Jury główne

Przewodnicząca Jury

Dr Irena Eris, Doktor farmacji. Współwłaścicielka wraz z mężem Henrykiem Orfingerem, firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, w którym jest Dyrektorem ds. Badań i Rozwoju. Od początku istnienia firmy zajmuje się kreacją nowych produktów i zarządza procesem ich powstawania. Prekursorka holistycznego podejścia do piękna, które tworzą kosmetyki, dopasowana do indywidualnych potrzeb profesjonalna pielęgnacja w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris oraz dbałość o zrównoważony wypoczynek w postaci luksusowych Hoteli SPA na Wzgórzach Dylewskich, w Krynicy Zdroju i w Polanicy Zdroju. Laureatka wielu prestiżowych nagród.

Przewodnicząca Jury

Dr Irena Eris, Doktor farmacji. Współwłaścicielka wraz z mężem Henrykiem Orfingerem, firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, w którym jest Dyrektorem ds. Badań i Rozwoju. Od początku istnienia firmy zajmuje się kreacją nowych produktów i zarządza procesem ich powstawania. Prekursorka holistycznego podejścia do piękna, które tworzą kosmetyki, dopasowana do indywidualnych potrzeb profesjonalna pielęgnacja w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris oraz dbałość o zrównoważony wypoczynek w postaci luksusowych Hoteli SPA na Wzgórzach Dylewskich, w Krynicy Zdroju i w Polanicy Zdroju. Laureatka wielu prestiżowych nagród.

Jurorzy

Kamila Kaliszyk

Dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe. Odpowiada za pion rozwoju akceptacji kart płatniczych i kontakty ze sprzedawcami detalicznymi, agentami rozliczeniowymi, instytucjami samorządowymi i administracją publiczną.Kamila dołączyła do firmy w 2000 roku, jako Technology Account Manager. Później, już jako Senior Account Manager, była odpowiedzialna za rozwój biznesowy i współpracę z większością polskich banków. Brała również udział we wprowadzaniu kart World  Mastercard  i budowaniu programu lojalnościowego World  Mastercard Rewards. Przed dołączeniem do Mastercard pracowała w Banku Pekao S.A. oraz Invest Banku S.A. Kamila jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Szczecinie. Aktywnie działa na rzecz wspierania kobiet w biznesie, m.in. uczestnicząc jako liderka w globalnym programie Mastercard Women Leadership Network.

Więcej
Anna Solarek

Dyrektor komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services. Kieruje działem odpowiedzialnym za budowanie relacji zewnętrznych, kontakty z interesariuszami, komunikację oraz projekty z obszaru zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju. Propagatorka aktywnego stylu życia oraz inicjatorka polskiej edycji programu 5by20 – globalnej inicjatywy Coca-Coli, mającej na celu aktywizowanie zawodowo do roku 2020 5 mln kobiet na całym świecie. Pracuje w Coca-Coli od roku 2006. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim.

Więcej
Anna Lewandowska

Mistrzyni świata, wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i Polski w karate tradycyjnym. Sportsmenka, trenerka, motywatorka, specjalistka do spraw żywienia, która inspiruje miliony Polek do zmiany stylu życia.
Autorka 7 publikacji na temat zdrowego trybu życia, w tym jednej w Niemczech. Prezes marki Foods by Ann, tworzącej najwyższej jakości, zdrowe produkty. Pomysłodawczyni i twórczyni bloga Healthy Plan by Ann oraz aplikacji Diet&Training by Ann. Współwłaścicielka Baby by Ann, Healthy Center by Ann oraz Foods by Ann.
Prezes Olimpiad Specjalnych Polska, stowarzyszenia którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Anna Lewandowska wspólnie z mężem, wspiera wiele inicjatyw prospołecznych i charytatywnych, szczególnie tych, których beneficjentami są dzieci i osoby potrzebujące.

