Odkryj
10 edycję

Rusza X edycja konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku – to szansa dla przedsiębiorczyń, by nagłośnić swoje sukcesy i rozwinąć firmy. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tegorocznej edycji konkursu. Już od 10 lat w konkursie Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku pokazujemy i nagradzamy wyjątkowe osiągnięcia przedsiębiorczych Polek. Na przestrzeni ostatniej dekady kobiety wzmocniły swoją pozycję w wielu dziedzinach i branżach, coraz odważniej realizując projekty biznesowe, społeczne, naukowe i kulturalne. Misją tego konkursu jest promowanie tych sukcesów na skalę ogólnopolską i wspieranie kobiet w rozwoju ich firm i pomysłów. Z okazji jubileuszu i X edycji konkursu przygotowałyśmy kilka nowości.

10 kategorii na 10 lat konkursu

Po pierwsze, mamy aż 10 kategorii. Dzięki temu możemy w pełni docenić zaangażowanie kobiet w różne obszary biznesu, kultury, sztuki i nauki. Poza kategoriami, które znacie z poprzednich edycji – Start-up Roku, Liderka w Nowych Technologiach, Nauka i Biznes czy Kobieta Sztuki, pojawiają się nowe kategorie. Niektóre trochę zmieniłyśmy, żeby lepiej odpowiadały na wyzwania rynku i biznesu. Kategoria Moja Firma zmieniła się w Biznes Roku. W tej kategorii zgłoszenia rozdzielamy między firmy większe i mniejsze. Dzięki temu firma, która osiąga przychód poniżej 10 mln złotych rocznie, nie będzie musiała konkurować z firmą, która osiąga przychód znacząco większy, np. 100 mln zł. Kategoria Pomysł na Biznes zmieniła się w Pomysł na Start/Biznes lokalny. Będziemy w niej nagradzać młode, mniejsze firmy, działające lokalnie, które do tej pory nie miały szansy zaistnieć w starciu z biznesowymi gigantami. Badania pokazują jednak, że w tym sektorze kobiece biznesy są wielką siłą. Po krótkiej przerwie wraca kategoria Działalność społeczna, w której honorujemy kobiety, które działają na rzecz innych, tworząc ważne projekty, zmieniające jakość życia ludzi potrzebujących wsparcia. Działanie na rzecz wzmacniania roli kobiet w biznesie oraz budowania różnorodności jest z kolei istotą dwóch kategorii nagradzających osoby działające w dużych firmach i korporacjach – Female Champion of Change oraz Male Champion of Change. W pierwszej nagradzamy kobiety, w drugiej mężczyzn, którzy zmieniają kulturę i politykę swoich firm, by pełniej wykorzystać talenty kobiet i mężczyzn. Nową kategorią jest Inspiratorka Roku – tu nagrodzimy wyjątkową kobietę, która swoimi działaniami wspiera i inspiruje inne kobiety, by były odważniejsze i sięgały po więcej.

Jury i eksperci

Od początku istnienia konkursu ogromnie ważną rolę pełniło w nim Jury pod przewodnictwem dr Ireny Eris. W tym roku ponownie zasiądą w nim uznani eksperci ze świata biznesu, finansów, edukacji. To oni oceniają wybierają laureatki. Ważną nowością tegorocznej edycji będzie sesja pitchingowa dla finalistek – podczas spotkania Jury, 24 stycznia 2019 roku, każda z finalistek będzie miała „swoje 5 minut”, by opowiedzieć jurorom o swoim projekcie oraz odpowiedzieć na ich pytania. Ostatecznego wyboru laureatek jury dokona po zapoznaniu się ze zgłoszeniami i po rozmowach z finalistkami. Finalistki w kategoriach otwartych wybiorą loże ekspertów, w których zasiadają zarówno członkowie jury głównego, jak i dodatkowi eksperci ze swoich dziedzin i branż.

Kto może się zgłosić?

