Biznes Roku

Aneta Gasparska

Kierownik Marketingu DPD Polska i Członek Zarządu DPD Strefa Paczki Sp. Z o.o. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Od 20 lat zajmuje się marketingiem i komunikacją. Pracowała przy produkcji programów telewizyjnych, w finansach, zajmowała się marketingiem dóbr luksusowych, a od 12 lat związana jest z branżą logistyczną. W DPD Polska odpowiada za kompleksową strategię marketingową zarówno w obszarze klienta biznesowego jak i detalicznego. Prywatnie żona i mama, kocha kino, włoską kuchnię i antyki.

Więcej
Kinga Nowakowska

Jest seryjną przedsiębiorczynią. Absolwentka paryskiej Sorbony na Wydziale Prawa, ze specjalizacją Prawo Międzynarodowe Biznesu. Od 2007 r. Dyrektor Operacyjna Grupy Capital Park. Od 2009 roku jest Dyrektorem Generalnym spółki celowej Art Norblin Sp. z o.o. Właścicielka BioBazaru – pierwszego w Warszawie targu z ekologiczną, certyfikowaną żywnością. Jest inicjatorką i prezesem Black Swan Fund – pierwszej sieci aniołów biznesu w Polsce, która inwestuje w kobiece startupy.

Więcej
Tomasz Ludwicki

Adiunkt w zakładzie zarządzania strategicznego i międzynarodowego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Fundacji Forda i Mellona w USA oraz programu Unii Europejskiej Marie Curie Fellowships. Dyrektor Międzynarodowego Centrum Zarządzania WZ UW i Programu ExecutiveMBA@UW. Asesor programów MBA w stowarzyszeniu Association of MBAs (AMBA). Autor artykułów oraz rozdziałów w publikowanych przez PWE, PWN, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne oraz Wydawnictwa Wydziału Zarządzania UW. Wykładowca specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu procesami organizacyjnymi. Prowadził zajęcia na uczelniach zagranicznych w tym m.in. University of Illinois At U-C, Lund University oraz Hochschule für Philosophie w Monachium.

Więcej
Natalia Bogdan

Natalia Bogdan – założycielka, właścicielka i Prezes Zarządu ogólnopolskiej agencji pracy Jobhouse. Studiowała Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i Prawo Pracy na Uniwersytecie Gdańskim oraz Human Resources Management w prestiżowym Instituto Politecnico do Porto. Związana z branżą HR od ponad 12 lat. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Bizneswoman Roku Publiczności 2016. Wszystko co robi, robi po to, aby łączyć ludzi – najlepszych pracodawców z najlepszymi pracownikami. Firma, którą zarządza pomogła znaleźć pracę ponad 12 tysiącom osób. Służbowo i prywatnie ciągle w ruchu – ukończyła kilkanaście maratonów, półmaratonów i triathlonów, w tym roku zdobyła Kilimandżaro.

Więcej
Anna Flis

CEO i założyciel Training Designers. Przedsiębiorca, Praktyk Biznesu, Dyrektor Zarządzający z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji. Ma doświadczenie w zarządzaniu zespołami + 40 FTE do +500 FTE. Laureatka nagród za: wyniki sprzedaży, usprawnienia w procesach, zrządzanie zespołami oraz nastawienie na potrzeby klientów. Twórczyni 3 START-upów. Finalistka konkursu „Bizneswoman Roku ” w kategorii Korporacja. Autorka cyklu artykułów dla „Personel Plus” dotyczących aktualnych trendów w HR oraz rozwoju najwyższej kadry managerskiej. Ambasadorka pro-gramu „Sukces to JA”, mentor w programie Vital Voices Poland Chapter , mentor w programie wsparcia przedsiębiorstw ekonomii społecznej prowadzonej przez „Do-bra Robota”. Współautor cyklu warsztatów „Transformacja HR” zakończonych międzynarodową certyfikacją. Wykładowca na studiach MBA w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu. 1 z 10 Kobiet, które „ trzęsą biznesem” wg Gazety Finansowej.

Więcej

Start-up Roku

Kinga Stanisławska

Partner Zarządzający i Założyciel Experior Venture Fund. Jest odpowiedzialna za całokształt działalności Funduszu. Od 17 lat zajmuje się inwestycjami, bankowością i finansami. Obecnie zasiada w Radach Nadzorczych spółek XTRF Management Systems, Tourmedica oraz iTaxi. Wcześniej była globalnym szefem telekomów, mediów oraz IT w Raiffeisen Investment w Wiedniu. Pracę w bankowości rozpoczynała w Salomon Smith Barney (Citigroup, Londyn), następnie zajmowała pozycję Managera w ING Barings (Londyn). Kinga jest również Wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) oraz aktywnie wspiera kobiety w biznesie. Jest mentorem w Vital Voices i Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet.

