Biznes Roku

Monika Jakubczyk

Partner w Dziale Audit & Assurcance Deloitte. Posiada wieloletnie doświadczenie audytorskie zdobyte w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała w biurze Deloitte w Nowym Jorku. Nadzoruje i kieruje badaniami sprawozdań finansowych jak również projektami doradztwa rachunkowego i kontroli wewnętrznej w spółkach z różnych sektorów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów notowanych na GPW. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Biegłych Rewidentów (ACCA). Ukończyła studia Master of Business Administration (MBA) na Politechnice Warszawskiej we współpracy z London Business School.

Więcej
Aneta Gasparska

Kierownik Marketingu DPD Polska. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Od 20 lat zajmuje się marketingiem i komunikacją. Pracowała przy produkcji programów telewizyjnych, w finansach, zajmowała się marketingiem dóbr luksusowych, a od 12 lat związana jest z branżą logistyczną. W DPD Polska odpowiada za kompleksową strategię marketingową zarówno w obszarze klienta biznesowego jak i detalicznego. Prywatnie żona i mama, kocha kino, włoską kuchnię i antyki.

Więcej
Tomasz Ludwicki

Adiunkt w zakładzie zarządzania strategicznego i międzynarodowego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Fundacji Forda i Mellona w USA oraz programu Unii Europejskiej Marie Curie Fellowships. Dyrektor Międzynarodowego Centrum Zarządzania WZ UW i Programu ExecutiveMBA@UW. Asesor programów MBA w stowarzyszeniu Association of MBAs (AMBA). Autor artykułów oraz rozdziałów w publikowanych przez PWE, PWN, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne oraz Wydawnictwa Wydziału Zarządzania UW. Wykładowca specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu procesami organizacyjnymi. Prowadził zajęcia na uczelniach zagranicznych w tym m.in. University of Illinois At U-C, Lund University oraz Hochschule für Philosophie w Monachium.

Więcej
Natalia Bogdan

Założycielka, właścicielka i Prezes Zarządu ogólnopolskiej firmy rekrutacyjnej Jobhouse. Związana z branżą HR od blisko 15 lat. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Bizneswoman Roku Publiczności 2016. Służbowo i prywatnie ciągle w ruchu – ukończyła kilkanaście maratonów, półmaratonów i triathlonów. Zdobywczyni Kilimandżaro. Od niedawna mama Nelli.

Więcej
Anna Flis

Moje motto: Bój się i Rób swoje!      Prezes, Członek Zarządu, Przedsiębiorca, Praktyk Biznesu, Dyrektor Zarządzający z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji. Ma doświadczenie w zarządzaniu zespołami + 40 FTE do +500 FTE. Laureatka nagród za: wyniki sprzedaży, usprawnienia w procesach, zrządzanie zespołami oraz nastawienie na potrzeby klientów.
 Twórczyni 3 START-upów. Finalistka konkursu „Bizneswoman Roku” w kategorii Korporacja. Autorka cyklu artykułów dla „Personel Plus” dotyczących aktualnych trendów w HR oraz rozwoju najwyższej kadry managerskiej. Ambasadorka programu „Sukces to JA”, mentor w programie Vital Voices Poland Chapter, mentor w programie wsparcia przedsiębiorstw ekonomii społecznej prowadzonej przez „Dobra Robota”. Współautor cyklu warsztatów „Transformacja HR” zakończonych międzynarodową certyfikacją.
 Wykładowca na studiach MBA w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu. 1 z 10 Kobiet, które „trzęsą biznesem” wg Gazety Finansowej. Anna Flis – CEO i założyciel Training Designers; COO Expertsender.

Więcej

Start-up Roku

Piotr Pietrzak

Profesjonalista inwestycyjny z szerokim doświadczeniem z obszaru transakcji rynku prywatnego (M&A), inwestycji typu PE/VC oraz zarządzania i nadzoru spółek na wczesnym etapie rozwoju.  Od 2015 r. jest partnerem zarządzającym w funduszu StartVenture@Poland, a od lutego 2017 r. partnerem zarządzającym funduszu StarFinder, funduszy w ramach programu Bridge Alfa, gdzie jest odpowiedzialny za inwestycje w startupy, w szczególności projekty międzynarodowe, oraz wparcie w ich rozwoju. Po inwestycjach wspierał startupy m.in. w realizacji strategii rozwoju, pozyskania kolejnych rund finansowania.

Więcej
Paulina Skrzypińska

Koordynator Laboratorium Innowacji w BNP Paribas Bank Polska. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z inkubatorami, parkami naukowo-technologicznymi (InQbator, Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, Technopark Gliwice, Wrocławski Park Technologiczny etc.) i dalej z funduszami inwestycyjnymi (InQbator Seed, SpeedUp BRIdge Alfa etc.), gdzie m.in. wspierała ambitnych naukowców w komercjalizacji wyników ich prac naukowych. Pracowała przy regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych programach dedykowanych pomysłodawcom i młodym przedsiębiorcom (m.in. Erasmus for the Young Entrepreneurs). Przez lata współorganizatorka poznańskiej społeczności startupowej (Hive61, Poznań Startup Weekend, Poznań Offline Party, etc.). Wcześniej także aktywna dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka jednej z pierwszych w kraju audycji o startupach. Absolwentka 4 kierunków studiów. W Banku BNP Paribas od 2017 r. Kierowany przez nią zespół Laboratorium Innowacji wsparł do tej pory ponad 15 wdrożeń startupów do organizacji.

