Laureatka Bizneswoman Roku 2014 podbija Dolinę Krzemową!

Edyta Kocyk, jedna z laureatek VI edycji konkursu Bizneswoman Roku wyruszyła do Doliny Krzemowej. Wyjazd ten to nagroda specjalna za dokonania w branży nowych technologii. Została ona ufundowana przez partnera konkursu - firmę GTECH Poland (Grupa IGT). Podczas podróży do USA jako pierwsza w historii Polka wystąpienia w roli panelistki na prestiżowej konferencji „Health Technology Forum” na Uniwersytecie w Stanford.

Edyta Kocyk to współzałożycielka i prezeska firmy SiDLY sp. z o.o. inicjującej rozwój nowych usług w obszarze telemedycyny. Jej dokonania w 2014 roku zostały docenione przez członków jury konkursu Bizneswoman Roku, którego organizatorem jest Sukces Pisany Szminką. Podczas gali finałowej Edyta Kocyk zwyciężyła zarówno w kategorii Debiut Roku, jak i zdobyła tytuł Kobiety w Nowych Technologiach. Wyjazd do Doliny Krzemowej jest nagrodą ufundowana przez partnera konkursu IGT Poland (dawniej GTech).

Podczas wyjazdu do Doliny Krzemowej Edyta Kocyk jako pierwsza w historii Polka otrzymała możliwość uczestnictwa w panelu dyskusyjnym podczas prestiżowej konferencji „Health Technology Forum”, która miała miejsce na Uniwersytecie w Stanford. Prezeska SiDLY w swoim wystąpieniu zwróciła szczególną uwagę na rolę kobiet w rozwoju branży medycznej. Dzięki swojej prezentacji nawiązała współpracę z renomowanym Uniwersytetem w Stanford, a sama firma zaczęła przyciągać uwagę inwestorów na rynku międzynarodowym.

Obecnie firma SiDLY podjęła decyzję o otwarciu nowego biura w San Francisco. Z każdym miesiącem działania na rynku amerykańskim coraz silniej zaznacza tam swoją obecność i rozwija współprace na skalę międzynarodową.