Więcej
Dorota Haller

Odpowiada za strategię i komunikację marketingową w kanałach tradycyjnych i digital, komunikację marki i produktów, relacje z mediami i liderami opinii oraz komunikację korporacyjną i PR w Huawei CBG Polska. Do Huawei Consumer Business Group przeszła z Medicover, gdzie pracowała od maja 2017 r. jako marketing & communications director. Przedtem przez rok była chief marketing officerem w firmie Aasa Global. W latach 2012-2015 pełniła funkcję dyrektora marketingu, komunikacji korporacyjnej i PR w banku BNP Paribas. Wcześniej przez trzy lata zajmowała stanowisko marketing&product directora w PLL LOT. W swojej karierze zawodowej pełniła również funkcję dyrektora ds. marketingu i kolportażu w dzienniku „Życie Warszawy”, była też dyrektorem marketingu i promocji w EMI Music Poland. Działa społecznie na rzecz kobiet i równouprawnienia.

Więcej
Paul Wojciechowski

Ambasador Australii na Polskę, Czechy i Litwę. Zawodowy dyplomata, pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu w Australii. Zajmował się sprawami związanymi z polityką zagraniczną, gospodarką, handlem i rozwojem oraz polityką konsularną, w szczególności w odniesieniu do regionu Azji i Pacyfiku. Przed przyjazdem do Polski pełnił funkcję dyrektora departamentu ds. polityki gospodarczej i analiz, gdzie odpowiadał za rządowy program dyplomacji ekonomicznej. W latach 2011-13 pracował w australijskiej agencji ds. pomocy międzynarodowej AusAID, gdzie kierował departamentem odpowiedzialnym za stosunki Australii z międzynarodowymi bankami rozwoju, wielostronną politykę rozwoju oraz współpracę z innymi organizacjami międzynarodowymi.

Więcej
Jarosław Dąbrowski

Członek Zarządu, dyrektor ds. technologii. Z firmą związany od 1991 roku. Od 2008 roku odpowiedzialny za dostawy technologiczne oraz wdrażanie systemów loteryjnych dla klientów w Europie Wschodniej i Centralnej, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Jako szef Warszawskiego Centrum Technologicznego IGT w Polsce, między innymi aktywnie wspiera działania na rzecz zwiększenia liczby kobiet pracujących w branży nowych technologii. W wolnych chwilach oddaje się pasji fotografowania samolotów.

Więcej
Łukasz Zembowicz

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Członek Zarządu DPD Polska. Od ponad 18 lat związany z branżą logistyczną. Pełnił kierownicze funkcje w obszarze sprzedaży w Messenger Stolica S.A. (obecnie UPS) oraz GLS Poland Sp. z o.o. Z firmą DPD Polska związany od 2007, gdzie początkowo zarządzał działem kluczowych klientów a następnie był dyrektorem regionalnym ds. sprzedaży i operacji. Obecnie, po pomyślnie zakończonym połączeniu DPD Polska z firmą Siódemka S.A., stoi na czele pionu sprzedaży i marketingu największej firmy kurierskiej w Polsce, odpowiadając za kompleksowe działania związane z akwizycją, utrzymaniem i satysfakcją Klienta oraz wizerunkiem marki DPD w Polsce. Prywatnie mąż, ojciec dwóch córek, pasjonat gotowania i jazdy motocyklem oraz miłośnik zabytkowych samochodów.

Więcej
Przemysław Gdański

Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Z bankowością jest związany od ponad 25 lat. W latach 1993 – 1995 pracował w IBP Bank SA, następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w centrali w Amsterdamie. W latach 2002 – 2006 był dyrektorem zarządzającym w Banku BPH SA. Od maja do listopada 2006 roku – CEO i Dyrektor Generalny Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce. W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Banku BPH, odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości. Z dniem fuzji prawnej wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został wiceprezesem Zarządu. Od 19 listopada 2008 do 25 października 2017 roku członek i wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej mBank.

