Odkryj
III edycję

Konkurs rozwijał się z każdą edycją. Podczas III edycji tytuł Bizneswoman Roku został po raz pierwszy przyznany w dwóch równorzędnych kategoriach: Moja Firma i Korporacja.

W konkursie ponownie wzięło udział kilkadziesiąt kobiet biznesu, właścicielek firm, dyrektorek zarządzających oraz liderek pełniących kluczowe role w przedsiębiorstwach. Laureatki konkursu wyłoniło ponownie Jury na czele z Dr Ireną Eris. Nagrody ogłoszono i rozdano na uroczystej gali w siedzibie BRE Banku, gdzie poznaliśmy nazwiska laureatek trzeciej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.

A zostały nimi:

Nagrodę główną, a tym samym tytuł Bizneswoman Roku 2010 w kategorii Moja Firma otrzymała Edyta Wojciechowska – Malke, właścicielka i Prezes firmy „VISION ONE”, produkującej artykuły sportowe dla dzieci i młodzieży. Jury w ten sposób uzasadniało swój wybór: Zwyciężczyni konkursu w kategorii Moja Firma przetrwała kryzys nie ograniczając zatrudnienia. Mocno wspiera pracujące w firmie kobiety. Działalność firmy łączy z projektami mającymi za zadanie propagowanie uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży. Przy udziale znanych polskich sportowców (Otylia Jędrzejczak, Sebastian Świderski, Jerzy Dudek) tworzy nową jakość – polską markę sportową move. Firmie zaufali także Disney, Mattel, UEFA, Warner Bros. Vision One tworzy serie produktów sportowych dla dzieci z ich ulubionymi markami – jak Barbie, HotWheels , Monster High, oraz Euro 2012.

Nagrodę główną w kategorii KORPORACJA, a tym samym tytuł Bizneswoman Roku 2010 otrzymała Agnieszka Świergiel – Prezes i Dyrektor Generalny IMPERIAL TOBACCO POLSKA. Oto uzasadnienie Jury: Zwyciężczyni konkursu w kategorii KORPORACJA nie boi się wyzwań w branży uznanej za typowo męską. Jako pierwsza kobieta na stanowisku prezesa firmy w Polsce zapoczątkowała innowacyjny styl zarządzania. Operując na bardzo trudnym rynku, regulowanym przez wiele przepisów i zakazów, dzięki zaangażowaniu społecznemu, w krótkim czasie doprowadziła do znacznego umocnienia pozycji firmy w Polsce.

Wyróżnienie specjalne III edycji konkursu za charytatywną działalność na rzecz kobiet otrzymała Magdalena Prokopowicz – Prezes fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie. Tak swój wybór uzasadniało Jury: Pani Magdalena jak współczesna Walkiria walczy o prawa pacjenta, zbierając wszystkie absurdy systemu opieki zdrowotnej. Sama walczy z chorobą nowotworową od ponad 7 lat i znajduje niewyczerpane zapasy energii do przecierania nowych szlaków dla polskiego pacjenta. Założycielka fundacji działającej na rzecz dorosłych osób chorych na raka oraz ich rodzin, a także na rzecz przełamywania schematu postrzegania choroby nowotworowej w Polsce.

W konkursie przyznana została także Nagroda Publiczności. Tym razem Internauci wybrali Anielę Hejnowską – Dyrektor Zarządzającą Rynkiem Home – Netia S.A. Z uzasadnienia Jury: Laureatka jest przykładem osoby, która osiągnęła sukces zawodowy jeszcze przed ukończeniem 30 lat dzięki zaangażowaniu, otwartej komunikacji i ciężkiej pracy. Udowodniła, że wszystko jest możliwe nawet na bardzo trudnym rynku. Stworzyła zespół, który potrafił w krótkim czasie dostarczyć niebagatelne wyniki. W umiejętny sposób radzi sobie z wyzwaniami zawodowymi i prywatnymi.