Więcej
Maciek Sadowski

Współzałożyciel i szef Fundacji Startup Hub Poland (2012) zachęcającej talenty high-tech z kraju, ośrodków polonijnych oraz krajów Europy Wschodniej do zakładania innowacyjnych startupów w Polsce i międzynarodowej ekspansji biznesowej jako projekty Made-in-Poland. Analityk inwestycyjny, następnie zarządzający funduszami typu seed. Z wykształcenia historyk filozofii, z powołania promotor polskich szans rozwojowych wśród wynalazców i pionierów zaawansowanych technologii na świecie. Jego celem jest skupienie i powiększanie potencjału intelektualnego Europy Środkowej wokół Polski. Członek m.in. Komitetu ds. Nowych Technologii i Innowacji Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Rady Programowej CZiTT PW. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Laureat New Europe 100.

Więcej
Greg Albrecht

Greg Albrecht (gregalbrecht.io) przedsiębiorca i doradca. Karierę rozpoczął w wieku 19 lat w roli marketera w branży IT. Następnie zbudował i sprzedał  dwie firmy – agencję interaktywną i platformę e-commerce Interiore.pl. Greg jest twórcą Albrecht&Partners – firmy wspierającej zarządzających biznesem w procesie transformacji, rozwoju kompetencji liderskich oraz strategii. Jest także autorem wiodącego podcastu biznesowego Greg Albrecht Podcast – Wszystkie Twarze Biznesu. Aktywnie wspiera startupy, w tym m.in. współtworzył i zainwestował w Sundose.io. Ukończył Uniwersytet Warszawski oraz Swedish Institute Management Programme. Jest certyfikowanym coachem ICC. W wolnym czasie trenuje i spędza czas z rodziną w swoim drugim domu w Hiszpanii.

Więcej
Artur Kurasiński

Ex-startupowice, Ex-startupowiec. Tech-realista. Influencer technologiczny. Mówca czasami publiczny. Niekiedy biegam z olimpijskim zniczem. Nerd & tata.

Więcej

Pomysł na Start/Biznes Lokalny

Tomasz Rudolf

Współtwórca i CEO The Heart. Ekspert w obszarze strategii, innowacji i tworzenia nowych modeli biznesowych. Posiada prawie dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z korporacjami w Europie, Azji i USA. Prowadził projekty m.in. z 3M, Deutsche Post, Wolters Kluwer, PKO BP i Saudi Aramco. Od kilku lat współtworzy z Mastercard i Ghelamco centrum, wspierające korporacje w cyfrowej transformacji i budowie nowych biznesów z wykorzystaniem technologii tworzonych przez europejski ekosystem startupów.

Więcej
Marcin Dobrowolski

Historyk i dziennikarz z doświadczeniem pracy m.in w Pulsie Biznesu, Radiu PiN, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mysiadle. Od sierpnia 2018 r. redaktor naczelny HiCash, pierwszej w Polsce profesjonalnej redakcji biznesowej tworzącej treści do mediów społecznościowych. Przez dziewięć lat związany z projektem Gazele Biznesu – rankingiem najbardziej dynamicznych firm sektora MŚP. W marcu 2018 roku uznany w badaniu magazynu PRESS jednym z trzech dziennikarzy internetowych najbardziej cenionych przez kolegów i koleżanki z mediów tradycyjnych.

Więcej
Anna Solarek

Dyrektor komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services. Kieruje działem odpowiedzialnym za budowanie relacji zewnętrznych, kontakty z interesariuszami, komunikację oraz projekty z obszaru zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju. Propagatorka aktywnego stylu życia oraz inicjatorka polskiej edycji programu 5by20 – globalnej inicjatywy Coca-Coli, mającej na celu aktywizowanie zawodowo do roku 2020 5 mln kobiet na całym świecie. Pracuje w Coca-Coli od roku 2006. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim.

Więcej
Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska

Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska Współzałożycielki marki Whisbear. Przedsiębiorczynie, a prywatnie mamy. Laureatki konkursu Bizneswoman Roku 2016. W ciągu trzech lat działalności udało im się zbudować od podstaw jedną z najważniejszych polskich marek w branży dziecięcej, oferującą innowacyjny produkt, który pokochali rodzice i dzieci na całym świecie. Firma zdobyła kilkadziesiąt nagród i jako pierwsza w historii polska firma, otrzymała prestiżową nagrodę „Kind und Jugend Innovation Award 2016”. Whisbear dostępny jest w ponad 20 krajach na świecie.