Więcej
Agnieszka Rynkowska

Członek zarządu T-Mobile Polska, Dyrektor Pionu B2B Dyrektor. Wcześniej była członkiem zarządu i dyrektorem działu Marketing & Operations w firmie Microsoft. Odpowiadała za realizację strategicznych celów biznesowych oraz działania marketingowe firmy w Polsce. Rozwijała strategię biznesową firmy. Specjalizuje się w marketingu nowych technologii wykorzystując wiedzę i 15-letnie doświadczenie w polskiej branży IT i Telco. Z Microsoft związała się w 2006 roku dołączając do zespołu Nowych Technologii- Developer&Platform Group. W kolejnych latach kierowała działami Marketingu-Central Marketing Group oraz Microsoft Office Division Business Group. Wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywała także w amerykańskich i europejskich korporacjach: QAD Corporation, Ericsson, Orange oraz Philips Lighting.

Więcej
Joanna Frąckowiak

W polskim oddziale Microsoft odpowiada za tworzenie strategii komunikacji i jej realizację na polskim rynku. Z firmą związana jest od 2005 roku kiedy dołączyła do zespołu Microsoft w Polsce i zajmowała się współpracą z organizacjami pozarządowymi i realizacją projektów z zakresu CSR. W kolejnych latach realizowała szereg projektów z zakresu public relations i zdobywała doświadczenie biznesowe w organizacji, żeby w 2014 roku objąć stanowisko Dyrektora Komunikacji i Rzecznika Prasowego.
Posiada blisko 20-letnie doświadczenie w marketingu i PR w różnych branżach, jako że rozpoczynała drogę zawodową w branży farmaceutycznej, by kontynuować swój rozwój profesjonalny w Polskich Liniach Lotniczych LOT, a następnie w Microsoft, w którym ceni sobie wyjątkową kulturę pracy, opartą na wzajemnym szacunku i otwartości na różne pomysły i punkty widzenia.
Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji, a także podyplomowych studiów w Chartered Institute of Public Relations w Londynie.
Prywatnie miłośniczka podróży i odkrywania w ich trakcie różnorodności kultur, krajobrazów oraz smaków.

Więcej
Iwona Georgijew

Partner Deloitte, kieruje zespołem Cen Transferowych w Polsce oraz Europie Środkowej. Iwona jest wiodącą ekspertką w dziedzinie cen transferowych i znajduje się w ścisłej czołówce listy najlepszych doradców w tym obszarze. Iwona od lat angażuje się aktywnie w rozwój kobiecego przywództwa, jest Założycielką i Liderką Klubu SheXO. Będąc Liderką Diversity&Inclusion w Deloitte, wspiera rozwój talentów i programy organizacyjne budujące kulturę różnorodności i poczucie przynależności

Więcej
Grażyna Piotrowska-Oliwa

Prezes Zarządu Virgin Mobile Polska. Członek Rady Dyrektorów APR Packaging Group. Ukończyła studia MBA we francuskim INSEAD, Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach. Menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, przez większość tego okresu związana z sektorem telekomunikacyjnym. Przedsiębiorczyni i inwestorka. W trakcie swojej kariery zawodowej była m.in. Dyrektorem Wykonawczym ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej w Telekomunikacji Polskiej, Prezesem Zarządu PTK Centertel (operator sieci Orange), Członkiem Zarządu ds. Sprzedaży w PKN Orlen, Prezesem Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Pełniła również funkcje członka rad nadzorczych takich spółek jak PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, ABC Data, Orlen Deutschland oraz PGNiG Norway.

Więcej
Katarzyna Zdanowicz

Autorka  i prowadząca program Polska i Świat  w TVN24, serwisy informacyjne w DDTVN.  Porusza tematy polityczne i społeczne.  W tygodniku Polityka, z którym współpracuje  wiele razy opisywała prawa kobiet, nierówności społeczne.  Stworzyła „Kobietnik”  w Magazynie TVN24.pl  –  cykl rozmów  z kobietami ciekawymi świata,  wizjonerkami, , które wpływają na nasze życie i myślenie, a przez wrodzoną skromność rzadko  czytamy o nich na pierwszych stronach gazet. Na co dzień mama 7 letniego Maksa.

Więcej
Dominika Bettman

Prezeska zarządu (CEO) spółki Siemens Polska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, członkini rady nadzorczej Eurobanku. Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce.