W tym roku kandydatki mogą zgłaszać się samodzielnie lub być nominowane przez osoby trzecie w 5 kategoriach otwartych:

- Biznes Roku z dwiema podkategoriami: Firma: przychód poniżej 10 mln zł oraz Firma: przychód
powyżej 10 mln zł

- Start-up Roku

- Pomysł na Start/Biznes lokalny

- Liderka w Nowych Technologiach

- Działalność społeczna

Aby się zgłosić, należy zapoznać się z Regulaminem, wybrać właściwą kategorię i wypełnić formularz on-line oraz dołączyć wszystkie wymagane w kategorii załączniki. Kandydatkę w tych kategoriach mogą także nominować osoby trzecie. Wówczas kandydatka otrzymuje maila z informacją, linkiem do Regulaminu oraz kategorii. Jeśli podejmie decyzję o starcie w konkursie musi wypełnić formularz on-line we właściwej kategorii. WAŻNE: nie musisz czekać na nominację, by zgłosić się samodzielnie.

UWAGA:Jeśli startowałaś w poprzednich edycjach, ale nie weszłaś do finału lub nie wygrałaś, spróbuj ponownie! Zwłaszcza, jeśli twój biznes lub projekt się rozwinął. Każda edycja konkursu jest inna.
Warto więc pokazać się ponownie. Tak właśnie zrobiły Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska, twórczynie Whisbear oraz Urszula Herman, twórczyni PelviFly. Weszły do finału i nie wygrały, ale nie poddały się. Zgłosiły swoje projekty w kolejnych edycjach i zdobyły tytuł Bizneswoman Roku.

ZGŁOSZENIA W TEGOROCZONEJ EDYCJI PRZYJMUJEMY DO 20 LISTOPADA 2019 ROKU.

Dlaczego warto się zgłosić:

Izabela Lewandowska, współtwórczyni marki La Millou, Bizneswoman Roku 2013

Zdobycie tytułu Bizneswoman Roku zastało nas w bardzo trudnym momencie naszej działalności. La Millou rozwijało się tak szybko, że czasem nie nadążałyśmy. Pojawił się pierwszy kryzys, wszyscy nam gratulowali sukcesów, a my borykałyśmy się z różnymi problemami. Nagroda Sukcesu Pisanego Szminką dodała nam odwagi, siły i przede wszystkim poczucia, że damy radę. I dajemy do dziś, dzień po dniu. Drogie Panie walczcie o swoje marzenia, zamiast myśleć i gdybać – działajcie. Najwyżej będziecie żałować, że czegoś spróbowałyście, a nie żałować, że nawet nie dałyście sobie szansy. W środku tak naprawdę jesteśmy odważniejsze i bardziej zdeterminowane od mężczyzn tylko mamy problem z wydobyciem tej odwagi. A w tym właśnie pomaga Olga Kozierowska.

Ewa Dudzic i Monika Żochowska, Phenicoptere, Bizneswoman Roku 2015.

Sukces Pisany Szminką jest bardzo ważną inicjatywą, która wspiera i promuje kobiecą przedsiębiorczość. Konkurs «Bizneswoman Roku» nie tylko wydobywa na światło dzienne biznesowe sukcesy Polek, doceniając ich ciężką pracę, pomysłowość, wytrwałość i odwagę, ale też inspiruje inne kobiety do działania. W zeszłym roku zdobyłyśmy nagrodę w kategorii «Moja Firma». Wygrana dała nam ogromną motywację do działania i dalszego rozwoju naszej spółki. Możliwość współtworzenia tegorocznej Loży Ekspertów to dla nas wielki zaszczyt. Na co dzień wspieramy nasze koleżanki, które zdecydowały się otworzyć własne firmy, dzielimy się pomysłami, wymieniamy doświadczeniami, inspirujemy się i motywujemy się wzajemnie. To dla nas bardzo ważne, by wspierać kobiecą, polską przedsiębiorczość – Monika Żochowska, prezes i współzałożycielka firmy Phenicoptere.

Tego rodzaju inicjatywy są bardzo ważne. Kobiety w swojej karierze w dalszym ciągu muszą pokonywać wiele barier i walczyć ze stereotypami na swój temat. Trudniej jest im uwierzyć, że wyznaczone cele, zarówno zawodowe, jak i prywatne, są w zasięgu ich ręki. Powinnyśmy pamiętać, że jeśli same nie będziemy przekonane, że możemy osiągnąć sukces, nikt inny za nas tego nie zrobi. Serdecznie zapraszamy przedsiębiorcze i inspirujące kobiety do zgłaszania się do tegorocznego konkursu, ponieważ to także ogromna dawka inspiracji i wiedzy, świetna okazja do networkingu oraz doskonałe narzędzie do rozwoju biznesu – Ewa Dudzic – wiceprezes i współzałożycielka firmy Phenicoptere.

Galeria

no images were found