Znamy już zwycięzców w kategoriach zamkniętychPodczas finałowej gali XIII edycji Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką największego i najstarszego w Polsce konkursu nagradzającego polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności, włączania i ekologii, poznaliśmy laureatki i laureatów kategorii zamkniętych. Jury złożone z ekspertów nagrodziło m.in. Zosię Zochniak z Ubrania do Oddania oraz Natalię de Barbaro, autorkę książki „Czuła Przewodniczka”.

Zakończona właśnie XIII edycja Bizneswoman Roku okazała się absolutnie rekordowa – wpłynęło ponad 1300 nominacji i zgłoszeń, o niemal ⅓ więcej niż rok wcześniej. W sumie podczas 13 lat istnienia konkursu nagrodzona już liderki i liderów reprezentujących 27 organizacji oraz 121 przedsiębiorczyń z małych i dużych firm, które swoją działalnością dają innym kobietom przykład, że warto realizować marzenia o własnym biznesie. Jak wynika z badania Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, większość kobiet, które chciałyby prowadzić własną działalność, przed realizacją tego marzenia powstrzymuje brak pewności siebie.

Z zebranych przez nas danych wynika, że chociaż Polska zajmuje wysokie miejsce w Europie pod względem liczby firm zarządzanych przez kobiety, to jednak jest to grupa wyjątkowo narażona na zawirowania ekonomiczne – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard Europe na Polskę, Czechy i Słowację  – Jednocześnie spada pozycja Polski w obszarze wsparcia instytucjonalnego i tworzenia przyjaznego środowiska do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W roku 2019 zajmowała miejsce 20., w roku 2020 – 26., w tym jest na 36. pozycji. W tej sytuacji niezmiernie ważne jest, by pokazywać i nagradzać kobiety, które osiągnęły sukces w biznesie, zachęcać do dalszej walki o własną niezależność i dawać przykład tym, które chciałyby realizować swoje pomysły. Dlatego cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką mamy możliwość wesprzeć działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polek.

Z listą laureatek w kategoriach otwartych XIII edycji Bizneswoman Roku można zapoznać się tutaj.

LAUREATKI I LAUREACI XIII EDYCJI KONKURSU BIZNESWOMAN ROKU W KATEGORIACH ZAMKNIĘTYCH

Kategoria: Female Champion of Change

Zofia Karlikowska-Redzisz – Dyrektorka Technologii w PwC. Liderka przemiany w postrzeganiu jak dostarczać nowoczesne rozwiązania i budować globalny, dynamiczny, różnorodny zespół, gdzie kobiety od 20 do 60 lat stanowią blisko 40%. Jej autorskie podejście dotyczy wprowadzania empatii, otwartości na zmiany i potrzeby oraz promocji wiedzy.  Zaczynała od zarządzania kilkunastoosobowym zespołem. Teraz jej zespół liczy 430 osób. Jest niezwykle dumna widząc u siebie kobiety, które przechodzą przez kolejne etapy kariery, rozwijają kompetencje przywódcze, biznesowe i technologiczne. Liderka przyszłości. Poszukuje kandydatek do pracy w IT wśród osób po studiach nietechnicznych. Oferuje pracę sportsmenkom, m.in. młodym szachistom.Wspiera osoby w wieku 45+ w przekwalifikowaniu się i zdobywaniu kompetencji cyfrowych, mając najniższą rotację w zespołach i największy udział w programie poleceń pracowniczych

Kategoria: Male Champion of Change

Tomasz Konik – Prezes Zarządu Deloitte w Polsce. Kształtuje kulturę organizacyjną opartą o docenianie tego, co ludzi wyróżnia, i budowanie poczucia przynależności. Jest motorem realnych zmian. Aktywnie włącza kobiety w struktury zarządcze i regionalne Deloitte. Osobiście angażuje się w szereg aktywności równościowych i mentoringowych nie tylko wewnątrz swojej organizacji. Chętnie dzieli się dobrymi praktykami i ma ogromny wpływ na środowisko biznesowe, stając się dzięki temu wzorem dla innych korporacji i liderów w Polsce.

Kategoria: Insipratorka Roku

Natalia de Barbaro – psycholożka społeczna, socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, autorka książki „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”. Stworzyła emocjonalny lek na pandemię – poradnik, który od razu po premierze został okrzyknięty „książką dla każdej kobiety” i do tej pory nie schodzi z list bestsellerów.

Nagroda Specjalna Fundacji

Zosia Zochniak – CEO Ubrania do Oddania. Jej misją jest zrewolucjonizowanie rynku odzieżowego w Polsce. Współtworzy firmę Ubrania do Oddania, która zamienia niepotrzebną odzież na darowizny finansowe dla wybranych NGO-sów. Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji w Ukrainie magazyn Ubrań do Oddania zamienił się w punkt zbiórki darów, z którego prawie 100 transportów spakowanych przez 200 wolontariuszy produktów wyruszyło do przygranicznych punktów recepcyjnych, punktów pomocowych i w głąb Ukrainy. Zofia w ciągu 10 dni znalazła zakwaterowanie dla 500 osób w Warszawie i okolicach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Znamy już zwycięzców w kategoriach zamkniętych

Podczas finałowej gali XIII edycji Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację […]

13 maja 2022

Poznaj laureatki w kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku

Znamy już laureatkiw kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku, […]

5 maja 2022

Znamy finalistki XIII edycji konkursu

Poznaliśmy już listę finalistek kategorii otwartych 13. edycji Bizneswoman Roku, […]

5 kwietnia 2022

WYSTARTOWAŁA XIII EDYCJA KONKURSU BIZNESWOMAN ROKU

Co trzecia polska firma jest założona i prowadzona przez kobietę. […]

26 października 2021