Więcej
Dariusz Maciołek

Dyrektor Zarządzający Pionu Komunikacji w Banku BGŻ BNP Paribas. Dariusz Maciołek związany jest z branżą marketingową od ponad 16 lat. W ostatnim czasie był Dyrektorem Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej w Aviva, gdzie odpowiadał m.in. za opracowywanie i wdrażanie strategii marketingowej marek Aviva i Expander, tworzenie strategii dla wszystkich linii produktowych w ramach podejścia multichannel, rozwój kanałów społecznościowych, CSR i PR. Wcześniej był odpowiedzialny za całokształt działań marketingowych – strategię marki, komunikację marketingową oraz aktywności sponsoringowe PGE. Poprzednio przez ponad 5 lat pracował w Grupie PZU, gdzie odpowiadał za całość działań internetowych i mediowych prowadzonych przez PZU. Kluczowe projekty to m.in. rebranding PZU czy kampania „Agenci mocno pomocni”.

Więcej
Maciek Sadowski

Współzałożyciel i szef Fundacji Startup Hub Poland (2012) zachęcającej talenty high-tech z kraju, ośrodków polonijnych oraz krajów Europy Wschodniej do zakładania inowacyjnych startupów w Polsce i międzynarodowej ekspansji biznesowej jako projekty Made-in-Poland. Analityk inwestycyjny, następnie zarządzający funduszami typu seed. Z wykształcenia hisotryk filozofii, z powołania promotor polskich szans rozwojowych wśród wynalazców i pionierów zaawansowanych technologii na świecie. Jego celem jest skupienie i powiększanie potencjału intelektualnego Europy Środkowej wokół Polski. Członek m.in. Komitetu ds. Nowych Technologii i Innowacji Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Rady Programowej CZiTT PW. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Laureat New Europe 100.

Więcej
Greg Albrecht

Greg Albrecht sprzedaje każdego dnia od 19 roku życia. Specjalizuje się w identyfikowaniu potrzeb, znajdowaniu skutecznych sposobów komunikacji i budowie doświadczeń klienta. Debiutował 16 lat temu na stanowisku handlowca w firmie dystrybuującej sprzęt komputerowy. Następnie zarządzał marketingiem w dużych organizacjach, zbudował agencję marketingową, kanał telewizyjny i platformę e-commerce, które sprzedał. Dziś korzysta ze zdobytej wiedzy w roli inwestora, przedsiębiorcy i doradcy strategicznego w firmie Albrecht&Partners. Inwestuje jako anioł biznesu i partner w funduszu Data Ventures w startupy oraz pomaga im tworzyć skuteczne strategie pozyskania i utrzymania klienta.  Jego ostatnie dziecko to pierwszy w Europie w pełni indywidualizowany suplement diety Sundose.Aktywny w międzynarodowym środowisku biznesowym. Prowadzi GREG ALBRECHT PODCAST, w którym wydobywa ze skutecznych przedsiębiorców ich najlepsze strategie działania. Dzieli się doświadczeniami w cotygodniowym e-biuletynie A.B.C. Toolbox.

Więcej
Artur Kurasiński

Współtwórca MUSE (yourmuse.io – agencji i narzędzia dla wideo marketerów). Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań Aula Polska oraz nagród Aulery.

Więcej

Pomysł na Start/Biznes Lokalny

Marcin Dobrowolski

Historyk i dziennikarz z doświadczeniem pracy m.in w Pulsie Biznesu, Radiu PiN, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mysiadle. Od sierpnia 2018 r. redaktor naczelny HiCash, pierwszej w Polsce profesjonalnej redakcji biznesowej tworzącej treści do mediów społecznościowych. Przez dziewięć lat związany z projektem Gazele Biznesu – rankingiem najbardziej dynamicznych firm sektora MŚP. W marcu 2018 roku uznany w badaniu magazynu PRESS jednym z trzech dziennikarzy internetowych najbardziej cenionych przez kolegów i koleżanki z mediów tradycyjnych.

Więcej
Jacek Aleksandrowicz Pomysł na Start
Jacek Aleksandrowicz

Opis wkrótce.

Więcej
Kinga Stanisławska

Partner Zarządzający i Założyciel Experior Venture Fund. Jest odpowiedzialna za całokształt działalności Funduszu. Od 17 lat zajmuje się inwestycjami, bankowością i finansami. Obecnie zasiada w Radach Nadzorczych spółek XTRF Management Systems, Tourmedica oraz iTaxi. Wcześniej była globalnym szefem telekomów, mediów oraz IT w Raiffeisen Investment w Wiedniu. Pracę w bankowości rozpoczynała w Salomon Smith Barney (Citigroup, Londyn), następnie zajmowała pozycję Managera w ING Barings (Londyn). Kinga jest również Wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) oraz aktywnie wspiera kobiety w biznesie. Jest mentorem w Vital Voices i Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet.