Więcej
Kamila Sidor

Kamila Sidor jest przedsiębiorcą społecznym. Obecnie prowadzi szkołę umiejętności życiowych Kosmic, gdzie uczy mindfulness, przemawiania publicznego i bycia uważnym liderem. Kamila jest twórczynią globalnej społeczności kobiet w technologiach Geek Girls Carrots. W 2011 została inwestorką w startupie technologicznym Motivapps. W 2017 wzięła udział w prestiżowym amerykańskim programie dla liderów społecznych IVLP. W 2016 roku znalazła się na liście najbardziej kreatywnych Polaków magazynu “Brief”. W 2014 roku została wybrana do grupy 25 młodych liderów przez magazyn “Teraz Polska” i znalazłam się też na liście „New Europe 100” – liderów innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Laureatka konkursu Bizneswoman Roku 2014.

Więcej

Liderka w Nowych Technologiach

Magdalena Taczanowska

Od lipca 2017 roku objęła stanowisko Dyrektora Segmentu Enterprise. Związana z Microsoft od października 2013, pełniła przez ostatnie 4 lata rolę Dyrektora Sektora Publicznego (Public Sector Lead). Przed dołączeniem do Microsoft pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży w Zarządzie Spółki Sygnity S.A. Magda Taczanowska w trakcie swojej kariery była ściśle związana ze środowiskiem Sektora Publicznego rynku IT uczestnicząc w największych projektach informatycznych w polskiej administracji, a także w sektorze przemysłowo-usługowym i bankowo-finansowym. Przed dołączeniem do zespołu Microsoft pracowała przez ostatnie 2 lata w Zarządzie Spółki Sygnity S.A., jako Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży. Wcześniej zajmowała stanowiska menedżerskie, w tym stanowisko Country Managera i Prezesa Zarządu w spółce S&T w latach 2003-2010. Karierę zawodową rozpoczęła w spółce ICL Polska, docelowo obejmując tam pozycję Dyrektora Sprzedaży i Członka Zarządu, utrzymując ją po przejęciu ICL przez Fujitsu Services. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (SGH), ukończyła podyplomowe studia MBA na National-Louis University.

Więcej
Michał Sadowski

Założyciel i Prezes Brand24 S.A. firmy zajmującej się monitoringiem mediów. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards. Autor bestsellerowej książki „Rewolucja Social Media”. Programista i grafik. W wolnym czasie gitarzysta w zespole Band24.

Więcej
Edyta Kocyk

Współzałożycielka i CEO SiDLY, spółki technologicznej i producenta innowacyjnego systemu do teleopieki. Bizneswoman Roku 2014 w dwóch kategoriach: Kobieta w Nowych Technologiach oraz Debiut Roku. Doktorantka Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej. Absolwentka: Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, European Academy of Diplomancy. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia otrzymała o ok. 30 nagród na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Autorka kilkunastu artykułów nt. Informatycznego wspomagania zarządzania, IoT, nowych technologii.

Więcej
Jarosław Dąbrowski

Członek Zarządu, dyrektor ds. technologii. Z firmą związany od 1991 roku. Od 2008 roku odpowiedzialny za dostawy technologiczne oraz wdrażanie systemów loteryjnych dla klientów w Europie Wschodniej i Centralnej, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Jako szef Warszawskiego Centrum Technologicznego IGT w Polsce, między innymi aktywnie wspiera działania na rzecz zwiększenia liczby kobiet pracujących w branży nowych technologii. W wolnych chwilach oddaje się pasji fotografowania samolotów.

Więcej
dr Bianka Siwińska

Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Redaktor naczelna „Perspektywy”. Jej pasją jest wspieranie dziewczyn w STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Stworzyła kampanię „Dziewczyny na politechniki!”, w której wzięło już udział 100 tysięcy maturzystek, oraz szereg projektów pomagających studentkom kierunków technicznych i ścisłych w budowaniu kariery w branży technologicznej: „Lean in STEM”, „Girl go start-up Academy”. „Nowe technologie dla dziewczyn”. Autorka książek o jakości i umiędzynarodowieniu nauki i szkolnictwa wyższego oraz raportów o kobietach w branży technologicznej.

Więcej
Jowita Michalska

Jest Prezesem Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych, która współpracuje z Harvard Business School, Stanford University, MIT oraz wieloma niezależnymi prelegentami i wykładowcami z całego świata. Fundacja zajmuje się edukacją managerów organizując: Executive Programs, wyjazdy studyjne, warsztaty, szkolenia i konferencje. Od 2017 roku fundacja jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce Singularity University – amerykańskiego think-tanku edukacyjnego z Doliny Krzemowej, który kształci i inspiruje liderów do stosowania technologii, które stawiają czoła wielkim wyzwaniom ludzkości.

Więcej

Działalność społeczna

Sylwia Niemczyk

Dziennikarka, którą najbardziej w życiu ciekawią ludzkie historie. Od 15 lat zajmuje się tworzeniem mediów dla kobiet, zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. Podziwia kobiety, które żyją z pasją i radością, w „Urodzie Życia” koordynuje projekt Kobiety Kobietom, a także tworzyła Akademię Urody Życia, w ramach której promowała work-life balance i życie w wolniejszym tempie.

