Dołącz do grona 50 wyjątkowych kobiet biznesu!Zobacz sukcesy laureatek konkursu Bizneswoman Roku.

Już po raz 10. nagradzamy sukcesy przedsiębiorczych Polek. Do tej pory tytuł Bizneswoman Roku zdobyło ponad 50 wyjątkowych kobiet, m.in. Iwona Georgijew, dr Ewa Łabno-Falęcka, Olga Malinkiewicz, Edyta Kocyk, Bianka Siwińska, Urszula Herman, twórczyni PelviFly oraz Monika Żochowska i Ewa Dudzic, twórczynie międzynarodowej marki GLOV. Jak do nich dołączyć? Weź udział w konkursie! Do 20 listopada czekamy na zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu.

Dlaczego warto się zgłosić?`

Dzięki udziałowi w konkursie i wejściu do grona finalistek o Twojej firmie i osiągnięciach usłyszą inni. To korzyść dla wizerunku, wzmocnienie pozycji firmy i kolejny, ważny argument dla inwestora. Nagroda w prestiżowym konkursie, w którym laureatów wybiera Jury złożone z doświadczonych specjalistów to także wzmocnienie wiarygodności i rzetelności firmy

Wygrywają firmy z całej Polski

Jednym z mitów na temat ważnych konkursów, jest ten, że wygrywają głównie firmy z Warszawy. Dla nas ważne jest pokazywanie osiągnięć kobiet z całej Polski. Wielokrotnie nam się to już udało. Oto kilka przykładów sukcesów nagrodzonych w konkursie Bizneswoman Roku. W wielu przypadkach nagroda stała się impulsem do rozwoju firmy.

Dominika Kozarzewska, prezes zarządu Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody” (Obsza)

Wykorzystując kapitał społeczny zintegrowała dotychczas konkurujące ze sobą podmioty, co zaowocowało dobrze prosperującym biznesem oraz utworzeniem Polish Berry Cooperative – pierwszego w Polsce podmiotu zrzeszającego polskie grupy producentów borówki. Firma, którą zarządza eksportuje owoce do ponad 25 krajów na 4 kontynentach – od Unii Europejskiej aż po Azję Południowo-Wschodnią.

Katarzyna Kolmetz, firma POLIPACK (Gościcino)

Poradziła sobie na konkurencyjnym i niskomarżowym rynku, budując silną firmę i stabilne zatrudnienie w regionie. Pracuje z największymi podmiotami z branży kosmetycznej, spożywczej i farmaceutycznej. Cały czas stawia na rozwój – inwestuje w technologie przyjazne środowisku wybudowała nowoczesną fabrykę opakowań. Sama o sobie mówi, że stworzyła firmę swoich marzeń.

Natalia Świrska, współzałożycielka start-upu ADA (Wrocław)

Mimo tego, że dopiero skończyła studia, ma już 6 lat doświadczenia w sprzedaży. Dzisiaj ma 23 lata i zajmuje się prowadzeniem marketingu we własnej firmie. Pod jej kierunkiem Ada, personalny asystent od najmu napędzany sztuczna inteligencja, zdobył tysiące pierwszych użytkowników z 40% średnią miesięczną stopą wzrostu. Poza prowadzeniem Ady aktywnie uczestniczy w środowisku Female Founders.

– Co można zyskać, startując w konkursie? Ogromny zastrzyk motywacji i docenienia, promocję projektu w mediach i znalezienia się w gronie kobiet, które chcą i walczą o swoje — to wydarzyło się po moim wyróżnieniu w konkursie. Pozyskaliśmy nowych partnerów zarówno biznesowych, jak i medialnych, a personalnie dostałam wsparcie wielu cudownych kobiet. Każda z nas jest niesamowita — nie bójmy się o tym mówić i zaprezentować to światu! – tłumaczy Natalia Świrska

Izabella Wałkowska, prezes zarządu firmy Plastwil (Ujście)

Plastwil to firma rodzinna i lider produkcji systemów przytwierdzeń szyn kolejowych i tramwajowych w Polsce z siedzibą w Ujściu. Od kiedy Izabella Wałkowska przejęła stanowisko CEO w firmie, stworzyła nową misję firmy, przekształciła spółkę, zdywersyfikowała produkcję, pozyskała nowych klientów, podwoiła park maszynowy, potroiła obrót handlowy oraz zwiększyła rentowność. Z sukcesem przeprowadziła otwarcie firmy na nowe sektory: do klientów firmy należą producenci urządzeń AGD oraz branża motoryzacyjna.