Więcej
Anna Solarek

Dyrektor komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services. Kieruje działem odpowiedzialnym za budowanie relacji zewnętrznych, kontakty z interesariuszami, komunikację oraz projekty z obszaru zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju. Propagatorka aktywnego stylu życia oraz inicjatorka polskiej edycji programu 5by20 – globalnej inicjatywy Coca-Coli, mającej na celu aktywizowanie zawodowo do roku 2020 5 mln kobiet na całym świecie. Pracuje w Coca-Coli od roku 2006. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim.

Więcej
Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska

Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska Współzałożycielki marki Whisbear. Przedsiębiorczynie, a prywatnie mamy. Laureatki konkursu Bizneswoman Roku 2016. W ciągu trzech lat działalności udało im się zbudować od podstaw jedną z najważniejszych polskich marek w branży dziecięcej, oferującą innowacyjny produkt, który pokochali rodzice i dzieci na całym świecie. Firma zdobyła kilkadziesiąt nagród i jako pierwsza w historii polska firma, otrzymała prestiżową nagrodę „Kind und Jugend Innovation Award 2016”. Whisbear dostępny jest w ponad 20 krajach na świecie.

Więcej
Kamila Sidor

Kamila Sidor jest przedsiębiorcą społecznym. Obecnie pracuje nad innowatorską szkołą umiejętności przemawiania publicznego i zarządzania stresem w Berlinie. Kamila jest twórczynią globalnej społeczności kobiet w technologiach Geek Girls Carrots. W 2011 została inwestorką w startupie technologicznym Motivapps. W 2017 wzięła udział w prestiżowym amerykańskim programie dla liderów społecznych IVLP. W 2016 roku znalazła się na liście najbardziej kreatywnych Polaków magazynu “Brief”. W 2014 roku została wybrana do grupy 25 młodych liderów przez magazyn “Teraz Polska” i znalazłam się też na liście „New Europe 100” – liderów innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Laureatka konkursu Bizneswoman Roku 2014.

Więcej

Liderka w Nowych Technologiach

Michał Sadowski

Założyciel i Prezes Brand24 S.A. firmy zajmującej się monitoringiem mediów. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards. Autor bestsellerowej książki „Rewolucja Social Media”. Programista i grafik. W wolnym czasie gitarzysta w zespole Band24.

Więcej
Edyta Kocyk

Współzałożycielka i CEO SiDLY, spółki technologicznej i producenta innowacyjnego systemu do teleopieki. Bizneswoman Roku 2014 w dwóch kategoriach: Kobieta w Nowych Technologiach oraz Debiut Roku. Doktorantka Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej. Absolwentka: Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, European Academy of Diplomancy. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia otrzymała o ok. 30 nagród na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Autorka kilkunastu artykułów nt. Informatycznego wspomagania zarządzania, IoT, nowych technologii.

Więcej
Jarosław Dąbrowski

Członek Zarządu, dyrektor ds. technologii. Z firmą związany od 1991 roku. Od 2008 roku odpowiedzialny za dostawy technologiczne oraz wdrażanie systemów loteryjnych dla klientów w Europie Wschodniej i Centralnej, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Jako szef Warszawskiego Centrum Technologicznego IGT w Polsce, między innymi aktywnie wspiera działania na rzecz zwiększenia liczby kobiet pracujących w branży nowych technologii. W wolnych chwilach oddaje się pasji fotografowania samolotów.

Więcej
dr Bianka Siwińska

Dyrektor Zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Redaktor naczelna „Perspektywy”. Jej pasją jest wspieranie dziewczyn w STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Stworzyła kampanię „Dziewczyny na politechniki!”, w której wzięło już udział 100 tysięcy maturzystek, oraz szereg projektów pomagających studentkom kierunków technicznych i ścisłych w budowaniu kariery w branży technologicznej: „Lean in STEM”, „Girl go start-up!Academy”. „Nowe technologie dla dziewczyn”. Autorka książek o jakości i umiędzynarodowieniu nauki i szkolnictwa wyższego oraz raportów o kobietach w branży technologicznej.

Więcej
Jowita Michalska

Jest Prezesem Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych, która współpracuje z Harvard Business School, Stanford University, MIT oraz wieloma niezależnymi prelegentami i wykładowcami z całego świata. Fundacja zajmuje się edukacją managerów organizując: Executive Programs, wyjazdy studyjne, warsztaty, szkolenia i konferencje. Od 2017 roku fundacja jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce Singularity University – amerykańskiego think-tanku edukacyjnego z Doliny Krzemowej, który kształci i inspiruje liderów do stosowania technologii, które stawiają czoła wielkim wyzwaniom ludzkości.