Więcej
Beata Tadla

Absolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie SWPS. Od 1991 roku związana z mediami, najpierw radiem, a potem telewizją. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych. Autorka książek. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Wykładowca i trener dobrego mówienia.

Więcej
Katarzyna Pawlikowska

Kobietolożka, która od lat łączy wiedzę z różnych dziedzin z wynikami aktualnych badań, poszukując prawdy o społecznych i konsumenckich zachowaniach kobiet. Autorka trzech książek – w tym „YEStem kobietą!” – i kilkuset publikacji oraz badań, między innymi psychografii Polek i Polaków 2018. Ekspertka ds. kobiet TVN i innych mediów (także cyklu „Kobiece DNA” w DD TVN). Felietonistka Onetu. Influencerka kobiet dojrzałych na Instagramie (@Yestemkobietą!). „Idealnie nieidealna za to prawdziwa” – uważa, że szczęście przychodzi z wiekiem. Charyzmatyczna wykładowczyni i mówczyni motywacyjna. Jedyna Polka prelegentka podczas The Global Summit on Marketing to Women w Nowym Jorku, z którym związana jest od kilku lat. Laureatka najważniejszych konkursów z dziedziny marketingu i komunikacji w Polsce i na świecie. Jedna z 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie (Brief, 2017). Od wielu lat jurorka w ważnych biznesowych konkursach, między innymi Stewie Award („Oskary biznesu”). Autorytet w dziedzinie komunikacji i zarządzania strategicznego, strateg i doradca biznesowy. Współzałożycielka Garden of Words, pierwszej polskiej agencji komunikacji marketingowej uwzględniającej kobiece kody komunikacji. 

Więcej
Dr Ewa Rumińska-Zimny

Ekonomistka, wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

Więcej

Grand Prix: Inspiratorka Roku

Joanna Przetakiewicz

polska projektantka i businesswoman. Właścicielka i Dyrektor Kreatywna Domu Mody La Mania. Z zawodu radca prawny. Obecnie jako doświadczony przedsiębiorca działa na wielu płaszczyznach w branży klinik medycznych, przemysłu mody oraz rynku nieruchomości. Współzałożycielka Sandbridge Capital, międzynarodowego funduszu inwestycyjnego, optującego na rynku mody razem z takimi gigantami jak Tommy Hilfiger i Tom Ford. Od kilku miesięcy Joanna aktywnie rozwija projekt społeczny Era Nowych Kobiet, który ma na celu wspieranie kobiet w budowaniu poczucia ich własnej wartości poprzez budowanie mikrospołeczności w miastach całej Polski i na świecie. Za pomocą mediów społecznościowych ruch dociera do milionów do odbiorców (ok 30 mln wyświetleń miesięcznie) mówiąc: SZCZĘŚCIA MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ. DOCENIAMY SIĘ, a NIE OCENIAMY. WSPIERAMY, a NIE SPIERAMY

Więcej
Małgorzata Kożuchowska

Absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (1994). Od 2005 roku w zespole Teatru Narodowego W latach 1994–2005 aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie. 
Współpracowała z teatrami  warszawskimi: na Woli, Komedia, IMKA, a także z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Laureatka nagrody Akademii Teatralnej w Warszawie dla absolwentki, która w pięć lat po jej ukończeniu osiągnęła najlepsze wyniki w zawodzie (1999). Wyróżniona Super Jantarem za najlepszy debiut aktorski ostatniego dziesięciolecia – za rolę Ewy Szańskiej w filmie Kiler Juliusza Machulskiego na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” (2008). Laureatka Kryształowego Dzika, nagrody za twórczą współpracę aktora z reżyserem na 6. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy (2013). Otrzymała główną nagrodę za rolę Żony w przedstawieniu Teatru Telewizji, Ich czworo Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony na 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie (2016). Dwukrotna laureatka Telekamery dla najlepszej aktorki (2004, 2005), laureatka Złotej Kaczki dla najlepszej aktorki (2004), wyróżniona tytułem „Najlepsza polska aktorka” w plebiscycie czytelników „Super Expressu” (2005). Odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2015) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2016).

Więcej
Anna Marciniak

Dyrektor ds. komunikacji w polskim oddziale Mastercard Europe & Strategic Communications Lead for CEE. Anna Marciniak dołączyła do zespołu polskiego oddziału Mastercard Europe w marcu 2014 r. Jest odpowiedzialna za strategię i realizację działań komunikacyjnych firmy, relacje z mediami, pozycjonowanie Mastercard w środowisku B2B oraz kampanie edukacyjne skierowane do konsumentów, a także komunikację wewnętrzną. Jednocześnie, jako Strategic Communications Lead for CEE, odpowiada za strategię PR i kluczowe projekty komunikacyjne w kilkunastu krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przed dołączeniem do Mastercard, w latach 2012-2014, pracowała w Hewlett-Packard Polska, gdzie w roli PR managera odpowiadała za działania komunikacyjne dla wszystkich działów biznesowych firmy, w tym rozwiązania i produkty dla biznesu oraz konsumentów, usługi profesjonalne i outsourcingowe, a także komunikację kryzysową i korporacyjną. W latach 2009-2012 pracowała w agencji Solski Burson-Marsteller (obecnie Solski Communications), gdzie prowadziła projekty komunikacyjne dla klientów z branży technologicznej, a także planowała i realizowała działania PR dla marek konsumenckich. Karierę zawodową rozpoczynała w polskim oddziale firmy SAP, gdzie odpowiadała za realizację działań komunikacyjnych firmy oraz organizację konferencji i wydarzeń dla klientów i partnerów SAP. Anna Marciniak jest absolwentką Socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Giedroycia w Warszawie. W wolnym czasie uprawia sport (sztuki walki, bieganie i golf), rozwija zainteresowania związane z psychologią społeczną oraz relaksuje się czytając kryminały.