Monika Żochowska i Ewa Dudzic, Phenicoptere, twórczynie marki GLOV (Warszawa)

Założyły start-up, który po 3 latach działalności stał się globalną firmą kosmetyczną wartą kilkadziesiąt milionów złotych. Stworzyły innowacyjny produkt jakim jest GLOV – akcesorium do demakijażu. Obecnie jest on dostępny na czterech kontynentach. W tym w najbardziej prestiżowych sieciach domów handlowych i perfumerii. Zdobywa rzesze fanek w ponad 30 krajach na całym świecie.

– Konkurs «Bizneswoman Roku» nie tylko wydobywa na światło dzienne biznesowe sukcesy Polek, doceniając ich ciężką pracę, pomysłowość, wytrwałość i odwagę, ale też inspiruje inne kobiety do działania. Zdobyłyśmy nagrodę w kategorii «Moja Firma». Wygrana dała nam ogromną motywację do działania i dalszego rozwoju naszej spółki. Możliwość współtworzenia tegorocznej Loży Ekspertów to dla nas wielki zaszczyt. Na co dzień wspieramy nasze koleżanki, które zdecydowały się otworzyć własne firmy, dzielimy się pomysłami, wymieniamy doświadczeniami, inspirujemy się i motywujemy się wzajemnie. To dla nas bardzo ważne, by wspierać kobiecą, polską przedsiębiorczość – wyjaśnia Monika Żochowska

Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny, Współzałożycielki telemedycznej firmy NESTMEDIC (Wrocław)

Opracowały Pregnabit, czyli przenośne urządzenie KTG, które pozwoli przeprowadzać to podstawowe badanie dobrostanu płodu w ostatnich tygodniach ciąży w dowolnym miejscu i czasie. Pregnabit został m.in. uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy zauważyli też specjaliści odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a międzynarodowe ambicje NESTMEDIC pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wioletta Jankielewicz, założycielka i prezes zarządu firmy Alfatec (Przeźmierowo)

Rodowita poznanianka, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej. W 2004 roku założyła firmę Alfatec, która obecnie jest liderem na rynku opakowań. Największym jej osiągnięciem jest dla niej możliwość spełnienia się w wielu sferach życia: jako matka, kobieta i świetnie prosperującej firmy.

Natalia Bogdan, założycielka i Prezes Zarządu ogólnopolskiej agencji rekrutacyjnej Jobhouse wywodzącej się z Trójmiasta, o międzynarodowym zasięgu.

Pod jej kierunkiem firma osiąga obroty za poziomie 10 mln złotych i znajduje zatrudnienie blisko 3000 osobom rocznie. Zespół Jobhouse realizuje projekty rekrutacyjne nawet z tak odległych zakątków świata jak Katar czy Malediwy.

– My kobiety często robimy fantastyczne rzeczy, ale rzadko mamy odwagę, aby mówić o nich głośno. Zachęcam wszystkie panie, które prowadzą własne firmy, do pokazania światu swoich osiągnięć i nadsyłania zgłoszeń. W moim przypadku udział w konkursie Bizneswoman Roku 2016 i zdobycie nagrody publiczności był prawdziwą trampoliną do sukcesu – wzmocnił mój wizerunek eksperta, a także pozwolił pozyskać nowych klientów i stać się częścią wielu niesamowitych przedsięwzięć – mówi Natalia Bogdan.

PODOBNE ARTYKUŁY

Znamy już zwycięzców w kategoriach zamkniętych

Podczas finałowej gali XIII edycji Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację […]

13 maja 2022

Poznaj laureatki w kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku

Znamy już laureatkiw kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku, […]

5 maja 2022

Znamy finalistki XIII edycji konkursu

Poznaliśmy już listę finalistek kategorii otwartych 13. edycji Bizneswoman Roku, […]

5 kwietnia 2022

WYSTARTOWAŁA XIII EDYCJA KONKURSU BIZNESWOMAN ROKU

Co trzecia polska firma jest założona i prowadzona przez kobietę. […]

26 października 2021