Więcej

Działalność społeczna

Anna Lewandowska

Mistrzyni świata, wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i Polski w karate tradycyjnym. Sportsmenka, trenerka, motywatorka, specjalistka do spraw żywienia, która inspiruje miliony Polek do zmiany stylu życia.
Autorka 7 publikacji na temat zdrowego trybu życia, w tym jednej w Niemczech. Prezes marki Foods by Ann, tworzącej najwyższej jakości, zdrowe produkty. Pomysłodawczyni i twórczyni bloga Healthy Plan by Ann oraz aplikacji Diet&Training by Ann. Współwłaścicielka Baby by Ann, Healthy Center by Ann oraz Foods by Ann.
Prezes Olimpiad Specjalnych Polska, stowarzyszenia którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Anna Lewandowska wspólnie z mężem, wspiera wiele inicjatyw prospołecznych i charytatywnych, szczególnie tych, których beneficjentami są dzieci i osoby potrzebujące.

Więcej
Beata Tadla

Absolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie SWPS. Od 1991 roku związana z mediami, najpierw radiem, a potem telewizją. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych. Autorka książek. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Wykładowca i trener dobrego mówienia.

Więcej
Dr Ewa Rumińska-Zimny

Ekonomistka, wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

Więcej
Paulina Smaszcz-Kurzajewska

Dyrektor PR i Komunikacji platformy nc+. Zarządza zespołem public relations oraz pełni funkcję Rzecznika Prasowego. Na polskim rynku pracuje w dużych korporacjach od 23 lat pełniąc stanowiska top menedżera public relations budując międzynarodowe projekty strategiczne. W swojej karierze poza nadzorowaniem projektów Public Relations jest również trenerem autoprezentacji i mówcą motywacyjnym specjalizującym się w personal brandingu i rozwoju osobistym. Pracowała jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Zaangażowana w pracę z kobietami poprzez badania własne, projekty oraz działalność na rzecz fundacji, stowarzyszeń, zrzeszeń kobiet przedsiębiorczych.

Więcej
Katarzyna Pawlikowska

Europejska pionierka w zakresie wprowadzania kobiecych kodów komunikacji oraz wykorzystywania potencjału płci w podnoszeniu efektywności zarządzania, marketingu i sprzedaży. Wykorzystuje unikalną ekspertyzę w dziedzinie zachowań konsumenckich i społecznych kobiet oraz kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie budowania i realizacji strategii marketingowych dla największych międzynarodowych firm i marek. Inicjuje działania marketingowe oraz tworzenie profilowanych kampanii na rynkach, gdzie głównymi klientami są kobiety. Konsultant i członek zarządu merytorycznego światowego kongresu „Marketing to Women 2016” w Nowym Yorku. Autorka publikacji na temat społecznych i konsumenckich zachowań kobiet. Założyła Garden of Words pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, agencję komunikacji marketingowej uwzględniającą kobiece kody komunikacji.

Więcej

Grand Prix: Inspiratorka Roku

Jarosław Kuźniar

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W pracy od szesnastego roku życia. Polskie Radio Program Trzeci, Radio Zet, TVN24, Tvn Style, TVN. Marki mówią same za siebie. Zmieniał je, bo szukał więcej – wiedzy i pracy. Wykładowca SWPS. Trener social media i marki osobistej. Najpopularniejszy polski dziennikarz w nowych mediach. Szkoleniowiec – pomaga oswajać publiczne wstępy przed kamerą i widownią. Praktyk, analityk. Podróżnik, właściciel biura butikowych podróży i serwisu podróżniczego goforworld.com oraz goforguide.com. Felietonista, komentator.

Więcej
Beata Tadla

Absolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie SWPS. Od 1991 roku związana z mediami, najpierw radiem, a potem telewizją. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych. Autorka książek. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Wykładowca i trener dobrego mówienia.

Więcej
Dorota Haller

Odpowiada za strategię i komunikację marketingową w kanałach tradycyjnych i digital, komunikację marki i produktów, relacje z mediami i liderami opinii oraz komunikację korporacyjną i PR w Huawei CBG Polska. Do Huawei Consumer Business Group przeszła z Medicover, gdzie pracowała od maja 2017 r. jako marketing & communications director. Przedtem przez rok była chief marketing officerem w firmie Aasa Global. W latach 2012-2015 pełniła funkcję dyrektora marketingu, komunikacji korporacyjnej i PR w banku BNP Paribas. Wcześniej przez trzy lata zajmowała stanowisko marketing&product directora w PLL LOT. W swojej karierze zawodowej pełniła również funkcję dyrektora ds. marketingu i kolportażu w dzienniku „Życie Warszawy”, była też dyrektorem marketingu i promocji w EMI Music Poland. Działa społecznie na rzecz kobiet i równouprawnienia.

Więcej
Paulina Smaszcz – Kurzajewska

Dyrektor PR i Komunikacji platformy nc+. Zarządza zespołem public relations oraz pełni funkcję Rzecznika Prasowego. Na polskim rynku pracuje w dużych korporacjach od 23 lat pełniąc stanowiska top menedżera public relations budując międzynarodowe projekty strategiczne. W swojej karierze poza nadzorowaniem projektów Public Relations jest również trenerem autoprezentacji i mówcą motywacyjnym specjalizującym się w personal brandingu i rozwoju osobistym. Pracowała jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Zaangażowana w pracę z kobietami poprzez badania własne, projekty oraz działalność na rzecz fundacji, stowarzyszeń, zrzeszeń kobiet przedsiębiorczych.