Więcej
Jarosław Kuźniar

Jestem multiinstrumentalistą. Mam za sobą radiowe, prasowe i telewizyjne doświadczenie. Dzisiaj skupiam się na pracy online, bo tam jest przyszłość mediów. W pracy jestem od piętnastego roku życia. Trójka, Radio ZET, TVN24, TVN, Onet. Te marki mówią same za siebie. Zmieniałem je, bo szukałem więcej – wiedzy i pracy. Spotkałem na swojej drodze mistrzów, którzy mieli czas zatrzymać się i nauczyć mnie zawodu: Kaczkowski, Niedźwiecki, Kydryński, Mann, Miszczak. Dzisiaj to ja uczę studentów. Skupiam się na mądrym byciu przed kamerą, nowoczesnym kreowaniu swojej marki osobistej i rozwijaniu własnych kanałów w social mediach. Szkolę też firmy i osoby prywatne ze spraw, na których się znam. Od kilku lat z innej pasji, podróży, próbuję uczynić swój nowy zawód. Świat odkrywam sam i z Klientami, dla których podróż to nie zawsze są wakacje. Przygotowujemy wyprawy szyte na miarę dla Klientów indywidualnych i biznesu, którzy podobnie jak ja chcą to robić inaczej, mądrzej, głębiej. Ruszamy po wiedzę, a nie zabawę. Z początkiem 2019 roku otworzyłem agencję Kuźniar Media, gdzie skupia się moja praca zawodowa. Szkolenia, pisanie historii marek, doradzanie firmom w social mediach, inspirowanie innych jako speaker i konferansjer. Pracując w startupowej społeczności poznałem wiele firm, których założyciele pytają mnie, jak prowadzić marketing i PR, jak budować nowe media i dbać o własną markę. Kuźniar Media to agencja kreatywna, która odpowiada na te pytania.

Więcej
Beata Tadla

Absolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie SWPS. Od 1991 roku związana z mediami, najpierw radiem, a potem telewizją. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych. Autorka książek. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Wykładowca i trener dobrego mówienia.

Więcej
Katarzyna Zdanowicz

Autorka  i prowadząca program Polska i Świat  w TVN24, serwisy informacyjne w DDTVN.  Porusza tematy polityczne i społeczne.  W tygodniku Polityka, z którym współpracuje  wiele razy opisywała prawa kobiet, nierówności społeczne.  Stworzyła „Kobietnik”  w Magazynie TVN24.pl  –  cykl rozmów  z kobietami ciekawymi świata,  wizjonerkami, , które wpływają na nasze życie i myślenie, a przez wrodzoną skromność rzadko  czytamy o nich na pierwszych stronach gazet. Na co dzień mama 7 letniego Maksa.

Więcej

Female Champion of Change

Daria Gostkowska

Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi w BNP Paribas Bank Polska. Mam ponad 20-letnie doświadczenie w budowaniu strategii kultury organizacyjnej. W ostatnim czasie byłam dyrektorem Działu Personalnego w Microsoft Polska, gdzie odpowiadałam za przeprowadzenie organizacji przez 3-letni okres transformacji i zmian. Wcześniej przez 18 lat pracowałam w Procter & Gamble, gdzie odpowiadałam za liczne ewolucje systemowe, kulturowe i organizacyjne. W trakcie pracy dla Procter & Gamble Daria spędziłam 7 lat w Genewie, gdzie realizowałam regionalną strategię HR-ową oraz stałam na czele integracji regionalnej łączącej jednostki Europy Zachodniej z regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Więcej
Katarzyna Wierzbowska
Katarzyna Wierzbowska

Założycielka i Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, założycielka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, współzałożycielka funduszu VC Black Swan. Aktywna inicjatorka ekosystemu kobiecej przedsiębiorczości w Polsce. Ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie. Przedsiębiorczyni społeczna, Innowatorka społeczna. Ukończyła Cybernetykę Ekonomiczną i Informatykę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz program MBA na paryskich uczelniach SciencesPo, College des Ingeniurs, Ecole de Mines de Paris i Ecole des Ponts et Chaussees. W przeszłości zarządzała firmami z zakresu PR i CSR, a karierę zawodową zaczynała w branży reklamowej. Prywatnie szczęśliwa żona i matka 3 dzieci, entuzjastka zdrowego trybu życia.

