Odkryj
VII edycję

Podczas gali finałowej konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, która odbyła się 25 lutego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poznaliśmy nazwiska laureatek w kategoriach: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja i Działalność na Rzecz Kobiet. Przyznane zostały także dwie nagrody specjalne – Bizneswoman Publiczności oraz Kobieta w Nowych Technologiach oraz dwa wyróżnienia.

W VII już edycji Konkursu padło wiele rekordów – zgłoszeń i nominacji było tak dużo, że wyjątkowo poszerzono grono finalistek w kategoriach Korporacja i Moja Firma. W każdej z tych kategorii nominowano po siedem kobiet. Nic dziwnego, że obrady jury były wyjątkowe burzliwe i trwały wiele godzin. Pokazały, że kobiety działają coraz odważniej i coraz częściej realizują pomysły, które podbijają nie tylko rynek polski, ale także rynki globalne.

Oto lista kobiet, które otrzymały tytuł Bizneswoman Roku 2015:

Laureatka w kategorii Debiut Roku
Wybrana jednogłośnie przez jury. Jest ambitna, efektywnie realizuje biznesowe cele, będąc jednocześnie przykładem dla świata polskiej nauki. Ma plan, by jako pierwsza na świecie skomercjalizować technologię ogniw perowskitowych. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Debiut Roku zdobywa Olga Malinkiewicz, założycielka Saule Technologies.

Laureatki w kategorii Moja Firma
Jeszcze niedawno start-up. Dziś firma globalna warta kilkadziesiąt milionów złotych. Stworzony przez nią innowacyjny produkt, zdobywa obecnie rzeszę fanek w 30 krajach na całym świecie. Celem firmy jest propagowanie wykorzystania mikro włókien w branży Beauty & Spa. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Moja Firma otrzymują założycielki firmy Phenicoptere – Monika Żochowska i Ewa Dudzic.

Wyróżnienie w kategorii Moja Firma
W tym roku w kategorii Moja Firma jury zdecydowało się przyznać wyróżnienie, chcąc zwrócić uwagę na efektywne biznesowo, a także oparte na misji, działania w regionach. Wyróżniona finalistka stworzyła sieć placówek opieki nad dziećmi w województwie świętokrzyskim. Umiejętne wykorzystała fundusze UE w celu rozwoju działalności, zwiększania zatrudnienia oraz szkolenia kadr. Stworzyła elastyczne programy opieki nad dziećmi dla klientów placówek. Z pasją angażuje się w działania społeczne. Wyróżnienie w kategorii Moja Firma otrzymuje Martyna Wójtowicz, właścicielka firmy Flash.

Laureatka w kategorii Korporacja
Ma ponad 20-letnie doświadczenie w biznesie. Pod jej kierunkiem zysk spółki wzrósł trzykrotnie, a firma dołączyła do ścisłego grona liderów w swojej branży. Jeżeli myślą Państwo, że największymi budżetami w biznesie medialnym zarządzają tylko mężczyźni, to bardzo się mylicie. Laureatka w tej kategorii zajmuje się tym na co dzień i to z efektywnością godną podziwu. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Korporacja zdobywa Agnieszka Kosik, CEO spółki MediaCom Warszawa.

Laureatki w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet
Działalność na Rzecz Kobiet to bardzo szeroka kategoria, mieszcząca w sobie działania w wielu obszarach – od zdrowotnych, przez społeczne, edukacyjne, kończąc na pro-biznesowych. W tym roku, po długiej debacie, jury zdecydowało się nagrodzić działania edukacyjne. Uznało, że dla zrównoważonego rozwoju branży IT niezwykle ważne jest motywowanie dziewcząt w wieku szkolnym do zdobywania wiedzy w sferze nowych technologii. Uczyć je programowania i przekazywać wiedzę umożliwiającą osiągnięcie sukcesu w świecie, w dalszym ciągu zdominowanym przez mężczyzn. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet zdobyły Karolina Cikowska i Van Anh Dam – pomysłodawczynie Girls Code Fun.

Wyróżnienie w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet
Po długiej i burzliwej dyskusji, jury zdecydowało się w tym roku przyznać obok nagrody głównej, wyróżnienie w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet. Przyznało je fundacji, która pomaga nie tylko kobietom, poradzić sobie z jednym z największych problemów współczesnego świata – chorobami nowotworowymi. Jej celem jest pokazanie, iż raka można pokonać, a po chorobie wrócić do życia pełnego pasji. Wg założycielki fundacji rak to diagnoza a nie wyrok. Wyróżnienie w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet otrzymuje Katarzyna Gulczyńska, Prezes Fundacji „Pokonaj Raka”.

Nagrodę specjalną „Kobieta w Nowych Technologiach” ufundowaną przez firmę GTECH (Grupa IGT) wręczyła Karolinie Cikowskiej i Van Anh Dam za szerzenie wiedzy i edukację z zakresu IT wśród dziewczynek w wieku szkolnym.

Jak co roku, jedna z finalistek otrzymała także nagrodę publiczności. Każdy internauta mógł wybrać swoją faworytkę na stronie www.forbes.pl. Najwięcej głosów, a zarazem tytuł Bizneswoman Publiczności zdobyły założycielki firmy Phenicoptere i pomysłodawczynie rękawiczki GLOV – akcesorium do demakijażu, który podbija serca klientek na całym świecie.