Więcej
Jolanta Borowiec

Dyrektorka kanału Polsat Cafe. Z branżą związana od ponad 20 lat jako dziennikarka, reżyserka i producentka programów telewizyjnych. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej, a następnie podjęła kolejne studia jako II fakultet na Wydziale Resocjalizacji Profilaktyki i Problemów Społecznych oraz Studium dziennikarskie, zaczynając równocześnie przygodę z mediami w Programie 3 Polskiego Radia. Przez następne siedem lat pracowała w Telewizji Polskiej, gdzie była reporterką działu krajowego „Panoramy”, a następnie w Programie 1 tworzyła program „Tabu”. Z Telewizją POLSAT związana niemalże od początku jej działalności. Była producentką nadzorującą i kreatywną głównych widowisk stacji m.in. Top Trendy 2003, Wybory Miss Polski, Oskary mody, Elite Model Look.

Więcej

Female Champion of Change

Karolina Gajos

Karolina Gajos jest członkiem zarządu Shell Polska. Jako dyrektor ds. logistyki jest odpowiedzialna w Shell za region Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Z firmą Shell związana jest od 2005 roku. Swoją karierę rozwijała w biurach Shell w Wielkiej Brytanii i Singapurze, gdzie zajmowała się m.in. strategią działów Downstream, Trading & Supply oraz projektami w działach sprzedaży, olejów i smarów, zakupów, LPG oraz Upstream North Sea. Karolina Gajos jest absolwentką kierunku finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada także dyplom Master in International Management Universite Catholique de Louvain w Belgii.

Więcej
Iwona Georgijew

Partner Deloitte, kieruje zespołem Cen Transferowych w Polsce oraz Europie Środkowej. Iwona jest wiodącą ekspertką w dziedzinie cen transferowych i znajduje się w ścisłej czołówce listy najlepszych doradców w tym obszarze. Iwona od lat angażuje się aktywnie w rozwój kobiecego przywództwa, jest Założycielką i Liderką Klubu SheXO. Będąc Liderką Diversity&Inclusion w Deloitte, wspiera rozwój talentów i programy organizacyjne budujące kulturę różnorodności i poczucie przynależności.

Więcej
Dorota Haller

Odpowiada za strategię i komunikację marketingową w kanałach tradycyjnych i digital, komunikację marki i produktów, relacje z mediami i liderami opinii oraz komunikację korporacyjną i PR w Huawei CBG Polska. Do Huawei Consumer Business Group przeszła z Medicover, gdzie pracowała od maja 2017 r. jako marketing & communications director. Przedtem przez rok była chief marketing officerem w firmie Aasa Global. W latach 2012-2015 pełniła funkcję dyrektora marketingu, komunikacji korporacyjnej i PR w banku BNP Paribas. Wcześniej przez trzy lata zajmowała stanowisko marketing&product directora w PLL LOT. W swojej karierze zawodowej pełniła również funkcję dyrektora ds. marketingu i kolportażu w dzienniku „Życie Warszawy”, była też dyrektorem marketingu i promocji w EMI Music Poland. Działa społecznie na rzecz kobiet i równouprawnienia.

Więcej
Kamila Kaliszyk

Odpowiada za pion rozwoju akceptacji kart płatniczych i kontakty ze sprzedawcami detalicznymi, agentami rozliczeniowymi, instytucjami samorządowymi i administracją publiczną. Kamila dołączyła do firmy w 2000 roku, jako Technology Account Manager. Później, już jako Senior Account Manager, była odpowiedzialna za rozwój biznesowy i współpracę z większością polskich banków. Brała również udział we wprowadzaniu kart World Mastercard i budowaniu programu lojalnościowego World Mastercard Rewards. Przed dołączeniem do Mastercard pracowała w Banku Pekao S.A. oraz Invest Banku S.A. Kamila jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Szczecinie. Aktywnie działa na rzecz wspierania kobiet w biznesie, m.in. uczestnicząc jako liderka w globalnym programie Mastercard Women Leadership Network.

Więcej
dr Ewa Rumińska – Zimny

Ekonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

Więcej
Katarzyna Pawlikowska

Europejska pionierka w zakresie wprowadzania kobiecych kodów komunikacji oraz wykorzystywania potencjału płci w podnoszeniu efektywności zarządzania, marketingu i sprzedaży. Wykorzystuje unikalną ekspertyzę w dziedzinie zachowań konsumenckich i społecznych kobiet oraz kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie budowania i realizacji strategii marketingowych dla największych międzynarodowych firm i marek. Inicjuje działania marketingowe oraz tworzenie profilowanych kampanii na rynkach, gdzie głównymi klientami są kobiety. Konsultant i członek zarządu merytorycznego światowego kongresu „Marketing to Women 2016” w Nowym Yorku. Autorka publikacji na temat społecznych i konsumenckich zachowań kobiet. Założyła Garden of Words pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, agencję komunikacji marketingowej uwzględniającą kobiece kody komunikacji.