Więcej
Izabela Jamka

W roli Head of Marketing & Business Development w Shell Fleet Solutions kieruje międzynarodowymi zespołami ds. marketingu na ponad 20 rynkach w Europie i Afryce. Izabela jest również odpowiedzialna za business development oraz definiowanie i wdrażanie strategii wzrostu na tych rynkach. Izabela pracuje w Shell od ponad 12 lat, podczas których nieprzerwanie zajmowała się branżą naftową i gazowniczą. Realizowała projekty i zarządzała zespołami odpowiedzialnymi m.in. za marketing, łańcuch dostaw, portfolio, optymalizacje operacji i trading. Zarządzała międzynarodowymi zespołami pracując w Niemczech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach była odpowiedzialna za wyznaczanie i wdrażanie polityki cenowej dla smarów i olejów na ponad 35 rynkach w Europie i Afryce. Wcześniej zrealizowała wiele projektów, m.in. optymalizację źródeł produkcji, które przyniosły znaczące oszczędności, a także z sukcesem wprowadziła ponad 200 nowych produktów na rynek. To doświadczony lider, którego główną pasją jest coaching i rozwój kompetencji zarówno całego zespołu, jak i poszczególnych osób, które go tworzą. Poza pracą Izabela udziela się jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt wyprowadzając psy na spacer w weekend. Żyje żeby podróżować, poznawać nowych ludzi, kultury i smaki – przez to się rozwija i zdobywa motywację do podejmowania nowych wyzwań. Zwiedziła już ponad 47 krajów.  

Więcej
Iwona Georgijew

Partner Deloitte, kieruje zespołem Cen Transferowych w Polsce oraz Europie Środkowej. Iwona jest wiodącą ekspertką w dziedzinie cen transferowych i znajduje się w ścisłej czołówce listy najlepszych doradców w tym obszarze. Iwona od lat angażuje się aktywnie w rozwój kobiecego przywództwa, jest Założycielką i Liderką Klubu SheXO. Będąc Liderką Diversity&Inclusion w Deloitte, wspiera rozwój talentów i programy organizacyjne budujące kulturę różnorodności i poczucie przynależności.

Więcej
dr Ewa Rumińska – Zimny

Ekonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

Więcej
Katarzyna Pawlikowska

Kobietolożka, która od lat łączy wiedzę z różnych dziedzin z wynikami aktualnych badań, poszukując prawdy o społecznych i konsumenckich zachowaniach kobiet. Autorka trzech książek – w tym „YEStem kobietą!” – i kilkuset publikacji oraz badań, między innymi psychografii Polek i Polaków 2018. Ekspertka ds. kobiet TVN i innych mediów (także cyklu „Kobiece DNA” w DD TVN). Felietonistka Onetu. Influencerka kobiet dojrzałych na Instagramie (@Yestemkobietą!). „Idealnie nieidealna za to prawdziwa” – uważa, że szczęście przychodzi z wiekiem. Charyzmatyczna wykładowczyni i mówczyni motywacyjna. Jedyna Polka prelegentka podczas The Global Summit on Marketing to Women w Nowym Jorku, z którym związana jest od kilku lat. Laureatka najważniejszych konkursów z dziedziny marketingu i komunikacji w Polsce i na świecie. Jedna z 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie (Brief, 2017). Od wielu lat jurorka w ważnych biznesowych konkursach, między innymi Stewie Award („Oskary biznesu”). Autorytet w dziedzinie komunikacji i zarządzania strategicznego, strateg i doradca biznesowy. Współzałożycielka Garden of Words, pierwszej polskiej agencji komunikacji marketingowej uwzględniającej kobiece kody komunikacji. 

Więcej

Male Champion of Change

Kamila Kaliszyk

Dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe. Odpowiada za pion rozwoju akceptacji kart płatniczych i kontakty ze sprzedawcami detalicznymi, agentami rozliczeniowymi, instytucjami samorządowymi i administracją publiczną.Kamila dołączyła do firmy w 2000 roku, jako Technology Account Manager. Później, już jako Senior Account Manager, była odpowiedzialna za rozwój biznesowy i współpracę z większością polskich banków. Brała również udział we wprowadzaniu kart World  Mastercard  i budowaniu programu lojalnościowego World  Mastercard Rewards. Przed dołączeniem do Mastercard pracowała w Banku Pekao S.A. oraz Invest Banku S.A. Kamila jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Szczecinie. Aktywnie działa na rzecz wspierania kobiet w biznesie, m.in. uczestnicząc jako liderka w globalnym programie Mastercard Women Leadership Network.

