawny. Obecnie jako doświadczony przedsiębiorca działa na wielu płaszczyznach w branży klinik medycznych, przemysłu mody oraz rynku nieruchomości. Współzałożycielka Sandbridge Capital, międzynarodowego funduszu inwestycyjnego, optującego na rynku mody razem z takimi gigantami jak Tommy Hilfiger i Tom Ford. Od kilku miesięcy Joanna aktywnie rozwija projekt społeczny Era Nowych Kobiet, który ma na celu wspieranie kobiet w budowaniu poczucia ich własnej wartości poprzez budowanie mikrospołeczności w miastach całej Polski i na świecie. Za pomocą mediów społecznościowych ruch dociera do milionów do odbiorców (ok 30 mln wyświetleń miesięcznie) mówiąc: SZCZĘŚCIA MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ. DOCENIAMY SIĘ, a NIE OCENIAMY. WSPIERAMY, a NIE SPIERAMY
...
Czytaj więcejpolska projektantka i businesswoman. Właścicielka i Dyrektor Kreatywna Domu Mody La Mania. Z zawodu radca prawny. Obecnie jako doświadczony przedsiębiorca działa na wielu płaszczyznach w branży klinik medycznych, przemysłu mody oraz rynku nieruchomości. Współzałożycielka Sandbridge Capital, międzynarodowego funduszu inwestycyjnego, optującego na rynku mody razem z takimi gigantami jak Tommy Hilfiger i Tom Ford. Od kilku miesięcy Joanna aktywnie rozwija projekt społeczny Era Nowych Kobiet, który ma na celu wspieranie kobiet w budowaniu poczucia ich własnej wartości poprzez budowanie mikrospołeczności w miastach całej Polski i na świecie. Za pomocą mediów społecznościowych ruch dociera do milionów do odbiorców (ok 30 mln wyświetleń miesięcznie) mówiąc: SZCZĘŚCIA MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ. DOCENIAMY SIĘ, a NIE OCENIAMY. WSPIERAMY, a NIE SPIERAMY
Lifestyle and Entertainment Services Editor-In-Chief. Redaktorka naczelna serwisów lifestyle’owych i rozrywkowych w grupie TVN Warner Bros. Discovery, managerka, coach i mentorka z 23-letnim doświadczeniem w pracy w mediach. Od prawie 20 lat związana z TVN, gdzie łączy świat online z telewizją, wdraża innowacyjne rozwiązania dla serwisów internetowych i z pasją buduje zaangażowane społeczności fanów programów TV. Jest specjalistką od strategii marketingowej w mediach społecznościowych i autorką nagradzanego na międzynarodowych konkursach projektu #tematdlauwagi. Dzięki niemu w czasie rzeczywistym monitorowana jest sieć w poszukiwaniu tematów, które przyciągają widzów przed telewizory i internautów na strony www. Jako redaktorka naczelna odpowiada za tworzenie i realizację strategii wydawniczej oraz monetyzację serwisów. Obecnie pod swoimi skrzydłami ma redakcje online Dzień Dobry TVN, Co Za Tydzień TVN, Uwaga! TVN, Superwizjer TVN i x-news. Jako coach wspiera nie tylko rozwój swoich zespołów, ale również uczestniczek programu rozwojowego Leading Women realizowanego przez TVN Warner Bros. Discovery. Aleksandra jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe ze strategii marketingowej w mediach społecznościowych na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Tam też zdobyła dyplom coacha i mentora podczas podyplomowych studiów realizowanych przez Uniwersytet i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
...