Więcej
Maria Spuz-Szpos

Dyrektor Działu Marek Prestiżowych w firmie Wyborowa Pernod Ricard, członek zarządu Stowarzyszenia Importerów i Dystrybutorów Wina. Od roku odpowiada za strategie i działania marketingowe portfolio marek prestiżowych w firmie, takich jak m.in. Chivas, The Glenlivet, Mumm, Martell. Z polskim oddziałem Pernod Ricard związana jest od 2009 roku, gdzie rozpoczynała karierę od segmentu polskich wódek, wprowadzając na rynek wiele innowacji, przyczyniając się m.in. do sukcesów marki Wyborowa. Następnie zarządzała kategorią marek „trendy” oraz była odpowiedzialna za rozwój części Digital w firmie. Wcześniej kierowała markami w międzynarodowych firmach tytoniowych takich jak British American Tobacco i Altadis/obecne Imperial Tobacco. Ukończyła studia MBA na Akademii Leona Koźminskiego, oraz Leadership Program we francuskim INSEAD. Wspiera działania na rzecz kobiet w biznesie, m.in. uczestniczyła w programie Pernod Ricard – Leading Woman.

Więcej

Male Champion of Change

Kamila Kaliszyk

Dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe. Odpowiada za pion rozwoju akceptacji kart płatniczych i kontakty ze sprzedawcami detalicznymi, agentami rozliczeniowymi, instytucjami samorządowymi i administracją publiczną.Kamila dołączyła do firmy w 2000 roku, jako Technology Account Manager. Później, już jako Senior Account Manager, była odpowiedzialna za rozwój biznesowy i współpracę z większością polskich banków. Brała również udział we wprowadzaniu kart World  Mastercard  i budowaniu programu lojalnościowego World  Mastercard Rewards. Przed dołączeniem do Mastercard pracowała w Banku Pekao S.A. oraz Invest Banku S.A. Kamila jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Szczecinie. Aktywnie działa na rzecz wspierania kobiet w biznesie, m.in. uczestnicząc jako liderka w globalnym programie Mastercard Women Leadership Network.

Więcej
dr Ewa Rumińska – Zimny

Ekonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

Więcej
Ela Raczkowska

Dyrektor Zarządzająca Vital Voices Chapter Poland. Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w różnych obszarach biznesu w międzynarodowej korporacji. W latach 1997 – 2000, zaangażowana w rozwój polskiego przedstawicielstwa amerykańskiej korporacji Fiserv od czasu jego powstania. W roku 2000 była odpowiedzialna za przekształcenie tegoż w spółkę prawa polskiego, a następnie aż do października 2014 za całość operacji w obszarach: HR, finansów, prawnym, zakupów, zapewnienia ciągłości biznesu oraz Compliance. W 2007 i 2008 – zaangażowana w rozwój biznesu organizacji w regionie CEE. Z Vital Voices Chapter Poland nieformalnie związana od 2011. Od września 2014 formalnie odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych oraz popularyzację działań Vital Voices w Polsce.

Więcej
Paul Wojciechowski

Ambasador Australii na Polskę, Czechy i Litwę. Zawodowy dyplomata, pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu w Australii. Zajmował się sprawami związanymi z polityką zagraniczną, gospodarką, handlem i rozwojem oraz polityką konsularną, w szczególności w odniesieniu do regionu Azji i Pacyfiku. Przed przyjazdem do Polski pełnił funkcję dyrektora departamentu ds. polityki gospodarczej i analiz, gdzie odpowiadał za rządowy program dyplomacji ekonomicznej. W latach 2011-13 pracował w australijskiej agencji ds. pomocy międzynarodowej AusAID, gdzie kierował departamentem odpowiedzialnym za stosunki Australii z międzynarodowymi bankami rozwoju, wielostronną politykę rozwoju oraz współpracę z innymi organizacjami międzynarodowymi.

Więcej
Agnieszka Rynkowska

Członek zarządu T-Mobile Polska, Dyrektor Pionu B2B Dyrektor. Wcześniej była członkiem zarządu i dyrektorem działu Marketing & Operations w firmie Microsoft. Odpowiadała za realizację strategicznych celów biznesowych oraz działania marketingowe firmy w Polsce. Rozwijała strategię biznesową firmy. Specjalizuje się w marketingu nowych technologii wykorzystując wiedzę i 15-letnie doświadczenie w polskiej branży IT i Telco. Z Microsoft związała się w 2006 roku dołączając do zespołu Nowych Technologii- Developer&Platform Group. W kolejnych latach kierowała działami Marketingu-Central Marketing Group oraz Microsoft Office Division Business Group. Wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywała także w amerykańskich i europejskich korporacjach: QAD Corporation, Ericsson, Orange oraz Philips Lighting.

