FAQ

Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Obojętnie, czy byłaś nominowana, czy zgłaszasz się samodzielnie, do wzięcia udzialu w konkursie konieczne jest wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego we właściwej kategorii. Masz na to czas do 3 stycznia 2024 roku.

UWAGA: zanim wypełnisz formularz przeczytaj dokładnie przychód powyżej 10 mln złotych znajdziesz i sprawdź, czy startujesz w odpowiedniej kategorii. Przesłany formularz jest obowiązkowy i nie może być później zmieniony na inny.

 • Regulamin znajdziesz TUTAJ
 • Formularz Biznes Roku: przychód powyżej 10 mln złotych znajdziesz TUTAJ
 • Formularz Biznes Roku: przychód poniżej 10 mln złotych znajdziesz TUTAJ
 • Formularz Start-up Roku znajdziesz TUTAJ
 • Formularz Liderka w Nowych Technologiach znajdziesz TUTAJ
 • Formularz Mikrobiznes znajdziesz TUTAJ
 • Formularz Organizacja Przyjazna Rodzicom znajdziesz TUTAJ

Każdy, kto uzna, że Twoje sukcesy są warte zauważenia i nagłośnienia. Nominacje dla jednej osoby może przesłać kilka osób. Jednak informację o nominacji przesyłamy już po wpłynięciu pierwszej z nich. Kolejne nie zwiększają szans uczestniczki na zwycięstwo.

Nominować kandydatkę mogą osoby trzecie. Wówczas przesyłamy do kandydatki informację, że została nominowana oraz link do regulaminu i formularzy. Kandydatka sama decyduje, czy się zgłosić i wypełnić formularz.

Zgłoszenia dokonuje kandydatka samodzielnie. Nie musi być wcześniej nominowana, by to zrobić. Wystarczy wejść na stronę, wybrać właściwą kategorię i przesłać formularz oraz wszystkie wymagane dokumenty.

O tym, do której kategorii powinnaś się zgłosić decyduje kilka czynników. Wszystkie warunki formalne są dokładnie opisane w Regulaminie konkursu.

UWAGA: Jeśli po przeczytaniu Regulaminu nadal nie jesteś pewna, możesz się z nami skontaktować przed wypełnieniem formularza i wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Nasz adres: konkurs@bizneswomanroku.pl

Możesz się zgłosić tylko do jednej spośród kategorii otwartych.

W kategoriach otwartych nominować i zgłosić się może każdy. W kategoriach zamkniętych nominują tylko członkowie jury, lóż ekspertów, jury specjalnego oraz przedstawiciele organizatora. Kandydatka nie może się w nich także zgłosić samodzielnie.

W tym roku kategorie otwarte to: Biznes Roku, Start-up Roku, Mikrobiznes, Liderka w Nowych Technologiach, Organizacja Przyjazna Rodzicom, Pracodawca Równych Szans.

Kategorie zamknięte to: Female Champion of Change, Male Champion of Change, Inspiratorka Roku, Edukatorka Młodego Pokolenia, Liderka Branży HoReCa i Wpływowy Głos.

Nie, udział w konkursie jest bezpłatny.

W kategoriach Biznes Roku, Mikrobiznes i Startup Roku wymagane jest załączenie dokumentów finansowych za pełne lata obrotowe 2021 i 2022. Zatem firma musi być na rynku przynajmniej od stycznia 2021.

Laureatki i laureatów konkursu we wszystkich kategoriach poznamy na gali finałowej konkursu w maju 2024 roku.

Tak, jak najbardziej! Wszystkie wymogi formalne z tym związane znajdziesz w Regulaminie konkursu!

Oczywiście. Pamiętaj, że każda edycja jest inna. W historii konkursu są przykłady kobiet, które zgłosiły się ponownie i za drugim razem wygrały! Tak stało się w przypadku Urszuli Herman z PelviFly, Zuzi Sielickiej-Kalczyńskiej i Juli Sielickiej-Jastrzębskiej, twórczyń Whisbear, Anny Krajewskiej z Salad Story czy Anny Didiuk i Anny Rutkowskiej-Didiuk, założycielek Mokosh.

To pytanie często słyszymy. Wiele kobiet dodaje – „Przecież nie osiągnęłam nic wielkiego”. Czasem mówią – „Startowałam w zeszłym roku i nie wygrałam, więc jaki jest sens startować w tym roku?”. Wiele z nas nie docenia swoich sukcesów, potrafimy ich nie dostrzegać lub je umniejszać. Zgłoszenie do konkursu to szansa, żeby trochę się przełamać w mówieniu o tym, co robimy dobrze. A warto o tym mówić – by inspirować innych, budować swoją markę, promować swoje projekty. Zgłoszenie to także szansa na spotkanie doświadczonych ludzi biznesu, wartościowe rozmowy, kontakty i mentoring. Udział w konkursie możesz więc potraktować jako inwestycję w siebie i swoją firmę.

Udział w konkursie to szansa dla Ciebie i dla Twojej firmy na:

 • promocję i nagłośnienie produktu / usługi / projektu / działań,
 • rozwój i zdobycie nowych kontaktów biznesowych i pozyskanie nowych inwestorów.
 • dotarcie do nowych klientów oraz potencjalnych pracowników,
 • dołączenie do społeczności liderek i liderów, którzy wymieniają się doświadczeniami, nawiązują nowe współprace i wzajemnie inspirują!

Zgłoszenia, które do nas wpłyną, po zamknięciu nadsyłania formularzy zostaną przekazane do  firmy Accenture. Nasz partner merytoryczny sprawdzi formularze pod kątem formalnym. Następnie formularze przekazane zostaną do dedykowanych Lóż Ekspertów, które wyłonią listę finalistek w każdej kategorii. Ostatnim etapem jest spotkanie Jury Główne konkursu, które spośród wszystkich finalistek wyłoni laureatki.

Na nominacje czekamy do 8 stycznia 2024 roku, zaś na zgłoszenia do 20 stycznia 2024 roku.

Jeśli masz dodatkowe pytania, pisz do nas: konkurs@bizneswomanroku.pl