Czytaj więcejLifestyle and Entertainment Services Editor-In-Chief. Redaktorka naczelna serwisów lifestyle’owych i rozrywkowych w grupie TVN Warner Bros. Discovery, managerka, coach i mentorka z 23-letnim doświadczeniem w pracy w mediach. Od prawie 20 lat związana z TVN, gdzie łączy świat online z telewizją, wdraża innowacyjne rozwiązania dla serwisów internetowych i z pasją buduje zaangażowane społeczności fanów programów TV. Jest specjalistką od strategii marketingowej w mediach społecznościowych i autorką nagradzanego na międzynarodowych konkursach projektu #tematdlauwagi. Dzięki niemu w czasie rzeczywistym monitorowana jest sieć w poszukiwaniu tematów, które przyciągają widzów przed telewizory i internautów na strony www. Jako redaktorka naczelna odpowiada za tworzenie i realizację strategii wydawniczej oraz monetyzację serwisów. Obecnie pod swoimi skrzydłami ma redakcje online Dzień Dobry TVN, Co Za Tydzień TVN, Uwaga! TVN, Superwizjer TVN i x-news. Jako coach wspiera nie tylko rozwój swoich zespołów, ale również uczestniczek programu rozwojowego Leading Women realizowanego przez TVN Warner Bros. Discovery. Aleksandra jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe ze strategii marketingowej w mediach społecznościowych na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Tam też zdobyła dyplom coacha i mentora podczas podyplomowych studiów realizowanych przez Uniwersytet i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (1994). Od 2005 roku w zespole Teatru Narodowego W latach 1994–2005 aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Współpracowała z teatrami warszawskimi: na Woli, Komedia, IMKA, a także z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Laureatka nagrody Akademii Teatralnej w Warszawie dla absolwentki, która w pięć lat po jej ukończeniu osiągnęła najlepsze wyniki w zawodzie (1999). Wyróżniona Super Jantarem za najlepszy debiut aktorski ostatniego dziesięciolecia – za rolę Ewy Szańskiej w filmie Kiler Juliusza Machulskiego na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” (2008). Laureatka Kryształowego Dzika, nagrody za twórczą współpracę aktora z reżyserem na 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy (2013). Otrzymała główną nagrodę za rolę Żony w przedstawieniu Teatru Telewizji, Ich czworo Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony na 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie (2016). Dwukrotna laureatka Telekamery dla najlepszej aktorki (2004, 2005), laureatka Złotej Kaczki dla najlepszej aktorki (2004), wyróżniona tytułem „Najlepsza polska aktorka” w plebiscycie czytelników „Super Expressu” (2005). Odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2015) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2016).
...
Czytaj więcejAbsolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (1994). Od 2005 roku w zespole Teatru Narodowego W latach 1994–2005 aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Współpracowała z teatrami warszawskimi: na Woli, Komedia, IMKA, a także z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Laureatka nagrody Akademii Teatralnej w Warszawie dla absolwentki, która w pięć lat po jej ukończeniu osiągnęła najlepsze wyniki w zawodzie (1999). Wyróżniona Super Jantarem za najlepszy debiut aktorski ostatniego dziesięciolecia – za rolę Ewy Szańskiej w filmie Kiler Juliusza Machulskiego na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” (2008). Laureatka Kryształowego Dzika, nagrody za twórczą współpracę aktora z reżyserem na 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy (2013). Otrzymała główną nagrodę za rolę Żony w przedstawieniu Teatru Telewizji, Ich czworo Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony na 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie (2016). Dwukrotna laureatka Telekamery dla najlepszej aktorki (2004, 2005), laureatka Złotej Kaczki dla najlepszej aktorki (2004), wyróżniona tytułem „Najlepsza polska aktorka” w plebiscycie czytelników „Super Expressu” (2005). Odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2015) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2016).
Dziennikarka telewizyjna. Przez ostatnich dziewięć lat związana z TVN24. Była autorką i prowadzącą program Polska i Świat w TVN24, serwisów informacyjnych w DDTVN. Porusza tematy polityczne i społeczne. W tygodniku Polityka, z którym współpracuje wiele razy opisywała prawa kobiet oraz nierówności społeczne. Stworzyła „Kobietnik” w Magazynie TVN24.pl – cykl rozmów z kobietami ciekawymi świata, wizjonerkami, które wpływają na nasze życie i myślenie, a przez wrodzoną skromność rzadko czytamy o nich na pierwszych stronach gazet. Na co dzień mama 10 letniego Maksa. [Foto. Adam Tuchliński]
...