Więcej
Dominika Bettman

Prezeska zarządu (CEO) spółki Siemens Polska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, członkini rady nadzorczej Eurobanku. Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce.

Więcej

Nauka i Biznes

Bożena Tyliszczak

Z wykształcenia jest technologiem tworzyw sztucznych, z zamiłowania podróżniczką i fotografką, a z natury odkrywcą i to właśnie dzięki takiemu podejściu do świata nieustannie rozwija swoją pracę badawczo – naukową. W swoich badaniach zajmuje się interdyscyplinarną tematyką związaną z technologią chemiczną, inżynierią materiałową, nanotechnologią oraz biotechnologią. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 90 nagród i wyróżnień. W 2014 zdobyła wyróżnienie w Plebiscycie Krakowianin Roku 2014 w Kategorii Nauka, a 2015 roku została laureatką Stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.W 2015 została wyróżniona Medalem Honorowym Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusz Sendzimira, to honorowe wyróżnienie dla najwybitniejszych twórców techniki i organizatorom ruchu innowacji w Polsce. W latach 2013 – 2015 oraz 2015 – 2017 była członkiem Rady Młodych Naukowców (organu doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego) w kadencji IV oraz V. Ponadto, w latach 2014 – 2017 pełniła funkcję Społecznego Doradcy Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za wynalazki opracowane w trakcie prowadzenia interdyscyplinarnych badań w obszarze technologii chemicznej, inżynierii materiałowej, nanotechnologii i biotechnologii została uhonorowana w 2016 roku przez Światową Organizację Własności Intelektualnej WIPO nagrodą „Medal for Inventors OMPI”. OMPI to jedna z 16 Organizacji Wyspecjalizowanych ONZ z siedzibą w Genewie. Organizacje Wyspecjalizowane ONZ. W 2018 roku zdobyła wyróżnienie w IX Edycji Konkursu Sukces Pisany Szminką – Bizneswoman Roku w kategorii nauka i biznes za działanie w trudnym obszarze nauki i biznesu oraz opracowywanie technologii kluczowych w obszarach medycyny i farmacji.

Więcej
Dr. hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec

Dr. hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec, prof. PK prowadzi interdyscyplinarną działalność naukowo-badawczą na pograniczu inżynierii materiałowej, technologii chemicznej oraz nanotechnologii. Jej zainteresowania naukowe są związane z biomateriałami na bazie fosforanów wapnia do rekonstrukcji tkanki kostnej i zastosowań stomatologicznych, oraz nanomateriałami m.in. do zastosowań medycznych i agrochemicznych jak również kompozytami zawierającymi apiprodukty. Była kierownikiem projektu badawczego LIDER V Innowacyjne biomateriały kompozytowe zawierające bioaktywne fosforany wapnia finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o budżecie 1,2 mln zł oraz obecnie kieruje pracami w ramach programu SONATA Opracowanie składu powłok kompozytowych modyfikowanych nanocząstkami metalicznymi zawierających fosforany wapnia pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Charakter aplikacyjny prowadzonych przez nią badań potwierdza 6 przyznanych patentów oraz 11 zgłoszeń patentowych, wzoru użytkowego oraz 10 opracowań dla przemysłu. Wynalazki, które powstały w ramach prac zespołu pod jej kierownictwem zostały docenione na forum międzynarodowym otrzymując szereg medali i wyróżnień na najwyższej rangi międzynarodowych targach i wystawach m.in. w Paryżu, Brukseli, Warszawie, Taipei, Kuala Lumpur, Seulu, Pradze, Moskwie, Norymberdze, Zagrzebiu i innych (łącznie otrzymała ponad 90 Medali, Nagród i Wyróżnień). Zespół pod jej kierownictwem opracował Syntetyczny substytut kości o właściwościach antybakteryjnych, który został nagrodzony Nagrodą Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej (2014). W 2015 roku została laureatką Stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz oznaczona Medalem Honorowym Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusza Sendzimira. W ramach współpracy naukowej uczestniczka staży w ośrodkach takich jak: University of Strathclyde, Department of Chemical and Process Engineering, French Atomic Energy and Alternative Energies Commission (CEA), French National Institute for Nuclear Science and Technology (INSTN). Absolwentka programu TOP 500 Innovators (MNiSW), dzięki któremu odbyła profesjonalne szkolenie z przedsiębiorczości w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Bierze udział w pracach Grup Roboczych ds. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w pracach Zespołu odwoławczego do spraw opiniowania wniosków o ponowne rozpatrzenie spraw dotyczących przyznania lub odmowy przyznania środków finansowych na naukę (MNiSzW). Badania prowadzone przez dr hab. inż. Sobczak-Kupiec, prof. PK są zauważane i cenione na polu naukowym i komercyjnym o czym świadczą publikacje w renomowanych czasopismach o międzynarodowym zasięgu (ponad 100), nawiązanie współpracy z badaczami zarówno z Polski jak i znanymi specjalistami rangi światowej. Otrzymane przez dr hab. inż. A. Sobczak-Kupiec, prof. PK granty badawcze, świadczą o wysokiej innowacyjności realizowanej tematyki badań i jednocześnie wskazują że są to badania na najwyższym poziomie naukowym.