Więcej
dr Ewa Rumińska – Zimny

Ekonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

Więcej
Ela Raczkowska

Dyrektor Zarządzająca Vital Voices Chapter Poland. Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w różnych obszarach biznesu w międzynarodowej korporacji. W latach 1997 – 2000, zaangażowana w rozwój polskiego przedstawicielstwa amerykańskiej korporacji Fiserv od czasu jego powstania. W roku 2000 była odpowiedzialna za przekształcenie tegoż w spółkę prawa polskiego, a następnie aż do października 2014 za całość operacji w obszarach: HR, finansów, prawnym, zakupów, zapewnienia ciągłości biznesu oraz Compliance. W 2007 i 2008 – zaangażowana w rozwój biznesu organizacji w regionie CEE. Z Vital Voices Chapter Poland nieformalnie związana od 2011. Od września 2014 formalnie odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych oraz popularyzację działań Vital Voices w Polsce.

Więcej
Dominika Bettman

Prezeska zarządu (CEO) spółki Siemens Polska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, członkini rady nadzorczej Eurobanku. Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce.

Więcej
Katarzyna Cymerman

Od 1 stycznia 2019 r. Katarzyna Cymerman dołączyła do ścisłego kierownictwa Microsoft w Polsce, odpowiadając za politykę HR w polskim oddziale firmy. Jest związana z firmą od ponad 7 lat. Wcześniej zarządzała obszarem spraw personalnych między innymi w dziale Marketing & Operations oraz w dziale Consumer & Device Sales na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej

Nauka i Biznes

Bożena Tyliszczak

Z wykształcenia jest technologiem tworzyw sztucznych, z zamiłowania podróżniczką i fotografką, a z natury odkrywcą i to właśnie dzięki takiemu podejściu do świata nieustannie rozwija swoją pracę badawczo – naukową. W swoich badaniach zajmuje się interdyscyplinarną tematyką związaną z technologią chemiczną, inżynierią materiałową, nanotechnologią oraz biotechnologią. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 90 nagród i wyróżnień. W 2014 zdobyła wyróżnienie w Plebiscycie Krakowianin Roku 2014 w Kategorii Nauka, a 2015 roku została laureatką Stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.W 2015 została wyróżniona Medalem Honorowym Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusz Sendzimira, to honorowe wyróżnienie dla najwybitniejszych twórców techniki i organizatorom ruchu innowacji w Polsce. W latach 2013 – 2015 oraz 2015 – 2017 była członkiem Rady Młodych Naukowców (organu doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego) w kadencji IV oraz V. Ponadto, w latach 2014 – 2017 pełniła funkcję Społecznego Doradcy Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za wynalazki opracowane w trakcie prowadzenia interdyscyplinarnych badań w obszarze technologii chemicznej, inżynierii materiałowej, nanotechnologii i biotechnologii została uhonorowana w 2016 roku przez Światową Organizację Własności Intelektualnej WIPO nagrodą „Medal for Inventors OMPI”. OMPI to jedna z 16 Organizacji Wyspecjalizowanych ONZ z siedzibą w Genewie. Organizacje Wyspecjalizowane ONZ. W 2018 roku zdobyła wyróżnienie w IX Edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku w kategorii nauka i biznes za działanie w trudnym obszarze nauki i biznesu oraz opracowywanie technologii kluczowych w obszarach medycyny i farmacji.

Więcej
Dr. hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec

Dr. hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec, prof. PK prowadzi interdyscyplinarną działalność naukowo-badawczą na pograniczu inżynierii materiałowej, technologii chemicznej oraz nanotechnologii. Jej zainteresowania naukowe są związane z biomateriałami na bazie fosforanów wapnia do rekonstrukcji tkanki kostnej i zastosowań stomatologicznych, oraz nanomateriałami m.in. do zastosowań medycznych i agrochemicznych jak również kompozytami zawierającymi apiprodukty. Była kierownikiem projektu badawczego LIDER V Innowacyjne biomateriały kompozytowe zawierające bioaktywne fosforany wapnia finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o budżecie 1,2 mln zł oraz obecnie kieruje pracami w ramach programu SONATA Opracowanie składu powłok kompozytowych modyfikowanych nanocząstkami metalicznymi zawierających fosforany wapnia pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Charakter aplikacyjny prowadzonych przez nią badań potwierdza 6 przyznanych patentów oraz 11 zgłoszeń patentowych, wzoru użytkowego oraz 10 opracowań dla przemysłu. Wynalazki, które powstały w ramach prac zespołu pod jej kierownictwem zostały docenione na forum międzynarodowym otrzymując szereg medali i wyróżnień na najwyższej rangi międzynarodowych targach i wystawach m.in. w Paryżu, Brukseli, Warszawie, Taipei, Kuala Lumpur, Seulu, Pradze, Moskwie, Norymberdze, Zagrzebiu i innych (łącznie otrzymała ponad 90 Medali, Nagród i Wyróżnień). Zespół pod jej kierownictwem opracował Syntetyczny substytut kości o właściwościach antybakteryjnych, który został nagrodzony Nagrodą Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej (2014). W 2015 roku została laureatką Stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz oznaczona Medalem Honorowym Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusza Sendzimira. W ramach współpracy naukowej uczestniczka staży w ośrodkach takich jak: University of Strathclyde, Department of Chemical and Process Engineering, French Atomic Energy and Alternative Energies Commission (CEA), French National Institute for Nuclear Science and Technology (INSTN). Absolwentka programu TOP 500 Innovators (MNiSW), dzięki któremu odbyła profesjonalne szkolenie z przedsiębiorczości w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Bierze udział w pracach Grup Roboczych ds. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w pracach Zespołu odwoławczego do spraw opiniowania wniosków o ponowne rozpatrzenie spraw dotyczących przyznania lub odmowy przyznania środków finansowych na naukę (MNiSzW). Badania prowadzone przez dr hab. inż. Sobczak-Kupiec, prof. PK są zauważane i cenione na polu naukowym i komercyjnym o czym świadczą publikacje w renomowanych czasopismach o międzynarodowym zasięgu (ponad 100), nawiązanie współpracy z badaczami zarówno z Polski jak i znanymi specjalistami rangi światowej. Otrzymane przez dr hab. inż. A. Sobczak-Kupiec, prof. PK granty badawcze, świadczą o wysokiej innowacyjności realizowanej tematyki badań i jednocześnie wskazują że są to badania na najwyższym poziomie naukowym.