Czytaj więcejDziennikarka telewizyjna. Przez ostatnich dziewięć lat związana z TVN24. Była autorką i prowadzącą program Polska i Świat w TVN24, serwisów informacyjnych w DDTVN. Porusza tematy polityczne i społeczne. W tygodniku Polityka, z którym współpracuje wiele razy opisywała prawa kobiet oraz nierówności społeczne. Stworzyła „Kobietnik” w Magazynie TVN24.pl – cykl rozmów z kobietami ciekawymi świata, wizjonerkami, które wpływają na nasze życie i myślenie, a przez wrodzoną skromność rzadko czytamy o nich na pierwszych stronach gazet. Na co dzień mama 10 letniego Maksa. [Foto. Adam Tuchliński]
Doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. Od 17 lat związana z Fundacją Mam Marzenie, gdzie przez ostatnie 6 lat pełniła rolę prezeski. W życiu codziennym kieruje się nie tylko swoimi marzeniami, ale w szczególności marzeniami chorych dzieci – podopiecznych fundacji. Wolontariat i działalność społeczna stały się jej życiową pasją. Za tę pasję i wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci nagrodzona została Nagrodą Specjalną konkursu Bizneswoman Roku 2019 Sukcesu Pisanego Szminką. Interesuje się przywództwem i zrównoważonym rozwojem oraz społeczną i biznesową odpowiedzialnością. Alumna Leadership Academy for Poland. Obecnie pełni funkcję Dyrektorki Programowej w Advanced Leadership Program w Center for Leadership. Mentorka w Global Mentoring Walk oraz Fundacji Liderek Biznesu. Absolwentka studiów CSR i Sustainability na Akademii Leona Koźmińskiego i studentka Wizerunku w życiu publicznym i biznesie na SWPS. Zawodowo związana z wielką korporacją, a rodzinnie oddana wychowywaniu pięciorga dzieci, pełniąc rolę mamy i macochy. Marzy jej się by ocieplić wizerunek macoch. Wie, że „nie mam czasu” jest tylko wymówką i wie, jak piękny jest świat, gdy pomagamy innym, bo… życie jest wtedy życiem, kiedy dajemy światełko miłości tym, którzy go najbardziej potrzebują”.
...
Czytaj więcejDoktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. Od 17 lat związana z Fundacją Mam Marzenie, gdzie przez ostatnie 6 lat pełniła rolę prezeski. W życiu codziennym kieruje się nie tylko swoimi marzeniami, ale w szczególności marzeniami chorych dzieci – podopiecznych fundacji. Wolontariat i działalność społeczna stały się jej życiową pasją. Za tę pasję i wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci nagrodzona została Nagrodą Specjalną konkursu Bizneswoman Roku 2019 Sukcesu Pisanego Szminką. Interesuje się przywództwem i zrównoważonym rozwojem oraz społeczną i biznesową odpowiedzialnością. Alumna Leadership Academy for Poland. Obecnie pełni funkcję Dyrektorki Programowej w Advanced Leadership Program w Center for Leadership. Mentorka w Global Mentoring Walk oraz Fundacji Liderek Biznesu. Absolwentka studiów CSR i Sustainability na Akademii Leona Koźmińskiego i studentka Wizerunku w życiu publicznym i biznesie na SWPS. Zawodowo związana z wielką korporacją, a rodzinnie oddana wychowywaniu pięciorga dzieci, pełniąc rolę mamy i macochy. Marzy jej się by ocieplić wizerunek macoch. Wie, że „nie mam czasu” jest tylko wymówką i wie, jak piękny jest świat, gdy pomagamy innym, bo… życie jest wtedy życiem, kiedy dajemy światełko miłości tym, którzy go najbardziej potrzebują”.
Absolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie SWPS. Od 1991 roku związana z mediami, najpierw radiem, a potem telewizją. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych. Autorka książek. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Wykładowca i trener dobrego mówienia. Obecnie w Radiu Zet i Onet Rano.
...
Czytaj więcejAbsolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie SWPS. Od 1991 roku związana z mediami, najpierw radiem, a potem telewizją. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych. Autorka książek. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Wykładowca i trener dobrego mówienia. Obecnie w Radiu Zet i Onet Rano.