Więcej
Magdalena Chudzikiewicz

Członek zarządu Polska Press Grupy. Z Polska Press Grupą, jedną z największych grup medialnych w Polsce, związana jest od 2005 roku. Karierę rozpoczynała w obszarze komunikacji i marketingu Grupy, gdzie jako dyrektor marketingu i rzecznik prasowy była odpowiedzialna m.in. za wizerunek i działania promocyjne dla całego portfolio spółki.  Obecnie na stanowisku członka Zarządu odpowiada za IT, produkty i spółki internetowe, technologię i marketing w całej grupie kapitałowej. Nadzoruje wdrożenie strategicznych projektów, jak strategie sprzedaży kontentu, pozyskiwania nowych źródeł przychodów.Wykwalifikowany menedżer z wyjątkowym doświadczeniem w dziedzinie komunikacji, PR, marketingu, mediów, Internetu. Ekspert z zakresu transformacji cyfrowej i technologii w biznesie. Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego i Programu Studiów Europejskich SGH – Sciences Po.

Więcej
Marek Borzestowski

Przedsiębiorca, założyciel firm internetowych. Ponad 15 lat doświadczenia jako współwłaściciel i członek zarządów firm: Wirtualna Polska, InteliWISE, Gruper.pl, Mind The Kids. Partner w Polsko-Izraelskim funduszu Giza Polish Ventures. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, studiował także na Uniwersytecie w Swansea w Wielkiej Brytanii. Prowadził prace badawcze w Kernforschungszentrum w Karlsruhe w Niemczech.

Więcej
Andrzej Matuszyński

Prezes Zarządu Grupy Eurozet. Pracę w branży medialnej rozpoczynał w Grupie Infor. W latach 1997-2004 był związany z Grupą Eurozet, zajmując m.in. stanowisko Dyrektora Badań i Marketingu i członka zarządu Radiostacji. W latach 2005-2010 pracował w Cyfrowym Polsacie S.A., gdzie jako Członek Zarządu odpowiadał za marketing i obsługę klienta. Od 2010 r. był Członkiem Zarządu i Dyrektorem Operacyjnym ITI Neovision S.A. W latach 2011-2012 pełnił funkcję Dyrektora Pionu Marketingu Grupy Eurozet, a następnie doradzał Zarządowi Grupy.

Więcej
Jolanta Borowiec

Dyrektorka kanału Polsat Cafe. Z branżą związana od ponad 20 lat jako dziennikarka, reżyserka i producentka programów telewizyjnych. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej, a następnie podjęła kolejne studia jako II fakultet na Wydziale Resocjalizacji Profilaktyki i Problemów Społecznych oraz Studium dziennikarskie, zaczynając równocześnie przygodę z mediami w Programie 3 Polskiego Radia. Przez następne siedem lat pracowała w Telewizji Polskiej, gdzie była reporterką działu krajowego „Panoramy”, a następnie w Programie 1 tworzyła program „Tabu”. Z Telewizją POLSAT związana niemalże od początku jej działalności. Była producentką nadzorującą i kreatywną głównych widowisk stacji m.in. Top Trendy 2003, Wybory Miss Polski, Oskary mody, Elite Model Look.

Więcej
Dr Tomasz Ludwicki

Adiunkt w zakładzie zarządzania strategicznego i międzynarodowego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta Fundacji Forda i Mellona w USA oraz programu Unii Europejskiej Marie Curie Fellowships. Dyrektor Międzynarodowego Centrum Zarządzania WZ UW i Programu ExecutiveMBA@UW. Asesor programów MBA w stowarzyszeniu Association of MBAs (AMBA). Autor artykułów oraz rozdziałów w publikowanych przez PWE, PWN, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne oraz Wydawnictwa Wydziału Zarządzania UW. Wykładowca specjalizujący się w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu procesami organizacyjnymi. Prowadził zajęcia na uczelniach zagranicznych w tym m.in. University of Illinois At U-C, Lund University oraz Hochschule für Philosophie w Monachium.