Więcej
Leszek Stypułkowski

Prezes Zarządu Index Copernicus International, podmiotu wspierającego jednostki naukowe w zakresie tworzenia, parametryzacji, upowszechniania oraz wdrażana (komercjalizacji) osiągnięć naukowych w celu podniesienia innowacyjności, a przez to konkurencyjności gospodarki. Członek z prawem głosu Grupy Sterującej projektu systemowego „Stworzenie Sytemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym – POL-on” realizowanego w partnerstwie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współautor przygotowanych przez zespół Instytutu Allerhanda założeń do Ustawy 2.0 mającej zreformować szkolnictwo wyższe. Współfundator oraz przewodniczący Rady Fundacji Laboratorium Administrategii, propagującej zarządzanie strategiczne w instytucjach publicznych.

Więcej
Marek Borzestowski

Przedsiębiorca, założyciel firm internetowych. Ponad 15 lat doświadczenia jako współwłaściciel i członek zarządów firm: Wirtualna Polska, InteliWISE, Gruper.pl, Mind The Kids. Partner w Polsko-Izraelskim funduszu Giza Polish Ventures. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, studiował także na Uniwersytecie w Swansea w Wielkiej Brytanii. Prowadził prace badawcze w Kernforschungszentrum w Karlsruhe w Niemczech.

Więcej

Kobieta Sztuki

dr Ewa Łabno-Falęcka

Z wykształcenia filolożka, doktorat na Uniwersytecie w Tybindze. Doświadczenie w sektorze nauki (pracowała naukowo m.in. na UJ w Krakowie i Uniwersytecie w Tybindze), dyplomacji (była radcą do spraw kultury w ambasadzie RP w Bonn/Niemcy) i motoryzacji (od 2000 roku w Mercedes-Benz Polska). Laureatka wielu nagród branżowych, m.in. Golden Arrow, PRotony, Osobowość Marketingu Roku: Thinking outside of the Box (MediaRun). Dwukrotnie nominowana do European Excellence Award. Redaktor Naczelna kwartalnika „Magazyn Mercedes-Benz”, nagradzanego kilkukrotnie w konkursie „Szpalty Roku”. Odznaczona orderem „Za zasługi dla transportu RP”. Ma żyłkę społecznikowską: współzałożycielka i pierwsza prezeska Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (2006- 2010) i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2008-2012). Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.

Więcej
dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz

Ekspert w dziedzinie arbitrażu, transakcji fuzji i przejęć oraz private equity/venture capital, Założycielka i Senior partner kancelarii prawnej GESSEL. Jest wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W roku akademickim 2015/2016 jako wizytujący wykładowca prowadziła badania komparatystyczne z zakresu naruszeń związanych z transakcjami M&A na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Oksfordzie, które kontynuowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Cambridge w ramach programu Herbert Smith Freehills Visiting Professor Scheme. W 1996 roku wraz z Muzeum Narodowym stworzyła Fundację Zbiorów Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie, liczącą obecnie prawie 50 prac. W styczniu 2013 roku założyła Fundację GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. Fundacja realizuje swoje cele między innymi poprzez finansowanie stypendiów dla artystów, badaczy, kuratorów i twórców; finansowanie programów naukowo-badawczych w zakresie historii sztuki współczesnej oraz problemów konserwatorskich dzieł sztuki współczesnej.

Więcej
Marta Czyż

Historyk sztuki, kuratorka, autorka tekstów o sztuce współczesnej. Od marca 2011 roku współtworzyła program galerii Kordegarda. Współpracowała z wieloma galeriami w Polsce i zagranicą. Zrealizowała wystawy m.in. w BWA Zielona Góra, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Museum für Angewandte Kunst w Wiedniu, a także projekty w przestrzeni publicznej (m.in. z Jadwigą Sawicką). Była kuratorką sekcji młodych artystów III Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku. Współpracowała z Fundacją Sztuki Polskiej ING. Wspólnie z Julią Wielgus wydała książki „D.O.M. Polski” (z galerią Raster i BWA Zielona Góra) oraz „W ramach wystawy – rozmowy z kuratorami”.

Więcej
Natalia Sielewicz

Kuratorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Autorka wystaw Chuliganki (2017), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Intymność jako tekst (2017), Chleb i róże. Artyści wobec podziałów klasowych (wspólnie z Łukaszem Rondudą, 2016), Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie (2014) i innych. Kuratorka licznych performansów i wydarzeń filmowych. Z wykształcenia historyczka sztuki. Jest absolwentką Central Saint Martins College i Courtauld Institute w Londynie.

Więcej