Więcej
Leszek Stypułkowski

Prezes Zarządu Index Copernicus International, podmiotu wspierającego jednostki naukowe w zakresie tworzenia, parametryzacji, upowszechniania oraz wdrażana (komercjalizacji) osiągnięć naukowych w celu podniesienia innowacyjności, a przez to konkurencyjności gospodarki. Członek z prawem głosu Grupy Sterującej projektu systemowego „Stworzenie Sytemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym – POL-on” realizowanego w partnerstwie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współautor przygotowanych przez zespół Instytutu Allerhanda założeń do Ustawy 2.0 mającej zreformować szkolnictwo wyższe. Współfundator oraz przewodniczący Rady Fundacji Laboratorium Administrategii, propagującej zarządzanie strategiczne w instytucjach publicznych.

Więcej
Marek Borzestowski

Przedsiębiorca, założyciel firm internetowych. Ponad 15 lat doświadczenia jako współwłaściciel i członek zarządów firm: Wirtualna Polska, InteliWISE, Gruper.pl, Mind The Kids. Partner w Polsko-Izraelskim funduszu Giza Polish Ventures. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, studiował także na Uniwersytecie w Swansea w Wielkiej Brytanii. Prowadził prace badawcze w Kernforschungszentrum w Karlsruhe w Niemczech.

Więcej

Organizacja przyjazna rodzicom

Magdalena Dziewguć

Territory Manager Google Cloud PL CZ SK HU. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google. Wcześniej V​-ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce. Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy ma za sobą szereg transformacji cyfrowych. Na co dzień Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.

Więcej
Zofia Dzik

Inwestor, przedsiębiorca, innowator, C-Level menadżer,  pionier rynku fintech w obszarze  direct w CEE (m.in. CEO TU Link4 S.A., przewodnicząca rady nadzorczej Intouch Strachovanie w Rosji), fundator Instytutu Humanites – think&Do tank w zakresie rozwoju Spójnego Przywództwa™ i kapitału społecznego, łączący tematykę Człowieka i Technologii – m.in. organizator corocznych konferencji dla liderów biznesu z obszaru Przywództwa oraz Człowieka i Technologii, autorka Modelu „Wioski”,Ekosystemu Społecznego Humanites, wykładowca, mentor (m.in. programy MIT), juror, autorka Modelu Spójnego Przywództwa™; założyciel i dyrektor Akademii Przywództwa Liderów Oświaty, która zapoczątkowała systemową zmianę w zakresie przywództwa w edukacji w Polsce (aplo.pl). Pomysłodawca i inicjator Konkursu na Firmę Przyjazną Rodzinie oraz Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny  na rzecz zbliżania ludzi w dzisiejszym świecie i przeciwdziałania samotności, do którego dołączyli już pracodawcy z 15 krajów. Członek rad nadzorczych spółek giełdowych (obecnie: CCC S.A., PKP CARGO S.A.  BRW S.A. i Rubber Sanok S.A.) oraz członek Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy GPW. Żona, matka trzech synów lubiąca wędrówki przez pustynie.

Więcej
Jerzy Hołub

Dyrektor marketingu w polskim oddziale Mastercard Europe
Jerzy Hołub jest odpowiedzialny za strategię i realizację działań promujących markę, rozwiązania i produkty Mastercard oraz za projekty sponsoringowe firmy w Polsce, takie jak m.in. Mastercard OFF CAMERA, Orange Warsaw Festiwal, Open’er Festival i Kraków Live Festival, a także za współpracę marketingową z partnerami biznesowymi firmy. Ma 17-letnie doświadczenie marketingowe, które zdobył pracując dla wiodących marek, takich jak Orange, T-Mobile, LUXMED i PZU. Do zespołu Mastercard dołączył bezpośrednio z Orange, gdzie odpowiadał za marketing komercyjny B2B oraz  współpracę marketingową z Google, Samsung i Cisco. Jest doktorem socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Czeskiej Akademii Nauk oraz absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Pasją Jerzego jest klasyczna literatura rosyjska oraz boks.

Więcej