Więcej
Dr Ewa Rumińska-Zimny

Ekonomistka,wykładowczyni Gender Studies IBL PAN. Ekspertka ONZ i instytucji europejskich w zakresie roli kobiet w gospodarce. Promuje tezę, że równość opłaca się firmom i gospodarce. W latach 2000-2009 prowadziła program Women and Economy w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Inicjatorka pan-Europejskich konferencji Kobiet Biznesu, autorka publikacji Gender Gap and Economic Policy. Doktorat w SGH po stażu naukowym na Sorbonne-Paris I. Praca akademicka w SGH i Georgetown University, Washington D.C (visiting professor). Członkini Zarządu Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH.

Więcej
Leszek Stypułkowski

Prezes Zarządu Index Copernicus International, podmiotu wspierającego jednostki naukowe w zakresie tworzenia, parametryzacji, upowszechniania oraz wdrażana (komercjalizacji) osiągnięć naukowych w celu podniesienia innowacyjności, a przez to konkurencyjności gospodarki. Członek z prawem głosu Grupy Sterującej projektu systemowego „Stworzenie Sytemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym – POL-on” realizowanego w partnerstwie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współautor przygotowanych przez zespół Instytutu Allerhanda założeń do Ustawy 2.0 mającej zreformować szkolnictwo wyższe. Współfundator oraz przewodniczący Rady Fundacji Laboratorium Administrategii, propagującej zarządzanie strategiczne w instytucjach publicznych.

Więcej
Krzysztof Przybył

Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Teraz Polska”. Inicjator wielu projektów, akcji społecznych i edukacyjnych mających wpływ na rozwój kraju. Absolwent SGGW. Był współzałożycielem i członkiem zarządu spółek holdingu Mescomp, a także C.I.G. Mesart Sp. z o.o. Członek rad nadzorczych Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Były członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Rady Gospodarki Żywnościowej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wieloletni członek zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Fundator i przewodniczący Rady Fundacji Best Place – Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc.

Więcej
Agnieszka Kosik

Posiada 25-letnie doświadczenie w branży mediowej, co pozwoliło jej kreować Polski rynek mediowy od samych jego początków. Na początku swojej przygody z mediami przeszła przez wszystkie szczeble kariery w Optimum Media (od Media Plannera do Managing Directora), po czym w 2003 roku dołączyła do zespołu Mediacom Warszawa obejmując jednocześnie aż dwa stanowiska – Managing Director oraz New Business Director. Pięć lat później, wynikiem jej zaangażowania i fachowości była promocja na CEO. W tym czasie agencja systematycznie się rozwijała, idąc w górę w branżowych rankingach, a przede wszystkim zdobywając nagrody za efektywność kampanii. Agnieszka Kosik wraz ze swoim zespołem współtworzyła strategię firmy, dbała o pozycję i wizerunek MediaCom Warszawa na rynku Polskim jak i światowym, oraz wspierała zespół agencji podczas przetargów.  (więcej…)

Więcej
Beata Stelmach

Od 1991 związana z instytucjami rynku kapitałowego. Pracowała w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (m.in. jako dyrektor sekretariatu i rzecznik prasowy). Była też konsultantką Banku Światowego w projektach tworzenia regulacji giełdowych na rzecz rynków w Rosji i Ukrainie. Pełniła m.in. funkcję prezesa zarządu Warszawskiej Giełdy Towarowej (2000–2001), następnie wchodziła w skład władz Grupy Prokom Software. W latach 2005-2007 jako członek zarządu Intrum Justitia TFI S.A. tworzyła fundusz sekurytyzacyjny. Od 2008 do 2011 roku była partnerem i wiceprezesem MCI Management S.A. oraz prezesem MCI Capital TFI, zarządzającego funduszami PE/VC. W latach 2006-2011 była prezesem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych i członkiem zarządu EuropeanIssuers. Od 2011 do 2013 roku pełniła funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Od 2013 roku Beata Stelmach była Członkiem Rady Nadzorczej Banku BPH S.A.

Więcej